Noc kostolov bude tento rok aj s Mons. Bezákom a Janais

Táto medzinárodná akcia zameraná na sprístupnenie farských priestorov verejnosti pokračuje aj tento rok. Naša farnosť sa do nej zapojí už po šiestykrát. Pre všetkých návštevníkov budú k dispozícii rusovské kostoly, sakristia, krypta, kostolná veža, pastoračné centrum i farská záhrada. Bohatý program nás bude sprevádzať od 18:00 až do neskorých nočných hodín. Súčasťou programu bude aj príhovor Mons. Bezáka a koncert speváčky Janais.
2. rusovská kvapka krvi bude 27. mája

Po mimoriadnom úspechu minuloročnej prvej Rusovskej kvapky krvi nemôžeme inak, ako túto vydarenú a potrebnú akciu zopakovať aj tento rok. V pondelok, 27. mája sa v našom Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény od 8:00 hod. stretnú všetci tí, ktorým nie je ľahostajný osud ľudí odkázaných na nezištnú pomoc druhých. Národná transfúzna služba príde aj so svojom mobilnou odberovou jednotkou, aby umožnila dobrým ľuďom darovať tú najcennejšiu tekutinu – krv, ktorá je nenahraditeľnou zložkou liečby mnohých chorôb. Záujemcov prosíme o prihlásenie sa na adrese kvapka.krvi.rusovce@gmail.com.
Benefícia pre kostolík sv. Víta

V októbri minulého roka sme na benefičnom popoludní predstavili naše hlavné zámery s revitalizáciou nášho kostolíka sv. Víta. Medzičasom sa práce na jeho stavebných úpravách rozbehli konkrétnymi úpravami, vďaka ktorým dnes už vnútri nevyzerá ako zanedbaná historicky stavba, ale sa v nej už jasne črtá budúci vzhľad aj využitie interiéru. Preto sme na popoludnie 5. mája pripravili akciu, pri ktorej sme o 15:00 hod. kostolík otvorili všetkým, ktorým leží na srdci jeho osud a budúce využívanie, aby sme ich oboznámili s tým, ako sme s jeho vynovením pokročili ako aj cieľom, kam smerujeme pri jeho úpravách. Bohatým kultúrnym programom sme zároveň vytvorili atmosféru benefičného podujatia, keďže ambíciou večera bolo aj poskytnúť príležitosť darcom finančnej pomoci prispieť na jeho stavebné úpravy.
Putovali sme na Butkov

Na Slovensku máme množstvo pútnických miest, ktoré majú už viac či menej bohatú tradíciu. Jedno z nich, ktoré si ešte len budujúce svoje postavenie u domácich a zahraničných veriacich, je nie veľmi ďaleko od Bratislavy - na Považí. Hora Butkov. V našej farnosti sme sa rozhodli, že počas tohtoročného veľkonočného času si prehĺbime svoje povedomie viery a jej každodenného žitia aj návštevou tohto najmladšieho slovenského pútnického miesta. Na túto jednodňovú púť sme sa vydali v sobotu, 27. apríla. Mali sme bohatý duchovný program: uvítanie majiteľom cementární a iniciátorom myšlienky vybudovania pútnického miesta pánom Barcíkom, cez krížovou cestou, svätú omšu v nádhernej skalnej kaplnke, obhliadku areálu a v ňom postavených pamätníkov až po spoločnú modlitbu Korunky Božieho milosrdenstva a chutný obed. Spoločná cesta autobusom vytvorila ideálne prostredie pre naše farské spoločenstvo, takže sme sa navzájom ešte lepšie spoznali a spoločne sa obohatili. Potešili sme sa aj účastníčkam z petržalskej farnosti. Prežili sme nádherný, duchovne aj spoločensky bohatý deň, na ktorý nielenže budeme dlho spomínať, ale ktorý v nás umocnil veľkonočný čas a jeho odkaz pre náš každodenný život i obyčajnú, ľudskú spolupatričnosť.
Slovo o viere s Mons. J. Jančovičom

Tradícia posledných piatkov v mesiaci venovaných prednáškovo-diskusnému večeru pokračuje svojím ďalším dielom. V piatok, 26. apríla, medzi nás prišiel známy biblista a pedagóg bratislavskej Cyrilometodskej bohosloveckej fakulty, Mons. Jozef Jančovič. Načrel do histórie života sv. Pavla a na textoch jeho listov nás voviedol do histórie doby i myslenia tohto svätca. Stretnutie s bohatou záverečnou diskusiou predchádzala svätá omša, ktorú hosť celebroval.