Kapucín Félix k nám príde celebrovať i koncertovať

Je známou osobnosťou nielen medzi veriacimi a nie iba v Bratislave: kapucín, kňaz, kazateľ, spevák, hudobník a najnovšie aj pápežov služobník – misionár milosrdenstva. Plným menom Félix Ján Tkáč. Bude naším hosťom vo štvrtok, 28. marca večer, kedy bude celebrovať večernú svätú omšu so začiatkom o 18:00 hod. a samozrejme, nepustíme ho od nás bez toho, aby nás neobohatil svojim typickým a originálnym speváckym a hudobným umením. Príďte pookriať pri hlbokom duchovnom slove počas svätej omše, originálnej hudbe a speve po jej skončení, prípadne si aj kúpiť Félixovu knižku, ktorá bude k dispozícii. Autogram autora bude iste samozrejmosťou.
Autor sochy na Butkove u nás

Koncom apríla sa z našej farnosti chystáme navštíviť pútnické miesto na Považí – horu Butkov. Tá je známa aj monumentálnou, 6 metrov vysokou sochou Panny Márie. Jej autor – akademický sochár Vladimír Višváder – nám svoje dielo i toto nádherné miesto prišiel osobne predstaviť. Autentickú výpoveď tohto umelca spolu s vynikajúcim dokumentom o hore Butkov sme si vypočuli a zhliadli v piatok, 22. marca, od 19:00 hod. v Pastoračnom centre Márie Magdalény.
Deti, v piatok Vás čakáme!

Chceš si vyskúšať čítanie od ambóny? Máš chuť zapojiť sa do prednášania spoločných modlitieb veriacich, teda prosieb? Rád by si bol aktívnou súčasťou svätej omše, nielen jej poslucháčom? Potom príď medzi nás tento piatok, 15. marca, kedy bude špeciálna svätá omša za aktívnej účasti našich detí. Znovu pozývame nielen tých, ktorí sú tradičnými účastníkmi týchto piatkových večerov, aj aj všetky ostatné deti a deťúrence a ich rodičov, aby sa k nám pridali. Začíname ako vždy o 17:00 hod. stretnutím v Pastoračnom centre.
Marek Vagovič bol pri našom krbe

Stretnutia so známymi osobnosťami slovenského verejného života pri krbe nášho Pastoračného centra pokračovali v marci večerom so známym slovenským investigatívnym novinárom Marekom Vagovičom z portálu aktuality.sk, kolegom zavraždeného Jána Kuciaka. Témou večera bolo Hľadanie pravdy. Preplnené centrum počúvalo aj diskutovalo skoro 3 hodiny. Atmosféru, priebeh aj dojmy hosťa ideálne zachytáva jeho vlastný príspevok na sociálnej sieti.
Februárová detská sv. omša

V piatok, 15. februára, sa deti našej farnosti aj s rodičmi opäť zišli pri príležitosti konania detskej svätej omše. Už od 17:00 hod. si nacvičovali svoje spevy, prednes čítaní i drobné choreografie k svojmu spevu. Potom, od 18:00 hodiny, sme výnimočne v Pastoračnom centre slávili svätú omšu. A po nej si už deťúrence spoločne vymieňali svoje dojmy z uplynulého týždňa absolvovali svoje krátke stretko.
Показывается результатов: 1 - 5 из 222.
Предметов на странице 5
из 45

Venujte aj tento rok dve percentá zo svojich daní nášmu farskému občianskemu združeniu VITUS.