Pozvánka na detskú svätú omšu

Po mesiaci a vianočných sviatkoch opäť pozývame deti a ich rodičov na detskú svätú omšu venovanú práve im. Stretneme sa už v tento piatok, 18. januára o 18:00 hodine v našom kostole sv. Márie Magdalény. Ako vždy, aj teraz bude svätej omši za účasti detí predchádzať ich stretnutie v Pastoračnom centre od 17.00 hod., aby si dobre nacvičili všetko, čím k priebehu sv. omše prispejú. Po svätej omši sa ešte zhromaždia v pastoračnom centre na svojom stretku.
Bohemian Rhapsody v Rusovciach

Všetkých priaznivcov životopisných filmov a populárnej hudby pozývame na projekciu jedného z momentálne vo svete kinematografie najpopulárnejších filmov – Bohemian Rhapsody. Záujemcovia o tento hudobný snímok a fanúšikovia skupiny Queen si ho môžu pozrieť v rusovskom Kine Sľuk už vo štvrtok, 17. januára od 19:00 hodiny.
Tretia nedeľa po narodení Pána – (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 13. januára – Tretia nedeľa po narodení Pána; KRST KRISTA PÁNA, sviatok, (b); sv. Hilár, biskup a učiteľ Cirkvi, spomienka (v tomto roku sa neslávi); bl. Veronika Negroniaová, panna. pondelok, 14. januára – Pondelok 1. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Félix z Noly, kňaz; sv .Makrina. utorok, 15. januára – Utorok 1. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Arnold Janssen, kňaz. streda, 16. januára – Streda 1. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Marcel I., pápež. štvrtok, 17. januára – Štvrtok 1. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Anton, opát, spomienka, (b). piatok, 18. januára – Piatok 1. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Priska, panna a mučenica; sv. Margita Uhorská, panna, sobota, 19. januára – Sobota 1. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo Panna Mária v sobotu, (b); sv. Márius, Marta, Audifax a Abakus, mučeníci.
20-C+M+B-19

Sviatok Troch kráľov je okrem iného charakteristický aj tým, že príbytky veriacich navštevujú kňazi, aby posvätili priestory domácností ich pokropením svätenou vodou požehnanou počas trojkráľovej liturgie spolu s kriedou, a na veraje pri tom touto kriedou napísali text, ktorý je nadpisom tohto príspevku. Ak by sme spravili anketu o tom, ako čítame tento nadpis, je veľmi pravdepodobné, že veľká väčšina opýtaných by povedala, že tri písmená symbolizujú mená troch kráľov, ktorí prišli zložiť poklonu malému Ježiškovi – Gašpara, Melichera a Baltazára. Drobná nezrovnalosť v prvom písmene sa dá vysvetliť aj tak, že inou verziou mena Gašpar je aj Caspar, takže nápis je z tohto pohľadu v zhode s menami troch kráľov. Skutočnosť je však iná.
Druhá nedeľa po narodení Pána – (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 6. januára – Druhá nedeľa po narodení Pána; ZJAVENIE PÁNA, slávnosť, (b) – prikázaný sviatok. pondelok, 7. januára – Pondelok po Zjavení Pána, (b); alebo sv. Rajmund z Peňafortu, kňaz, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Lucián, kňaz a mučeník. utorok, 8. januára – Utorok po Zjavení Pána; sv. Severín, kňaz a rehoľník; sv. Teofil. streda, 9. januára – Streda po Zjavení Pána, (b); sv. Marcelín, biskup a mučeník. štvrtok, 10. januára – Štvrtok po Zjavení Pána, (b); sv. Agatón, pápež; sv. Pavol, pustovník. piatok, 11. januára – Piatok po Zjavení Pána, (b); sv. Hygin, pápež. sobota, 12. januára – Sobota po Zjavení Pána, (b); sv. Aelréd, opát; sv. Ernest, mučeník.
Показывается результатов: 1 - 5 из 216.
Предметов на странице 5
из 44