V hlbinách viery

Takto nazval jeden z účastníkov piatkového večera v našom Pastoračnom centre úvodnú prednášku novo tvoreného cyklu vzdelávacích stretnutí s pracovným názvom Teologické večery, ktoré budeme nasledujúcich osem mesiacov pravidelne organizovať formou prednášky a diskusie vždy v posledný piatok mesiaca. Ich prvý ročník má štyri časti: Biblia, katolícka morálka, dogmatika a liturgika. Úvod a štart celého cyklu obstaral v piatkový večer páter Milan Bubák, SVD prednáškou Veriť, či neveriť.
Čítaj ďalej o V hlbinách viery »

Už je to rok

Asi to nie je len vekom, ale iste aj tempom tejto doby, že čas nám všetkým nejako veľmi rýchlo letí. Zvyčajne si to uvedomíme pri nejakej významnejšej udalosti. Takú sme si dnes prežili aj v našej farnosti. Počas slávnostnej svätej omše sme si pripomenuli prvé výročie posviacky nášho Pastoračného centra sv. Márie Magdalény.
Čítaj ďalej o Už je to rok »

Farský piknik

Srdečne vás pozývame na druhý piknik vo farskej záhrade, ktorý sa uskutoční v nedeľu 28. septembra o 14:30 hod. Príďte stráviť príjemné popoludnie s pohostením a zábavou pre veľkých i malých.
Čítaj ďalej o Farský piknik »

Farská škôlka

Farská škôlka od septembra v prevádzke.
Čítaj ďalej o Farská škôlka »

Váš názor je cenný

Činnosť farskej rady v Rusovciach chceme neustále zlepšovať a napomáhať tak rozvoju duchovného, kultúrneho a spoločenského života v našej farnosti. Prispieť k tomu môžete aj vy - nielen vyjadrením svojho názoru, ale aj konkrétnou aktívnou pomocou. Pripravili sme dotazník, ktorým vás žiadame o spätnú väzbu a ponúkame tiež možnosť prihlásiť sa a aktívne prispieť.
Čítaj ďalej o Váš názor je cenný »

Rusovské hody

Ako píšeme na inom mieste, 22. júla je v cirkevnom kalendári sviatok svätej Márie Magdalény, ktorej je zasvätený náš rusovský chrám. To je na Slovensku už dlho tradičným dôvodom na slávnostnú svätú omšu a hodové slávnosti. Inak tomu nebolo ani u nás a nepochybne i v ďalších 11 miestach na Slovensku, kde sú tejto svätici zasvätené miestne Božie chrámy.
Čítaj ďalej o Rusovské hody »

Mária Magdaléna - kajúcnica a svätica

Cirkevný kalendár si dňa 22. júla pripomína sv. Máriu Magdalénu - patrónku nášho farského chrámu. V Rusovciach sa pri tejto príležitosti konajú hodové slávnosti organizované mestskou časťou i farnosťou. Poznáme však príbeh sv. Márie Magdalény?
Čítaj ďalej o Mária Magdaléna - kajúcnica a svätica »

Farské popoludnie

Blížiaci sa koniec školského roku, nastávajúce dovolenkové obdobie, počas ktorého sa rozídeme do rôznych viac či menej vzdialených destinácií a budeme sa tak vídať menej i ideálne počasie nás podnietilo k zorganizovaniu neformálneho farského popoludnia, na ktorom sme sa chceli v čo najširšom kruhu stretnúť, zhrnúť a zhodnotiť, čo sa nám podarilo urobiť alebo sa len tak pozhovárať a utužiť vzájomné vzťahy. Rozchádzali sme sa viac ako spokojní.
Čítaj ďalej o Farské popoludnie »

Sviatok Božieho Tela

Vo štvrtok, 19.6. sme slávili sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi (Božie Telo). Túto oslavu daru Eucharistie a úcty k nášmu Spasiteľovi si v našej farnosti už tradične pripomíname nielen v samotný deň sviatku, ale i počas nasledujúcej nedele, kedy sa pred naším kostolom svätej Márie Magdalény po svätej omši stretávame pri skyve čerstvého voňavého chlebíka, čaši dobrého vína a vľúdnom priateľskom slove.
Čítaj ďalej o Sviatok Božieho Tela »

Všetky moje deti

Tak sa volá unikátny dokument manželov Ladislava a Svatavy Marie Kabošovcov o mimoriadnej sociálnej práci a aktivitách známeho žakovského farára Mariána Kuffu, ktorý sme si vo štvrtok, 12.6. mali možnosť pozrieť v našom Pastoračnom centre. Tento film pripravil pre početných farníkov i obyvateľov okolitých obcí, ktorí zaplnili všetky pripravené stoličky, celkom výnimočný večer. Film nás natoľko vnútorne zasiahol, že sme s obomi autormi zostali v neformálnej a bohatej diskusii do neskorého večera a jeho posolstvo sme si odnášali aj vo svojom vnútri.
Čítaj ďalej o Všetky moje deti »