Akú cirkev chcú Slováci

Jaroslav Daniška na stránkach Konzervatívneho denníka Postoj píše o "kapitále zo spovedníc", ktorý naša Cirkev málo využíva na zvýšenie svojej autenticity a autority. Prečítajte si celý článok, prípadne sa zapojte do diskusie pod ním.
Čítaj ďalej o Akú cirkev chcú Slováci »

Vieme sa dobre vyspovedať? - Don Luscoň

V pôstnom období, kedy sa pripravujeme na najväčšie sviatky roka, je táto otázka isto opodstanená. 4. marca k nám prišiel salezián don Jozef Luscoň, aby nám celebroval večernú svätú omšu a následne nás prednáškou a diskusiou v Pastoračnom centre pomohol pripraviť na kvalitnú sviatosť zmierenia, ktorá dá veľkonočným sviatkom dobrý vnútorný základ. Pre prípravu na dobre prežité pôstne obdobie to bolo výborné stretnutie.
Čítaj ďalej o Vieme sa dobre vyspovedať? - Don Luscoň »

Lectio divina v praxi

Vzdelávací cyklus Slovo o viere pokračoval v posledný februárový piatok témou Biblia. Privítali sme medzi sebou známeho biblistu Mons. Jozefa Jančoviča, ktorý nás zoznámil s metódou štúdia Písma lectio divina.
Čítaj ďalej o Lectio divina v praxi »

2% pre občianske združenie VITUS

Aj tento rok sa občianske združenie pôsobiace pri našej farnosti uchádza o vašu podporu prostredníctvom dvoch percent z daní. Tu nájdete príslušné tlačivo.
Čítaj ďalej o 2% pre občianske združenie VITUS »

Duchovné prúdenie v súčasnosti

Pod týmto názvom sa u nás v posledný januárový piatok konalo ďalšie stretnutie z cyklu Slovo o viere, ktorého protagonistom bol Mons. Marián Gavenda. Hoci nám názov spočiatku nič nehovoril, napokon sme boli veľmi zaujatí pohľadmi a názormi otca Gavendu na súčasnosť Cirkvi a miesto veriaceho v nej i spôsob, ako udalosti okolo nás vnímať a správne hodnotiť.
Čítaj ďalej o Duchovné prúdenie v súčasnosti »

Večer kolied

Hovorí sa, že kto počas bohoslužieb aj spieva, dvakrát sa modlí. Vianočné obdobie je tomuto osobitne priaznivo naklonené, veď ponúka veľké množstvo tradičných, ľúbivých až strhujúcich kolied. My sme sa počas Vianoc viacerí stretli, aby sme si ich opäť spoločne zanôtili.
Čítaj ďalej o Večer kolied »

Vzácny dar

Iba pred necelými dvomi mesiacmi sme si v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény premietli najnovší dokument o donovi Antonovi Srholcovi, SDB, a počas predvianočného víkendu sme si ho opäť mohli živo pripomenúť. Jeho vzácny osobný dar nášmu pánovi farárovi J. M. Prachárovi a našej farnosti nám v priestoroch Centra posvätil otec biskup Mons. Jozef Haľko.
Čítaj ďalej o Vzácny dar »

Predvianočná duchovná obnova

Po ročnej prestávke sme sa na najkrajšie sviatky roka mohli opäť pripraviť aj vďaka ochote otca biskupa Mons. Haľka, ktorý si na nás v hektickom predvianočnom čase našiel čas a svojou duchovnou obnovou konanou počas predvianočného víkendu nás dokonale ponoril do ducha sviatkov narodenia nášho Pána.
Čítaj ďalej o Predvianočná duchovná obnova »

Vianočný koncert

V našej farnosti sa už stalo tradíciou, že vianočnú atmosféru umocňujú aj lahodné tóny krásnej vianočnej hudby a spevu. Ani tohto roku tomu nebolo inak. Na sviatok svätého Štefana - 26. decembra - sme vo farskom kostole sv. Márie Magdalény opäť privítali náš spevácky zbor Chorus CANTILENA.
Čítaj ďalej o Vianočný koncert »

Problematika rozvedených a znovu zosobášených

Posledný novembrový piatok pokračoval vzdelávací cyklus pre laikov Slovo o viere ďalším stretnutím, ktorého lektorom bol morálny teológ a dekan CMBF UK v Bratislave Mons. ThDr. Ing. Vladimír Thurzo, PhD.
Čítaj ďalej o Problematika rozvedených a znovu zosobášených »