Farský stolnotenisový turnaj už túto nedeľu

Oddýchnuť si aktívnym pohybom, osožiť tak svojmu zdraviu a stretnúť sa pri športovej aktivite sú základnými cieľmi farského stolnotenisového turnaja, ktorý sa bude konať v priestoroch Pastoračného centra sv. Márie Magdalény už nastávajúcu nedeľu, 18. novembra, v čase od 15:00 hod. Príďte všetci, ktorí chcete aktívne relaxovať, budete vítaní!
33. týždeň cez rok (B)

33. týždeň cez rok (B) Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 18. novembra – 33. nedeľa v Cezročnom období, (z); bl. Anna Kolesárová, panna a mučenica, ľubovoľná spomienka; výročie posviacky bazilík sv. Petra a Pavla, apoštolov (tento rok sa neslávi); bl. Karolína Kózka, panna a mučenica. pondelok, 19. novembra – Pondelok 33. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Mechtilda. utorok, 20. novembra – Utorok 33. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Félix Vailos, vyznávač. streda, 21. novembra – Streda 33. týždňa v Cezročnom období, (b); Obetovanie Panny Márie, spomienka. štvrtok, 22. novembra – Štvrtok 33. týždňa v Cezročnom období, (č); sv. Cecília, panna a mučenica, spomienka. piatok, 23. novembra – Piatok 33. týždeň v Cezročnom období, (z); alebo sv. Kliment I., pápež a mučeník, ľubovoľná spomienka, (č); alebo sv. Kolumbán, opát, ľubovoľná spomienka, (b). sobota, 24. novembra – Sobota 33. týždňa v Cezročnom období; sv. Ondrej Dung-Lak, kňaz a spoločníci, mučeníci, spomienka, (č); sv. Emília.
Omša pre deti - v novembri dievčenská

Napĺňať detské mysle Božou prítomnosťou, vytvárať v nich vzťah k bohoslužbe a liturgii, budovať spoločenstvo, ktoré bude spoločne rásť nielen telesne, ale aj a najmä duchovne, vychovávať si novú generáciu farníkov – to je len pár z cieľov, ktoré sme si vytýčili, keď sme sa u nás rozhodli pripravovať pre deti „ich“ sväté omše. Tá novembrová bola v piatok, 16. 11. o 18:00 hod. Tentokrát jej detské osadenstvo tvorilo 8 dievčeniec.
32. týdeň cez rok (B)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 11. novembra – 32. nedeľa v Cezročnom období, (z); sv. Martin z Tours, biskup (tento rok sa neslávi). pondelok, 12. novembra – Pondelok 32. týždňa v Cezročnom období, (č); sv. Jozafát, biskup a mučeník, spomienka. utorok, 13. novembra – Utorok 32. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Stanislav Kostka; sv. Lívia, panna; sv. Eugen, biskup; sv. Anežka Česká. streda, 14. novembra – Streda 32. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Irmina. štvrtok, 15. novembra – Štvrtok 32. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Albert Veľký, biskup a učiteľ Cirkvi, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Leopold Zbožný, markgróf. piatok, 16. novembra – Piatok 32. týždeň v Cezročnom období, (z); alebo sv. Margita Škótska, ľubovoľná spomienka, (b); alebo sv. Gertrúda, panna, ľubovoľná spomienka, (b). sobota, 17. novembra – Sobota 32. týždňa v Cezročnom období; sv. Alžbeta Uhorská, rehoľníčka, spomienka, (b).
Slovo o viere s prof. F. Trstenským

Možnosti a spôsoby spoznávania Písma, ktoré má laik, záujemca o hlbšie štúdium základnej knihy kresťana katolíka, boli témou úvodného večera nového ročníka Slova o viere, ktorý v piatok, 9. novembra, otvoril popredný slovenský biblista, vysokoškolský pedagóg seminára v Spišskej Kapitule, profesor František Trstenský. Stretnutie tradične začalo svätou omšou o 18:00 hodine, po prednáške a diskusii v Pastoračnom centre svätej Márie Magdalény večer zavŕšila zaujímavá diskusia.

Váš názor nás zaujíma. Zapojte sa do ankety o živote a aktivitách v našej farnosti.