Podnikanie ako misijné poslanie?

V rámci našich stretnutí s kresťansky orientovanými podnikateľmi a vedcami pri krbe nášho Pastoračného centra sa tentokrát 1. decembra o 19:00 hod. stretneme s Marekom Markušom, ktorý sa s nami porozpráva na tému hľadania duchovného rozmeru svojej každodennej práce a podnikania ako návratu k celistvosti nášho pracovného, rodinného a spoločenského života.
Slovo o viere - pozvánka

Náš vzdelávací cyklus pokračuje svojím novembrovým dielom. V posledný novembrový piatok, 24. 11., medzi nás príde Mons. Jozef Jančovič, bývalý správca našej farnosti, aby nám predstavil miesta vo Svätej zemi, ktoré by každý kresťan mal navštíviť. Jeho viacročný pobyt na týchto miestach je zárukou, že sa dozvieme tie najautentickejšie informácie doplnené bohatou obrazovou dokumentáciou zhotovenou otcom Jozefom.
Hubertovská sv. omša

Náš spriatelený spevácky zbor a orchester Chorus CANTILENA aj tento rok pozýva na tradičnú svätohubertovskú svätú omšu, ktorá bude v nedeľu, 12. novembra o 18:30 hod. vo Františkánskom kostole Zvestovania Pána.
Slovo o viere začal doc. Lichner

Po prázdninách a septembri, ktorý bol prirodzene koncentrovaný na slávnosť blahorečenia dona Titusa Zemana, SDB, sme sa v piatok, 27. októbra, vrátili k nášmu farskému vzdelávaniu. Privítali sme vzácneho hosťa - dekana Teologickej fakulty v Trnave a čerstvého viceprezidenta Európskej spoločnosti pre katolícku teológiu - doc. Miloša Lichnera, ktorý sa venoval cirkevným škandálom v dobe sv. Augustína a ich riešeniu.
Naše

Naše "pastorko" oslávilo narodeniny

Nikomu z nás, ktorí sme dnes prišli na nedeľnú bohoslužbu, sa nám to akosi nechcelo uveriť. Uplynuli už štyri roky od času, kedy otec arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský posvätil priestory nášho novo vybudovaného Pastoračného centra sv. Márie Magdalény a poprial mu naplnenie našich ambícií, s ktorými ho otváral. Po svätej omši sme sa mnohí zišli v jeho priestoroch, aby sme si zaspomínali a vzájomne sa povzbudili pre budovanie spoločenstva aj v budúcnosti.