Materská škôlka otvorená a požehnaná

Niekoľkoročné úsilie nášho pána farára dr. J. Mariána Prachára a viacerých farníkov aj rodičov rusovských detí bolo v krásnu jesennú sobotu 19. septembra korunované úspechom: po slávnostnej svätej omši, ktorú spolu s pánom farárom ako hlavný celebrant slávil Mons. Ján Formánek, náš vzácny hosť posvätil budovu našej novej škôlky, čím bola v plnej miere odovzdaná do používania. Prítomní početní farníci aj rodičia s deťmi sa potom zoznámili s interiérom a vybavením škôlky.
Anketa k bohoslužbám - neprehliadnite!

Ako píšeme na inom mieste tejto stránky, zhoršenie pandemickej situácie osobitne v Bratislave prinieslo nové - sprísnené opatrenia týkajúce sa priamo aj účasti na bohoslužbách. Aby sme túto situáciu čo najlepšie zvládli, pripravili sme pre našich farníkov anketu, ktorej vyplnením môže každý prispieť k takému nastaveniu našich bohoslužieb, aby sme ťažké nadchádzajúce obdobie dobre zvládli, a pritom zvolili spôsoby vyhovujúce tým, ktorých sa týkajú, teda farníkov. Anketu nájdete na tejto stránke v hornom menu, časť Program, voľba Anketa. Priložený obrázok Vám pomôže v orientácii.
Nové pravidlá pre bohoslužby

Ako každý z nás iste aj s určitými obavami sleduje, pandémia nového koronavírusu naberá novú silu. Počty pozitívne vyšetrených rapídne stúpajú a jedným z najviac postihnutých regiónov je Bratislava. Je preto zrejmé, že isté uvoľnenie epidemiologických opatrení, ku ktorému v uplynulom období dospel riadiaci krízový štáb, musí byť zrevidované a opäť musíme byť obozretnejší a ohľaduplnejší. K sebe i ostatným, na verejných uzavretých priestranstvách, ale i v kostoloch pri bohoslužbách. Ako? Na tom sa zástupcovia cirkví v uplynulé dni dohodli s odborníkmi z ministerstva zdravotníctva a verejného zdravotníctva.
Pozvánka pre milovníkov organovej hudby

Nielen nám, Rusovčanom, sú známi manželia Puhovichovci, žijúci v susednom Čunove. Veď nejedenkrát u nás zorganizovali benefičný či iný druh koncertu, ktorým nás podporili. Pre toto leto naši priatelia pripravili sériu organových koncertov na miestach, kde sa môžu popýšiť krásnymi historickými kráľovskými nástrojmi. V druhej polovici augusta môžeme navštíviť niekoľko blízkych kostolov, v ktorých si k historickým nástrojom sadnú majstri s talentom oživiť tento famózny nástroj a naplniť chrámové priestory nádhernými melódiami. Príležitosť pre každého z nás.
Posviacanie dopravných prostriedkov pri SĽUKu

V nedeľu 2. augusta po svätej omši bude pán farár už tradične posviacať autá, motorky, kolobežky, traktory, dodávky, bicykle, či akékoľvek iné dopravné prostriedky. Na rozdiel od minulých rokov, posviacanie neprebehne pri kostole, ale na parkovisku pri SĽUKu.
Показывается результатов: 1 - 5 из 269.
Предметов на странице 5
из 54