Podnikanie ako misijné poslanie?

V rámci našich stretnutí s kresťansky orientovanými podnikateľmi a vedcami pri krbe nášho Pastoračného centra sa tentokrát 1. decembra o 19:00 hod. stretneme s Marekom Markušom, ktorý sa s nami porozpráva na tému hľadania duchovného rozmeru svojej každodennej práce a podnikania ako návratu k celistvosti nášho pracovného, rodinného a spoločenského života.
Čítaj ďalej o Podnikanie ako misijné poslanie? »

Slovo o viere - pozvánka

Náš vzdelávací cyklus pokračuje svojím novembrovým dielom. V posledný novembrový piatok, 24. 11., medzi nás príde Mons. Jozef Jančovič, bývalý správca našej farnosti, aby nám predstavil miesta vo Svätej zemi, ktoré by každý kresťan mal navštíviť. Jeho viacročný pobyt na týchto miestach je zárukou, že sa dozvieme tie najautentickejšie informácie doplnené bohatou obrazovou dokumentáciou zhotovenou otcom Jozefom.
Čítaj ďalej o Slovo o viere - pozvánka »

Hubertovská sv. omša

Náš spriatelený spevácky zbor a orchester Chorus CANTILENA aj tento rok pozýva na tradičnú svätohubertovskú svätú omšu, ktorá bude v nedeľu, 12. novembra o 18:30 hod. vo Františkánskom kostole Zvestovania Pána.
Čítaj ďalej o Hubertovská sv. omša »

Slovo o viere začal doc. Lichner

Po prázdninách a septembri, ktorý bol prirodzene koncentrovaný na slávnosť blahorečenia dona Titusa Zemana, SDB, sme sa v piatok, 27. októbra, vrátili k nášmu farskému vzdelávaniu. Privítali sme vzácneho hosťa - dekana Teologickej fakulty v Trnave a čerstvého viceprezidenta Európskej spoločnosti pre katolícku teológiu - doc. Miloša Lichnera, ktorý sa venoval cirkevným škandálom v dobe sv. Augustína a ich riešeniu.
Čítaj ďalej o Slovo o viere začal doc. Lichner »

Naše "pastorko" oslávilo narodeniny

Nikomu z nás, ktorí sme dnes prišli na nedeľnú bohoslužbu, sa nám to akosi nechcelo uveriť. Uplynuli už štyri roky od času, kedy otec arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský posvätil priestory nášho novo vybudovaného Pastoračného centra sv. Márie Magdalény a poprial mu naplnenie našich ambícií, s ktorými ho otváral. Po svätej omši sme sa mnohí zišli v jeho priestoroch, aby sme si zaspomínali a vzájomne sa povzbudili pre budovanie spoločenstva aj v budúcnosti.
Čítaj ďalej o Naše "pastorko" oslávilo narodeniny »

Divadielko a tvorivé dielne pre deti

Milé deti, milí rodičia, pozývame vás na divadelné predstavenie Zajko Fajko a hadík Vadík, ktoré nám v nedeľu 22. októbra o 16:00 hod. príde zahrať divadlo Kasia. Po predstavení v pastoračnom centre budú nasledovať tvorivé dielničky.
Čítaj ďalej o Divadielko a tvorivé dielne pre deti »

Bubnopárty

Pozývame vás na prvú farskú bubnovačku, ktorá sa uskutoční v pastoračnom centre v sobotu po večernej sv. omši. Pozvaní sú všetci záujemcovia vo veku od 3 do 99 rokov.
Čítaj ďalej o Bubnopárty »

Bratislavský chlapčenský zbor spieval Rusovciam

Dnes už svetoznáme a renomované koncertné spevácke teleso - Bratislavský chlapčenský zbor - opäť navštívil naše farské spoločenstvo, aby nás obohatil svojim umením. V piatok, 8. septembra, boli hudobným sprievodom svätej omše o 18:00 hod., po ktorej nasledoval koncertný program v priestoroch chrámu. Následne sme sa mali možnosť zo zborom a jeho vedúcimi stretnúť a porozprávať v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény.
Čítaj ďalej o Bratislavský chlapčenský zbor spieval Rusovciam »

Požehnanie dopravných prostriedkov

V našej farnosti je už tradíciou, že cez prázdninové a dovolenkové obdobie náš pán farár Július M. Prachár požehnáva dopravné prostriedky. Inak tomu nebolo ani v poslednú júlovú nedeľu, kedy nám mimoriadne prialo aj počasie. A bolo to zrejmé aj z účasti. Zaplnený kostol a preplnená trávnatá plocha a príjazdová cesta boli signálom, že sa môžeme tešiť na dotyk so svätým Krištofom, patrónom cestujúcich a s tým spojenú peknú slávnosť a špecifické stretnutia.
Čítaj ďalej o Požehnanie dopravných prostriedkov »

Misijný Pamätník nenarodeným u nás

K sviatku patrocínia nášho kostola sme dostali krásny darček. Vo farskom kostole sv. Márie Magdalény máme v týchto dňoch umiestnený misijný Pamätník nenarodeným, ktorý bol špeciálne zhotovený tak, aby mohol putovať do jednotlivých farností Slovenska. Ako svoju bakalársku prácu ho vyhotovil Mgr. art. Martin Hudáček s úmyslom jemným spôsobom odkomunikovať vážnu tému bolesti po potrate, potrebu odpustenia, uzdravenia a zmierenia.
Čítaj ďalej o Misijný Pamätník nenarodeným u nás »