Novinky

12. týždeň cez rok (B)

Liturgický kalendár týždňa: nedeľa, 24. júna – Narodenie sv. Jána Krstiteľa, slávnosť, (b); pondelok, 25. júna – Pondelok 12. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Maxím, biskup; sv. Viliam, opát; utorok, 26. júna – Utorok 12. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Ján a Pavol, mučeníci; sv. Josemaria Escrivá de Balaguer, kňaz; streda, 27. júna – Streda 12. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Ladislav, ľubovoľná spomienka, (b); alebo sv. Cyril Alexandrijský, biskup a učiteľ Cirkvi, ľubovoľná spomienka, (b); štvrtok, 28. júna – Štvrtok 12. týždňa v Cezročnom období, sv. Irenej, biskup a mučeník, spomienka, (č); piatok, 29. júna – sv. Peter a Pavol, apoštoli, slávnosť, (č); sobota, 30. júna – Sobota 12. týždňa v Cezročnom období, (z); Prvých svätých mučeníkov Cirkvi v Ríme, ľubovoľná spomienka, (č) alebo Panny Márie v sobotu, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Oto, biskup.
Čítaj ďalej o 12. týždeň cez rok (B) »

Detská svätá omša - 29. júna

Ani sme sa nenazdali, a mesiac je za nami, čo okrem iného znamená, že sa v piatok, 29. júna, v kostole opäť (a posledný krát pred prázdninami) stretneme s našimi úžasnými deťmi, ich rodičmi a hudobníkmi na večernej sv. omši so začiatkom o 18:00 hod., aby sme v sprievode ich roztomilého, ale dôstojného čítania a perfektne nacvičených spevov spoločne slávili Eucharistiu.
Čítaj ďalej o Detská svätá omša - 29. júna »

Susedský piknik je dnes

Dnešnú nedeľu, 24. júna, bude v Rusovciach ďalší z piknikov, ktorého cieľom je nielen utužovať už existujúce vzťahy obyvateľov našej mestskej časti, ale aj spoznávať sa s novými susedmi a vytvárať tak dobré vzťahy medzi všetkými Rusovčanmi. Príďte do parčíku pri kostolíku sv. Víta, od 15:00 hod. je pripravený zaujímavý program, príjemní ľudia i drobné občerstvenie pre všetky generácie.
Čítaj ďalej o Susedský piknik je dnes »

11. týždeň cez rok (B)

Liturgický kalendár týždňa: nedeľa, 17. júna – 11. nedeľa v Cezročnom období, (z); sv. Nikander a Marcián, vojaci a mučeníci; pondelok, 18. júna – Pondelok 11. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Gregor Barbarigo, biskup; utorok, 19. júna – Utorok 11. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Romuald, opát, ľubovoľná spomienka, (b); Rumund, opát; Juliana Falkoneri streda, 20. júna – Streda 11. týždňa v Cezročnom období, (z); bl. Margita Ebnerová, panna; štvrtok, 21. júna – Štvrtok 11. týždňa v Cezročnom období, (b); sv. Alojz Gonzága, rehoľník; piatok, 22. júna – Piatok 11. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Pavlín z Noly, biskup, ľubovoľná spomienka, (b); alebo sv. Ján Fisher, biskup a Tomáš Mórus, mučeníci, ľubovoľná spomienka, (č); sobota, 23. júna – Sobota 11. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo Panny Márie v sobotu, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Jozef Cafasso, kňaz; bl. Mária Rafaela, panna.
Čítaj ďalej o 11. týždeň cez rok (B) »

10. týždeň cez rok (B)

Liturgický kalendár týždňa: nedeľa, 10. júna – 10. nedeľa v Cezročnom období, (z); bl. Diana, panna; pondelok, 11. júna – Pondelok 10. týždňa v Cezročnom období, (č); sv. Barnabáš, apoštol, spomienka, bl. Jolana; utorok, 12. júna – Utorok 10. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Gašpar Bertoni, kňaz; streda, 13. júna – Streda 10. týždňa v Cezročnom období, (b); sv. Anton Paduánsky, kňaz a učiteľ Cirkvi, spomienka; štvrtok, 14. júna – Štvrtok 10. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Elizej, prorok, sv. Valér a Rufín, mučeníci; piatok, 15. júna – Piatok 10. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Vít, mučeník, sv. Germana, panna; sobota, 16. júna – Sobota 10. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo Panny Márie v sobotu, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Neit, mučeník, sv. Benon, biskup.
Čítaj ďalej o 10. týždeň cez rok (B) »

Lámal a dával...

