Pozvánka na organový koncert

Letné mesiace sú v Bratislave už tradične plné najrôznejších kultúrnych podujatí. Stabilnou súčasťou prázdninových dní sú aj organové koncerty. Jeden z tých zaujímavejších máme možnosť navštíviť v nedeľu, 13. augusta o 18:00 hod. v kostole Panny Márie Snežnej na Kalvárii. Predstaví sa absolvent Cirkevného konzervatória v Bratislave a v súčasnosti študent Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne, talentovaný Peter Loydl.

Na programe budú diela impozantných majstrov klasického nástroja Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadea Mozarta, Maxa Regera, Franza Liszta a ďalších. Renomé týchto komponistov, ambicióznosť mladého umelca, meno Marka Vrábela ako jeho učiteľa na konzervatóriu i akustika chrámu na Kalvárii spolu s kvalitou trojmanuálového organa vybaveného 40 registrami, ktorý bol pôvodne postavený pre evanjelický kostol v vo Friedenkirche v nemeckom Mannheime a v roku 1995 pánom Vladimírom Gazdíkom inštalovaný v kostole Panny Márie Snežnej - to sú všetko lákavé výzvy pre každého, kto chce a dokáže pookriať pri krásnej hudbe oslavujúcej nášho Stvoriteľa. Krása nedeľného večera je pripravená, stačí prísť.

Ďalej