Adorácia pred referendom o rodine

Všetko, čo zvýši pravdepodobnosť a pomôže úspešnosti nadchádzajúceho referenda o rodine, je potrebné a dobré. Vieme, že tá najdôležitejšia pomoc môže prísť od nášho dobrotivého Pána. Poďme ho o ňu poprosiť.
Čítaj ďalej o Adorácia pred referendom o rodine »

Pani Željka Markić v Bratislave

O úspešnom referende o rodine, ktoré prebehlo v Chorvátsku, osobne rozprávala jeho iniciátorka, doktorka a novinárka Željka Markić. Celú diskusiu si môžete pozriet tu.
Čítaj ďalej o Pani Željka Markić v Bratislave »

Večer s koledami

Nedeliteľnou súčasťou Vianoc na Slovensku sú rokmi budované tradície, medzi ktoré oddávna patria aj vianočná hudba, piesne a koledy. V našej farnosti sme túto tradíciu rozvinuli večerom naplneným týmto hudobným žánrom. Stretnutie bolo mimoriadne vydarené.
Čítaj ďalej o Večer s koledami »

Duchovná obnova s otcom biskupom Haľkom

Okrem Teologických večerov, ktoré sme tohto roku premiérovo zahájili v našej farnosti s cieľom vzdelávania nás farníkov, sa nám vďaka ochote otca biskupa Haľka podarilo v rámci tohtoročného adventu aj hlbšie ponoriť do posolstva a odkazu Vianoc. V sobotu, 13.12. a nasledujúcu nedeľu, sme mali možnosť absolvovať vianočnú duchovnú obnovu, ktorá položila základ našej prípravy na nastávajúce sviatky.
Čítaj ďalej o Duchovná obnova s otcom biskupom Haľkom »

Novoročný koncert zboru ADOREMUS

V nedeľu 4. januára počas sv. omše o 9:30 hod. vystúpi v našom kostole slovenský spevácky zbor ADOREMUS, ktorý okrášli omšu koledami a vianočnou hudbou starých majstrov.
Čítaj ďalej o Novoročný koncert zboru ADOREMUS »

Koledníci v Rusovciach vyzbierali 777,80 eur!

Tento rok sa naša farnosť po prvýkrát zapojila do charitatívneho projektu Dobrá novina. Skupina detí 25. decembra koledovala v rusovských domácnostiach a 26. decembra sa predstavili počas sv. omše.
Čítaj ďalej o Koledníci v Rusovciach vyzbierali 777,80 eur! »

Duchovná obnova, živý Betlehem, vianočný bazár

Tento týždeň nás čaká niekoľko zaujímavých a cenných podujatí. Chceme sa aj ich prostredníctvom duchovne pripravovať na narodenie Ježiša, stráviť čas v spoločenstve a vychutnať si predvianočnú atmosféru. Pozvaní sú všetci.
Čítaj ďalej o Duchovná obnova, živý Betlehem, vianočný bazár »

Teologický večer o Biblii

Po úvodnej prednáške pátra Milana Bubáka, SVD z 24. októbra sa cyklus vzdelávacích prednášok rozbehol podľa programu prvým okruhom - Bibliou. 28. novembra u nás prednášal biblista Mons. Jozef Jančovič. Okrem pohľadu do histórie a štruktúry svätého Písma nám poskytol aj viacero užitočných rád, ako správne Písmo čítať a akým spôsobom chápať niektoré výrazové prostriedky v Biblii i ako k jej samotnému štúdiu systematicky pristupovať.
Čítaj ďalej o Teologický večer o Biblii »

Mikuláš v pastoračnom centre

Milé deti, v nedeľu 7. decembra po sv. omši vás srdečne pozývame do pastoračného centra. Príde k nám Mikuláš, možno aj s anjelom a čertom.
Čítaj ďalej o Mikuláš v pastoračnom centre »

Diskusia s kandidátmi na starostu

Farský úrad Rusovce v spolupráci s Farskou radou pozýva všetkých obyvateľov našej mestskej časti Rusovce na stretnutie s kandidátmi na pozíciu starostu, ktoré bude v piatok, 7. novembra o 19:00 hod. v priestoroch Pastoračného centra.
Čítaj ďalej o Diskusia s kandidátmi na starostu »