Jednou z už dobre zavedených tradícií našej farnosti je aj slávnosť požehnania chleba, ktorú mávame v nedeľu nasledujúcu po sviatku Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi, kedy pán farár v závere svätej omše požehná chlebíky, ktoré si potom pred kostolom lámeme, rozdávame a v spoločenstve jeme a utužujeme tak naše neustále sa rozrastajúce farské spoločenstvo. Aj tento rok sme si túto milú slávnosť pripravili na prvú júnovú nedeľu. Mimoriadne sa vydarila. Nielen počasím.
Čítaj ďalej o Lámal a dával... »

9. týždeň cez rok (B)

Liturgický kalendár týždňa: nedeľa, 3. júna – 9. nedeľa v Cezročnom období, (z); sv. Karol Lwanga a spoločníci, mučeníci, spomienka – neslávi sa; pondelok, 4. júna – Pondelok 9. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Quirinius, biskup a mučeník; sv. František Caracciolo, kňaz; utorok, 5. júna – Utorok 9. týždňa v Cezročnom období, (č); sv. Bonifác, biskup a mučeník, spomienka; streda, 6. júna – Streda 9. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Norbert, biskup, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Norbert, biskup; sv. Klaudius, biskup; štvrtok, 7. júna – Štvrtok 9. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Róbert, opát; piatok, 8. júna – Najsvätejšieho srdca Ježišovho, slávnosť, (b); sv. Medard, biskup; sobota, 9. júna – Nepoškvrneného Srdca Panny Márie, spomienka, (b); sv. Efrém, diakon a učiteľ Cirkvi; sv. Richard, biskup.
Čítaj ďalej o 9. týždeň cez rok (B) »

Sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi

Tento týždeň máme v liturgickom kalendári prikázaný sviatok Najsvätejšieho Kristovho tela a Krvi, ľudovo Božie Telo. Je už tradíciou, že v tento deň sa robia slávnostné sväté omše s procesiou. V našej farnosti k tomu počas nedele nasledujúcej po tomto sviatku pridávame aj lámanie a rozdávanie požehnaného chlebíka všetkým, ktorý opúšťajú kostol. Ako, kedy a prečo tento sviatok vznikol?
Čítaj ďalej o Sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi »

Prvé sväté prijímanie u nás

Deň, keď veriaci človek vstúpi do Cirkvi prvým prijatím Eucharistie, patrí k tým najvýznamnejším v jeho (nielen cirkevnom) živote. U nás v Rusovciach sme túto nádhernú slávnosť mali v poslednú májovú nedeľu, ktorá bola liturgicky zasvätená Najsvätejšej Trojici. Krásna symbolika. Tešíme sa zo 14 nových členov Cirkvi – 6 dievčat a 8 chlapcov.
Čítaj ďalej o Prvé sväté prijímanie u nás »

8. týždeň cez rok (B)

Liturgický kalendár týždňa: nedeľa, 27. mája – Najsvätejšej trojice, slávnosť (b); sv. Augustín z Canterbury, biskup; sv. Július, mučeník; pondelok, 28. mája – Pondelok 8. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Viliam z Akvitánie, mních; utorok, 29. mája – Utorok 8. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Maxim, biskup; sv. Uršula Ledóchowska; streda, 30. mája – Streda 8. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Félix, pápež; sv. Ferdinand, kráľ; sv. Zdislava; štvrtok, 31. mája – Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi, slávnosť, PRIKÁZANÝ SVIATOK, (b); sv. Petronela, panna a mučenica; piatok, 1. júna – Piatok 8. týždňa v Cezročnom období, (č); sv. Justín, mučeník, spomienka; sobota, 2. júna – Sobota 8. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Marcelín a Peter, mučeníci, ľubovoľná spomienka, (č); sv. Blandína a Albína, mučenice (č).
Čítaj ďalej o 8. týždeň cez rok (B) »
Ukazujem 1 - 10 z 170 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 17