Noc kostolov 2017 (pozvánka)

Už po štvrtýkrát sa naša farnosť zapojí do peknej tradície otvorenia kostola pre širokú verejnosť. Bohatý sprievodný program, atraktívne prednášky, sprístupnené aj tie priestory, ktoré zvyčajne nie sú návštevníkom ani samotným farníkom k dispozícii a v neposlednom rade aj aktivity s deťmi, to všetko bude 9. júna od 17:00 hod. pripravené v kostole a jeho priľahlých priestoroch, Pastoračnom centre a farskej záhrade pre tých, ktorí prídu medzi nás.
Slovo o viere - o citlivých otázkach s právnikom Juricom (pozvánka)

Posledné stretnutie v cykle Slovo o viere v tomto školskom roku je na programe v piatok 2. júna po večernej svätej omši, kedy privítame cirkevného právnika Doc. ICDr. JUDr. Juraja Juricu, PhD., s ktorým budeme diskutovať o cirkevnom manželskom práve v súčasnosti a aktuálnych výzvach pre kresťanských manželov. Tešíme sa na stretnutie v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény 2. júna 2017 o 18:45 hod.
Farský piknik

Stalo sa už tradíciou, že keď sa zima prelomí do jarného obdobia, stretávame sa v našej farskej záhrade, aby sme sa nasýtili jarného ovzdušia a príjemnej teploty a na voňavom trávniku, pri prestretých stoloch a zapálenom ohníku si utužili svoje vzťahy, vytvorili priestor na rozhovor či spoznanie nových ľudí. Nebolo tomu inak ani druhá májovú nedeľu - sviatku matiek, kedy sme sa všetky generácie - deti, rodičia, starí rodičia, priatelia a známi stretli v pokosenej záhrade za farskou budovou, aby sme si vychutnali krásne počasie a vzájomnú prítomnosť.
Slovo o viere - nádherný večer s Rádiom LUMEN

Po januárovej návšteve TV LUX sme sa v rámci cyklu Slovo o viere v posledný aprílový piatok stretli aj s predstaviteľmi Rádia LUMEN. Početná návšteva z banskobystrického aj bratislavského štúdia nám predstavila naše katolícke rádio v celej jeho komplexnosti. Večer sme začali svätou omšou, ktorej hlavným celebrantom bol generálny riaditeľ Rádia LUMEN otec Juraj Spuchľák, koncelebrantmi otec Ján Sabol a náš pán farár Július Marián Prachár. Po svätej omši sme sa zhromaždili v Pastoračnom centre, kde sme si vypočuli tradičný príhovor hostí a rozprúdili veľmi živú a zaujímavú diskusiu.
Pri krbe s prof. Balažovjechom

V stretnutiach s významnými osobnosťami pri našom krbe sme pokračovali v piatok, 21. apríla, stretnutím s významným kardiológom profesorom MUDr. Ivanom Balažovjechom, DrSc. Večer mal príznačný názov: Srdce - centrum života a symbol lásky v umení. Tento názov pán profesor vo svojom príhovore doslova a do písmena naplnil atraktívnym obsahom, takže formálna aj neformálna diskusia, ktorá nasledovala, posunula koniec večera do neskorých hodín.