Novinky

« Späť

Slovo o viere - privítali sme TV LUX

Slovo o viere - privítali sme TV LUX

Televízne vysielanie sa už dávno stalo integrálnou súčasťou nášho života. Pri dnešnej ponuke káblových televízií, satelitných služieb či internetu je ponuka prakticky neobmedzená. Všetci však vieme, že v neprebernom množstve ponúkaných kanálov nie je jednoduché vybrať si, najmä ak hľadáme program, ktorý vyhovuje kresťansky zameranému divákovi. Preto sme sa rozhodli pozvať k nám zástupcu katolíckej TV LUX, aby nám o svojej/našej televízii osobne porozprával. V rámci nášho vzdelávacieho cyklu Slovo o viere prišiel 27. januára o 18:00 hod. medzi nás dramaturg televízie d.p. ThLic. Juraj Drobný.

Návšteva popredného predstaviteľa slovenskej katolíckej televízie mala za cieľ oboznámiť nás s postavením TV LUX v televíznej ponuke na Slovensku, jej víziou a cieľmi a v neposlednom rade aj s programovou štruktúrou vysielania, aby sme si uvedomili miesto katolíckej televízie v našom živote, vedeli sa dobre zorientovať v jej ponuke a jej programy dokázali využívať vo svoj duchovný prospech. Nepochybne zaujímavými boli aj informácie o ostatných aktivitách televízie v externom prostredí.

Otec Juraj Drobný zahájil piatkový večer ako hlavný celebrant večernej svätej omše o 18:00 hod, ktorú koncelebroval s naším pánom farárom. Po svätej omši sme sa stretli v Pastoračnom centre, aby sme si vypočuli mnoho pre nás nových a zaujímavých informácií. Ako vyplynulo zo slov otca Juraja, TV LUX je určená predovšetkým pre osamotených, starých a chorých. Jej hlavnou ambíciou je vzdelávať, sprostredkovať svojim divákom oddych a v neposlednom rade kontakt s dianím vo Vatikáne. Dozvedeli sme sa o histórii televízie a jej vývojových etapách ako aj o tom, ako vznikali nové relácie Efeta, V kontexte, Doma je doma a Kulmenie. Zaujímavé bolo aj rozprávanie otca Juraja o seriáli Fara. Všetci prítomní sme sa tešili, že či už z podania otca Juraja, alebo zo živej diskusie po jeho úvodnom slove sme sa dozvedeli veľa o pôsobení katolíckej televízie u nás, jej radostiach, problémoch aj plánoch. Pre viacerých prítomných boli informácie o programovej skladbe a štruktúre televízie v mnohom nové a ako sa sami niektorí napokon vyjadrili, s radosťou si uvedomili, že naša televízia LUX nie je iba doplnkovým televíznym kanálom ku komerčným staniciam, ale plnohodnotnou, celodenne sledovateľnou televíziou vhodnou pre všetky generácie divákov. Myslím, že aj Klub TV LUX si tento večer získal svojich nových priaznivcov.