Kňaz – umelec u nás v rámci Slova o viere. Už zajtra!

Kňaz – umelec u nás v rámci Slova o viere. Už zajtra!

Slovo o viere po diskusii s architektom liturgického priestoru v Šaštíne a výstave ornátov výtvarníčky Jany Zaujecovej pokračuje ďalšou časťou, tentokrát návštevou d. p. Martina Šafárika, kňaza, ktorý vyštudoval operný spev a je súčasne aj skvelým výtvarníkom. Na jeho návštevu sa tešíme v sobotu, 25. novembra. Otec Martin bude u nás celebrovať svätú omšu o 18:00 hodine a následne nám v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény predstaví svoje vnímanie miesta a postavenia hudby v liturgii svätej omše. Všetci záujemcovia o stretnutie s otcom Martinom sú srdečne pozvaní a vítaní.
Mikulášska zbierka pre ukrajinské deti

Mikulášska zbierka pre ukrajinské deti

Staň sa sv. Mikulášom a urob radosť ukrajinským deťom žijúcim v Bratislave.
Sväté svetielka

Sväté svetielka

Pozývame rodinky s menšími deťmi na oslavu sviatku všetkých svätých. V utorok večer 31. októbra začneme o 17:00 hod. v Pastoračnom centre výrobou lampášikov. Urobíme si malý sprievod s lampášmi do kostola, kde bude o 18:00 hod. detská sv. omša. Po nej si zamaškrtíme na sladkých dobrotách v Pastorku.
Mons. František Trstenský biskupom

Mons. František Trstenský biskupom

Osobnosť Mons. prof. Františka Trstenského netreba farníkom našej farnosti nijako zvlášť predstavovať. Viackrát bol hosťom našej farnosti v programe diskusných večerov Slova o viere. Aj z týchto stretnutí ho poznáme ako hlboko fundovaného, skromného, priateľského a každej diskusii otvoreného kňaza. V sobotu, 21. októbra bude v Spišskej kapitule vysvätený za biskupa. Hlavným svätiteľom bude Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup-metropolita a predseda KBS. Neoddeliteľnou súčasťou úradu plného kňazstva je aj biskupský erb. Predstavme si erb nového spišského biskupa Mons. prof. PaedDr. ThDr. SSLic. Františka Trstenského, PhD.
Šťastie je môj osud

Šťastie je môj osud

Takýto názov mala jedna z piesní, ktorá odznela na koncerte Felice Band v našom Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény v podvečerný čas nedeľu, 15. októbra. Presne a výstižne charakterizovala životný príbeh protagonistu tejto formácie, kapucínskeho kňaza Jána Félixa Tkáča, ktorý k nám priviedol svoju kapelu v plnom zložení siedmich umelcov: dvoch spevákov – Félix a jeho brat Ondrej (ktorý je okrem vynikajúceho speváka aj excelentným sólistom na ústnu harmoniku), sólového gitaristu, bubeníka, basového gitaristu a dvoch ďalších gitaristov. Skvelá zostava umelcov, plný zvuk a vynikajúca dramaturgia večera z neho spravili nádherný zážitok, ktorý prítomní hostia na záver odmenili dlhým standing ovation, ktorého výsledkom boli dva prídavky. Prežili sme tak nádherný kultúrny a umelecký podvečer.
Показывается результатов: 1 - 5 из 327.
Предметов на странице 5
из 66

Spevácky zbor sv. Márie Magdalény nás bude sprevádzať počas sv. omší v týchto dňoch:
 
26.11.2023 Nedeľa Krista Kráľa
1.12. 2023 Prvá adventná nedeľa
31.12.2023 Nedeľa - Svätá rodina 
6.1.2024 Sobota - Traja Králi
18.2.2024 1. pôstna nedeľa 
31.3.2024 Veľkonočná nedeľa
14.4.2024 3. veľkonočná nedeľa
19.5.2024 Zoslanie Svätého Ducha
30.5.2024 Božie Telo
29.6.2024 Sv. Petra a Pavla
 
Zmena programu vyhradená!