O blahorečení dona Titusa Zemana, SDB - už dnes!

Posledný septembrový deň minulého roku patril v našej Cirkvi i provincii Saleziánov k najvýznamnejším - dona Tiitusa Zemana, SDB, vajnorského rodáka, vyhlásil na slávnostnej svätej omši kardinál Angelo Sodano, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých Rímskej kúrie, za prítomnosti okolo 25.000 veriacich, za blahorečeného. O tom, čo tejto veľkej udalosti desaťročia predchádzalo, nám v piatok, 23. februára o 18:00 hodine, príde porozprávať Salezián don Rastislav Hamráček, SDB.
Príď darovať krv

Vedeli ste, že už 300 ml darovanej krvi môže zachrániť ľudský život? Vedeli ste, že všetky transfúzne stanice na Slovensku v súčasnosti vyzývajú darcov, aby prišli darovať krv kvôli jej nedostatku? Preto teraz aj my v Rusovciach pozývame všetkých ochotných ľudí spĺňajúcich podmienky, aby darovali krv v našom farskom pastoračnom centre.
Prvá pôstna nedeľa (B)

Liturgický kalendár týždňa: nedeľa, 18. februára - Prvá pôstna nedeľa (f); pondelok, 19. februára - bl. Konrád z Piacenzy, rehoľník a pustovník, (f); utorok,20. februára - sv. Eleuter, biskup; bl. Hyacinta Martová, (f); streda, 21. februára - sv. Peter Damiani, biskup a učiteľ Cirkvi, spomienka, (f); štvrtok, 22. februára - katedra sv. Petra, apoštola, sviatok; sv. Margita Kortonská, mystička, (b); piatok, 23. februára - sv. Polykarp, biskup a mučeník, spomienka, (f); sobota, 24. februára - sv. Modest, biskup, (f). Na Prvú pôstnu nedeľu pripadá obrad vyvolenia alebo zapísania mena katechumenov, teda obrad uvedenia dospelých do kresťanského života. Je súčasťou prípravy dospelých na krst, ktorá prebieha zvyčajne rok. Ten začína tzv. predkatechumenátom, kedy sa kandidát zoznamuje s kresťanským náboženstvom a základnými zásadami kresťanského života. Je to obdobie evanjelizácie, ktoré končí prijatím do katechumenátu, zvyčajne pred farnosťou. Katechumenát je dlhšie obdobie, kde kandidáti prijímajú hlbšie zasvätenie do vierouky a mravouky. Katechumen (teda kandidát krstu) potom prechádza dvojstupňovou prípravou, ktorá začína slávnostným prijatím medzi katechumenov a vrcholí zaradením medzi čakateľov na krst (zvyčajne v pôste) - teda dnešným obradom vyvolenia. Od tohto dňa sa kandidáti nazývajú "vyvolení". Vo štvrtok, 22. februára, je sviatok katedry sv. Petra a Pavla. Je to liturgická forma pripomenutia si úradu apoštola Petra, ktorý tento úrad dostal od samotného Ježiša Krista, keď ho ustanovil za viditeľnú hlavu Cirkvi, za svojho nástupcu. Peter v roku 67 podstúpil mučenícku smrť - ukrižovali ho dole hlavou. Stalo sa to za prenasledovania počas vlády cisára Nera. V piatok, 23. februára, je Svätým Otcom vyhlásený Deň modlitby a pôstu za pokoj v Demokratickej republike Kongo, v Južnom Sudáne a na celom svete. Je túžbou Svätého Otca, aby sa celá Cirkev zapojila do tohto Dňa modlitby.
Karneval pre naše deti - už dnes!

Po výborných skúsenostiach z minulých rokov pokračujeme aj v tomto s organizovaním karnevalu pre naše deti. Ten nadchádzajúci sa bude konať v nedeľu, 11. februára od 15:00 hod. v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény. Tešíme a nádejame sa, že tak ako po minulé roky, tak aj tohtoročný detský karneval príde svojou prítomnosťou obohatiť veľa detí najrôznejšieho veku a spolu vytvorí, tak ako bolo doteraz zvykom, vynikajúcu atmosféru, v ktorej sa dobre zabavia nielen deti samotné, ale aj ich rodičia. Všetky deti a deťúrence (samozrejme aj s ich rodičmi) srdečne pozývame!
Svätý Valentín - biskup a mučeník

V ostatnom čase je aj v sekulárnom svete čoraz populárnejší svätec, ktorého si v cirkevnom kalendári pripomíname 14. februára - svätý Valentín. Je to iste aj tým, že tento svätec sa stal patrónom zaľúbených. Preto je aj tento deň považovaný za Deň zaľúbených. Mimochodom - v čase jeho sviatku je už pravidelne organizovaná aj Púť zaľúbených konaná cez víkend nasledujúci po tomto dni v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. Tento rok sa v dňoch 16. až 18. februára bude konať už jej 11. ročník.
Показывается результатов: 1 - 5 из 134.
Предметов на странице 5
из 27