Slovo o viere s Mons. S. Zvolenským už tento piatok

Prázdniny sú už niekoľko týždňov minulosťou a my sa opäť vraciame aj k nášmu pravidelnému životnému rytmu farnosti, ku ktorému už šiesty rok patrí aj vzdelávací a diskusný večer Slovo o viere. A tak, ako oživujeme túto tradíciu posledného piatku v mesiaci venovanú pozvaným hosťom, rovnako obnovujeme tradíciu, v rámci ktorej nový ročník otvára bratislavský arcibiskup metropolita, Mons. Stanislav Zvolenský. Tento rok sa zameria na štúdium Písma tradičnou metódou Lectio divina a to, do akej miery je vhodná a použiteľná aj laikom, ktorý nemá teologické vzdelanie. Otca arcibiskupa privítame v našej farnosti v piatok, 27. septembra, kedy zaháji večer slávením svätej omše so začiatkom o 18:00 hod., po ktorej sa stretneme v pastoračnom centre pri úvahe otca arcibiskupa a následnej otvorenej diskusii. Všetci sú srdečne vítaní!
Svätý Otec pozýva aj nás, Rusovčanov

Nasledujúci mesiac október pozýva Svätý Otec František všetkých pokrstených kresťanov na slávenie Mimoriadneho misijného mesiaca. Vyzýva nás, aby sme kreatívnym a novým spôsobom priniesli tému misie medzi ľudí. Podnetom je storočnica encykliky pápeža Benedikta XV. Maximum illud o činnosti misionárov vo svete. Pápež František pripomína výzvu Benedikta XV. spred sto rokov, ktorá nestráca na aktuálnosti ani dnes, že Cirkev a jej misie potrebujú mužov a ženy, ktorí „vynikajú horlivosťou a svätosťou“.
Sviatok Sedembolestnej Panny Márie

Panna Mária je oddávna patrónkou Slovenska, ku ktorej sa utiekame. Dnešný sviatok je veľkým dňom v cirkevnom roku s povinnosťou zúčastniť sa na svätej omši, ktorého význam umocňuje aj fakt, že je dňom pracovného pokoja. Na tento sviatok sa tradične koná aj púť do Šaštína s pontifikálnou svätou omšou. Nie inak tomu je aj dnes. Pripomeňme si aspoň základné informácie o tomto veľkom sviatku.
Nedeľa Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska – (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 15. septembra – Nedeľa Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, slávnosť, (b). pondelok, 16. septembra – Pondelok 24. týždňa v Cezročnom období; sv. Kornel, pápež a Cyprián, biskupi, mučeníci, spomienka, (č); sv. Ľudmila, mučenica; sv. Edita. utorok, 17. septembra – Utorok 24. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Róbert Bellarmín, biskupa a učiteľa Cirkvi, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Hildegarda, panna. streda, 18. septembra – Streda 24. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Jozef Kupertínsky; sv. Viktor III., pápež. štvrtok, 19. septembra – Štvrtok 24. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Január, biskup a mučeník, ľubovoľná spomienka, (č). piatok, 20. septembra – Piatok 24. týždňa v Cezročnom období; sv. Ondrej Kim Taegon, kňaz a Pavol Chong Hasang, spoločníci, mučeníci, spomienka, (č); sv. Eustach, mučeník. sobota, 21. septembra – sv. Matúš, apoštol a evanjelista, sviatok, (č).
Vraciame sa ku krbu

Nie, že by už bola taká zima, ktorá by si žiadala kúrenie v kozube. Ale prázdniny sú za nami a my sa vraciame k našim obvyklým a tradičným aktivitám. K tým najobľúbenejším a najnavštevovanejším patrí diskusný večer pri ohni krbu s osobnosťou, ktorá nám má čo povedať. K takým patrí aj Mgr. Marek Zeliska, riaditeľ SOS Kinderdorf v Rakúsku s pôsobnosťou pre celý Burgenland. O práci tejto organizácie u našich južných susedov, ale aj o tom, čím všetkým sa môžeme inšpirovať my v našej farnosti, sa (v slovenčine) dozvieme 20. septembra od 19:00 hod. pri ohni nášho krbu v Pastoračnom centre. Potešíme sa prítomnosti každého!
Показывается результатов: 1 - 5 из 242.
Предметов на странице 5
из 49