Zaujímavá prednáška - pozvánka na 19. 5.

Všetkých záujemcov o vplyv architektúry a umenia na život a psychiku človeka srdečne pozývame na prednášku kapucína doc. Mgr. Ladislava Tkáčika, PhD. PRIESTOR, ARCHITEKTÚRA, PREŽÍVANIE, ktorá bude v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény v piatok, 19. mája 2023 o 19:00 hod. Tešíme sa na Vašu účasť!
Čítaj ďalej o Zaujímavá prednáška - pozvánka na 19. 5. »

Mimoriadne vydarená Noc kostolov 2023 v Rusovciach

Naša farnosť od roku 2015 každým rokom organizuje Noc kostolov (výnimkou boli dva “covidové” roky). Tento rok sme ju už opakovane pripravovali v aktívnej spolupráci s fíliou Evanjelickej cirkvi augsburskébo vyznania. V rámci Bratislavy sme boli spolu s evanjelickou farnosťou v Prievoze dve farnosti, ktoré túto tradíciu ešte stále udržiavajú. Celoeurópskym mottom tohtoročnej Noci kostolov bol citát z Knihy múdrosti (7,30): Po svetle dňa totiž nasleduje noc, ale proti múdrosti zloba nič nezmôže.
Čítaj ďalej o Mimoriadne vydarená Noc kostolov 2023 v Rusovciach »

O nulite manželstva už v piatok, 28. apríla

V dnešnej modernej dobe sa čoraz častejšie stáva, že aj kresťanskí manželia dospejú do takého štádia svojho vzťahu, že rozchod je jediným riešením. Cirkevne uzavreté manželstvo však nie je možné jednoducho rozviesť tak ako to civilné. Ako sa takéto situácie riešia, nám v piatok, 28. apríla po sv. omši o 18:45 hod. v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény porozpráva a naše otázky zodpovie cirkevný právnik ICLic. Mgr. Milan Puškar, cirkevný právnik.
Čítaj ďalej o O nulite manželstva už v piatok, 28. apríla »

Duchovná príprava na Veľkú Noc už v piatok, 31. 3.!

Najväčšie kresťanské sviatky roku, v ktorých si pripomíname, ako sa Pán obetoval, trpel a napokon premohol smrť, čím dal všetkým ľuďom nádej večného života, sa nezadržateľne blížia. Každý z nás cíti, že okrem domácností je nevyhnutné pripraviť na tieto veľké dni aj svoju dušu – účasťou na sviatosti zmierenia, či stíšením sa a uvažovaním nad hĺbkou udalostí, ktoré si o pár dní budeme pripomínať, a ich vplyve na život každého z nás. Pomocnú ruku nám pre tieto úvahy príde podať don Jozef Luscoň, saleziánsky kazateľ a publicista, ktorý sa v piatok, 31. marca po svätej omši o cca 18:45 hod. bude v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény venovať problematike hriechu proti Duchu Svätému, o ktorom vieme, že je neodpustiteľný.
Čítaj ďalej o Duchovná príprava na Veľkú Noc už v piatok, 31. 3.! »

Rakovina bola po dlhé stáročia nevyliečiteľným ochorením bez šance na prežitie. Toto neželané dedičstvo sa podvedome vpíja do mysle každého pacienta. Historička Žofia Lysá, PhD. preto príde medzi nás do pastoračného centra v piatok, 17. marca o 19:00 hod., aby nás nielen previedla dejinami liečebných metód nádorových ochorení, ale nám aj predstavila obrovský pokrok vedy, ktorá stále detailnejšie odhaľuje mechanizmy ženúce nádorovú bunku k nekontrolovanému deleniu.
Čítaj ďalej o Pozvánka na prednášku Nevracajme sa do stredoveku (Pútavá cesta dejinami liečby rakoviny) »

Pôstne krížové cesty

V našej farnosti sa stalo už krásnou a veľmi oceňovanou tradíciou, že počas pôstneho obdobia mávame v našom kostole sv. Márie Magdalény každý piatok o 17:30 hod. krížové cesty. Aj tento rok túto peknú tradíciu naplníme, aj keď vzhľadom na sanačné práce v kostole ich tentokrát budeme mávať v pastoračnom centre. Svetlou výnimkou bude Veľký piatok, kedy si zopakujeme krížovú cestu v rusovskom lesoparku, ktorá sa nám tak veľmi osvedčila pred rokom. Všetci ste srdečne pozvaní!
Čítaj ďalej o Pôstne krížové cesty »

Profesor F. Trstenský u nás

Pandémia koronavírusu významne zasiahla do života každého z nás, či už po osobnej a rodinnej stránke, alebo aj pracovne. Následné vlny očkovania boli poznačené vplyvom rôznych negativistov, ktorí ho rôznym spôsobom znevažovali, s dešpektom sa vyjadrovali aj o opatreniach, ktoré prijala štátna správa a rozporuplne boli vnímané či hodnotené aj niektoré postoje vedenia Rímskokatolíckej cirkvi. Preto sme si na naše ďalšie stretnutie Slova o viere pozvali dekana a farára v Kežmarku profesora Františka Trstenského, špičkového biblistu, aby sme sa spolu s ním očami odkazu Písma pozreli na toto obdobie, ktoré sa ešte stále neskončilo, s nadhľadom očami veriaceho.
Čítaj ďalej o Profesor F. Trstenský u nás »

Spiritualita ťažko chorých

Pozývame vás na II. ročník odborného seminára "Význam spirituality u onkologického pacienta". Konať sa bude v piatok, 3. marca 2023 od 13:00 hod. v priestoroch Národného onkologického ústavu na Klenovej.
Čítaj ďalej o Spiritualita ťažko chorých »

Farský karneval pre deti 12. februára

Milé deti, kamaráti! Pripravte si masky, srdečne vás pozývame na karneval v nedeľu 12.2. od 15:00 hod. O občerstvenie je postarané, ale potešia nás aj dobroty od vás, šikovných pekárov a pekáriek. Tešíme sa na vás.
Čítaj ďalej o Farský karneval pre deti 12. februára »

Večer spomienok na kardinála Tomka

Minulý rok sme sa rozlúčili s velikánom slovenskej katolíckej Cirkvi, východoslovenským rodákom a dlhoročným popredným predstaviteľom vatikánskej kúrie, naposledy emeritným prefektom Kongregácie pre evanjelizáciu národov, J. E. Jozefom kardinálom Tomkom. Mons. Marián Gavenda bol osobným priateľom otca kardinála, preto prijal naše pozvanie a v prvý februárový piatok sa prišiel s nami podeliť o svoje spomienky na čas prežitý v prítomnosti otca kardinála.
Čítaj ďalej o Večer spomienok na kardinála Tomka »