Príď darovať krv v piatok, 27. 4.

Príď darovať krv v piatok, 27. 4.

V piatok, 27. apríla 2018 v čase od 8:00 do 11:00 hod., sa v našom Pastoračnom centre v Rusovciach uskutoční odber krvi mobilnou jednotkou Národnej transfúznej služby. Záujemcovia sa môžu prihlásť na adrese kvapka.krvi.rusovce@gmail.com zaslaním mena a telefonického kontaktu. Na odber si treba priniesť OP a kartičku poistenca. Celý postup odberu trvá približne 20 minút.
Pozývame vás na gitarový koncert

Pozývame vás na gitarový koncert

V nedeľu, 29. apríla 2018 o 17:00 hod. sa v našom farskom kostole uskutoční koncert majstrov klasickej gitary Mertz Guitar DUO - Karol Kompas a Vladimír Ondrejčák. Zaznejú diela autorov: A. Piazolla, M. D. Pujol a iných. Vstupné je dobrovoľné.
Slovo o viere – prof. F. Trstenský 27. 4.

Slovo o viere – prof. F. Trstenský 27. 4.

Náš vzdelávací cyklus pokračuje poslednou prednáškou tohto školského roka: prorektor Katolíckej univerzity v Ružomberku, biblista, d.p. František Trstenský k nám príde v piatok, 27. apríla, aby nám vo svojej prednáške "sv. Mária Magdaléna – život a odkaz svätice" predstavil súčasníčku Ježiša Krista, ktorej je zasvätený náš kostol. Večer začne ako zvyčajne svätou omšou o 18:00 hod., po ktorej sa o cca 18:45 hod. stretneme v Pastoračnom centre na prednáške spojenej s diskusiou.
Tretia veľkonočná nedeľa (B)

Tretia veľkonočná nedeľa (B)

Liturgický kalendár týždňa: nedeľa, 15. apríla – Tretia veľkonočná nedeľa; sv. Teodor; bl. Damián de Veuster, kňaz; (b); pondelok, 16. apríla – Pondelok po 3. veľkonočnej nedeli; sv. Galina, mučenica; (b); utorok, 17. apríla – Utorok po 3. veľkonočnej nedeli; sv. Rudolf, mučeník; bl. Katarína Tekawitha, panna; (b); streda, 18. apríla – Streda po 3. veľkonočnej nedeli; sv. Antúza, panna; (b); štvrtok, 19. apríla – Štvrtok po 3. veľkonočnej nedeli; sv. Lev IX., pápež; (b); piatok, 20. apríla – Piatok po 3. veľkonočnej nedeli; sv. Anicét, pápež; (b); sobota, 21. apríla – Sobota po 3. veľkonočnej nedeli; sv. Anzelm, biskup a učiteľ Cirkvi, ľubovoľná spomienka; sv. Konrád z Parzhamu, rehoľník; (b).
Aprílová detská svätá omša

Aprílová detská svätá omša

Po mesiaci, ktorý utiekol ako voda, sme sa v našom kostole v piatok, 13 apríla, opäť stretli v príjemnom, živom a dynamickom spoločenstve s našou najmladšou generáciou Rusovčanov – od tých, ktorí ešte potrebujú kočík, cez deťúrence pohybujúce sa iba s dopomocou rodiča až po tie, ktoré už pekne, zreteľne a plynulo čítajú a dokonca nádherne spievajú. Mimoriadne sme pookriali pri aktívnych vstupoch detí v oboch častiach svätej omše. Aj pre najmladších špeciálne pripravená kázeň nášho pána farára bola podnetnou nielen nich samotných, ale aj nás, ktorí si toho už viac pamätáme. Všetci sme sa napokon rozchádzali s dobrým pocitom, že o budúcnosť nášho spoločenstva môže byť pri pokračovaní tejto tradície dobre postarané.
Ukazujem 1 - 5 z 149 výsledkov.
Položiek na stránku 5
z 30