Novinky

Sviatok Božieho Tela

Vo štvrtok, 19.6. sme slávili sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi (Božie Telo). Túto oslavu daru Eucharistie a úcty k nášmu Spasiteľovi si v našej farnosti už tradične pripomíname nielen v samotný deň sviatku, ale i počas nasledujúcej nedele, kedy sa pred naším kostolom svätej Márie Magdalény po svätej omši stretávame pri skyve čerstvého voňavého chlebíka, čaši dobrého vína a vľúdnom priateľskom slove.
Čítaj ďalej o Sviatok Božieho Tela »

Všetky moje deti

Tak sa volá unikátny dokument manželov Ladislava a Svatavy Marie Kabošovcov o mimoriadnej sociálnej práci a aktivitách známeho žakovského farára Mariána Kuffu, ktorý sme si vo štvrtok, 12.6. mali možnosť pozrieť v našom Pastoračnom centre. Tento film pripravil pre početných farníkov i obyvateľov okolitých obcí, ktorí zaplnili všetky pripravené stoličky, celkom výnimočný večer. Film nás natoľko vnútorne zasiahol, že sme s obomi autormi zostali v neformálnej a bohatej diskusii do neskorého večera a jeho posolstvo sme si odnášali aj vo svojom vnútri.
Čítaj ďalej o Všetky moje deti »

Aj deti môžu pomôcť

Pozývame všetky deti aj dospelých v nedeľu po sv. omši do areálu pastoračného centra a fary na zaujímavé ukážky a prezentácie policajného zboru a dobrovoľných hasičov. Bude pripravené aj malé občerstvenie.
Čítaj ďalej o Aj deti môžu pomôcť »

Rusovské kino - Všetky moje deti

Vo štvrtok 12. júna 2014 o 19:00 hod. bude v pastoračnom centre v Rusovciach videoprojekcia filmu Ladislava Kaboša - Všetky moje deti.
Čítaj ďalej o Rusovské kino - Všetky moje deti »

Noc kostolov - Krásna noc pre všetkých

V piatok 23. mája otvorili svoje brány i tajné zákutia dva rusovské kostoly pre všetkých. Veriaci i neveriaci, zvedaví a hľadajúci, deti i dospelí mohli zakúsiť všetkými zmyslami atmosféru kostolov, krypty a pastoračného centra.
Čítaj ďalej o Noc kostolov - Krásna noc pre všetkých »

Veľkonočný koncert Trio Tenerezza

Počas sv. omše v nedeľu Božieho milosrdenstva 27. apríla o 9:30 hod. obohatí liturgiu Trio Tenerezza.
Čítaj ďalej o Veľkonočný koncert Trio Tenerezza »

Duchovná obnova: "O milosrdnom Otcovi"

V dňoch 11. apríla až 13. apríla 2014 prebiehala v našej farnosti duchovná obnova so sestrami Matky Božieho Milosrdenstva.
Čítaj ďalej o Duchovná obnova: "O milosrdnom Otcovi" »

Pôstna duchovná obnova

Pôstne obdobie je pre kresťana ideálnym časom na spomalenie tempa, ktoré nás denne pohlcuje, zamyslenie sa nad tým, kam a ako smerujeme, čo je podstatou nášho života a či sme nielen na správnej ceste, ale či ideme správnym smerom a vnímame pritom kto sme, prečo sme tu a čo je našou každodennou úlohou. K uvedomeniu si týchto otázok viac, ako to dokážeme v bežných dňoch, veľmi napomáhajú aj duchovné obnovy. Jedno z takýchto jedinečných zastavení sa pre nás na sobotné popoludnie 8. marca pripravil pomocný biskup bratislavskej arcidiecézy, J.E. Mons. Prof. ThDr. Jozef Haľko, PhD.
Čítaj ďalej o Pôstna duchovná obnova »
Ukazujem 281 - 288 z 288 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 29