Tvorivé dielne pre deti

Dnes si už v našej farnosti ani nevieme predstaviť, že by sme sa na Veľkú Noc okrem duchovnej a takpovediac domácej prípravy na tieto najväčšie sviatky v roku nenachystali aj spolu s našimi deťmi. Inak tomu nebolo ani tento rok. V sobotu, 13. apríla popoludní, hneď po tom, ako priestory pastoračného centra opustili kňazi nášho dekanátu, ktorí zaistili predveľkonočnú sviatosť zmierenia pre našu farnosť, začali sa schádzať nielen rodiny s deťmi, ale na našu radosť aj viacerí dospelí muži, aby z množstva pripravených materiálov vyrobili originálne veľkonočné dekorácie. Hudobný podmaz z melódií typických pre Veľkú Noc, drobné zdravé občerstvenie a dobrý výber nápojov už vopred vytvorilo vynikajúcu atmosféru pre tvorivosť účastníkov dielní. Ich úspech bol napokon zrejmý nielen z bohatej účasti, ale aj toho, že poslední účastníci ani nestihli začiatok večernej svätej omše.

Stoly prestreté jednorazovými obrusmi, krabice plné vajíčok, farieb, pomôcok na maľovanie, všakovakých aranžérskych drobností ale aj čerstvo narezané vŕbové prútie na jednom z osobitných stolíkov vytvorilo už pri vstupe do miestnosti tú pravú tvorivú atmosféru. Postupne sa zišli nielen dievčatá, ale aj chlapci od malých až po tínedžerov a každý si podľa svojho vkusu, predstáv a fantázie vyrobil čo-to pre seba a svojich rodičov. Skvelé akčné zátišie vytvorilo pár starších pánov, majstrov na pletenie nádherných korbáčov, okolo ktorých sa zhrčilo množstvo detí. Páni sa do pletenia tak vložili, že svojím nadšením a radosťou z tvorivých dielní sa vyrovnali prítomným deťom. Iste sa v duchu vrátili do časov svojho detstva, takže názov akcie – Tvorivé dielne pre deti – sa v plnej miere hodil aj na nich. Aj oni sa na chvíľu stali deťmi. A tak sa večer z tejto akcie s radosťou rozchádzali nielen tí, pre ktorých popoludnie bolo predovšetkým určené – deti, ale aj mamičky, ktoré všetko skvele pripravili a v neposlednom rade aj naša staršia generácia pánov, ktorí sa tu vrátili do časov svojej mladosti.