J.M. Prachár: Pápež František oslovil viac ľudí mimo cirkvi ako v nej

Našej katolíckej cirkvi bol bližší Ján Pavol II. než František, lebo neotváral témy, ktoré robia ľudom problémy, tvrdí kňaz Marián Prachár v rozhovore uverejnenom 12. marca na SME.sk.
Modlitbové stretnutia mužov

Modlitba ako osobný rozhovor s Bohom môže byť nielen individuálna, ale aj skupinová. Známe sú v tomto smere Modlitby matiek fungujúce celoslovensky. V našej farnosti sa však pravidelne stretávajú aj muži. Každý štvrtok o 19:45 hod. má každý možnosť prísť do Pastoračného centra a v chlapskej spoločnosti sa spoločne porozprávať s Bohom a rozjímať nad Svätým Písmom.
Hovoriť, počúvať a láskavo konať - v pôste i po celý život

Marec sa spája s pôstnym obdobím, ktoré začína tradične dvomi výrokmi z Popolcovej stredy: „Pamätaj človeče, že si prach...“ a „Kajajte sa a verte Evanjeliu“.
Krížové cesty u nás

Ako býva zvykom v predveľkonočnom období, aj v našom kostole máme tradíciu pôstnych krížových ciest. U nás budú každý piatok až do Veľkej noci so začiatkom o 17:25 hod. Vo vedení krížových ciest sa budeme striedať.
Vaše 2 % z daní pre OZ Vitus

Aj vďaka vám, ktorí ste minulý rok darovali dve percentá z daní, mohlo občianske združenie Vitus v Rusovciach realizovať množstvo aktivít. Pomôžte nám pokračovať v našej činnosti aj v roku 2017!