Novinky

Výstava umeleckých ornátov otvorená

Piatok, 8. septembra, bol v našej farnosti výnimočným dňom. Vernisážou prebehnuvšou v mimoriadne príjemnej slávnostnej atmosfére so spontánnosťou a neformálnym priebehom sebe vlastnou sme v priestoroch kostolíka sv. Víta, v čarovných priestoroch kaviarničky Skt. Vitus, otvorili výstavu ornátov poprednej slovenskej textilnej výtvarníčky a držiteľky prestížnej Ceny Fra Angelico Jany Zaujecovej. Exponáty budú návštevníkom k dispozícii do 22. septembra počas otváracích hodín kaviarničky.
Čítaj ďalej o Výstava umeleckých ornátov otvorená »

Ponuka dekanátu Bratislava-Juh

Farár farnosti Podunajské Biskupice ThLic. Jozef Vadkerti ponúka farníkom našej farnosti účasť na farskej púti Po stopách svätých, ktorá sa bude konať v čase 30. septembra až 7. októbra 2023. putuje sa po trase Loreto – Manoppello – Lanciano – Neapol – Siena – San Giovanni Rotondo- Mugnano Del Cardinale – Pompeje. Cena za jedného účastníka je 657 €. K dispozícii je viacero možností pripoistenia aj ubyr'tovania, stravovanie formou polopenzie. Doprava autobusom, sprievodcom - kňazom je pán farár Vadkerti.
Čítaj ďalej o Ponuka dekanátu Bratislava-Juh »

Stretnutie na Laura majeri – pozvánka

Všetkých záujemcov o históriu našej farnosti a jej sakrálne pamiatky srdečne pozývame na slávnostné stretnutie na Laura majeri, ktorého náplňou bude prezentácia Miesta zmierenia, príhovory hostí aj kultúrne vystúpenia. Stretnutie sa uskutoční za účasti viacerých hostí z okolitých farností aj Ústavu pamäti národa vo štvrtok, 10. augusta o 18:00 hod. Všetci záujemci sú srdečne vítaní!
Čítaj ďalej o Stretnutie na Laura majeri – pozvánka »

Organový festival - pozvánka

S príchodom leta opäť ožívajú aj tradičné prázdninové kultúrne akcie. Medzi ne už niekoľko rokov patrí aj hudobný festival prezentujúci slovenské historické organy, ktorých máme na Slovensku nemálo. Tento rok sa koná už 32. ročník tejto atraktívnej umeleckej akcie. Festival začína už 14. júla koncertom v rímsko-katolíckom kostole sv. Mikuláša v susedených Jarovciach a končí 23. júla u našich susedov z opačného konca Rusoviec – v kostole sv. Michala v Čunove. Tento festival každoročne prináša atraktívne diela, špičkových umelcov a nezvyčajné umelecké a duchovné zážitky umocnené atmosférou starých chrámov. Pozývame preto každého, kto má o tejto hodnoty záujem. Všetky koncerty začínajú o 19:00 hod. a vstup je voľný.
Čítaj ďalej o Organový festival - pozvánka »

Architektúra je príbeh

V piatok, 23. júna, prišiel medzi nás renomovaný slovenský architekt Ing. arch. Michal Bogár, PhD., aby nám nielen predstavil časť svojho diela z oblasti sakrálnej architektúry, ale dal nám aj nazrieť do nezvyčajného, bežnému človeku skrytého zákulisia tejto náročnej a špecifickej tvorby. Predstavil nám liturgický priestor pre pontifikálnu omšu pápeža Františka v Šaštíne, riešenie farského kostola s kaplnkou Mena P. Márie v Bratislave – Vrakuni, prícestnú Kaplnku sv. Jozefa na Železnej studničke a viaceré ďalšie kreatívne návrhy študentov architektúry. Urobil to mimoriadne pútavo a s takou pridanou hodnotou informácie, akú sme nečakali. Aká nám všetky informácie postavila do nového, oveľa intenzívnejšieho svetla.
Čítaj ďalej o Architektúra je príbeh »

Zaujímavá prednáška - pozvánka na 19. 5.

Všetkých záujemcov o vplyv architektúry a umenia na život a psychiku človeka srdečne pozývame na prednášku kapucína doc. Mgr. Ladislava Tkáčika, PhD. PRIESTOR, ARCHITEKTÚRA, PREŽÍVANIE, ktorá bude v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény v piatok, 19. mája 2023 o 19:00 hod. Tešíme sa na Vašu účasť!
Čítaj ďalej o Zaujímavá prednáška - pozvánka na 19. 5. »

Mimoriadne vydarená Noc kostolov 2023 v Rusovciach

Naša farnosť od roku 2015 každým rokom organizuje Noc kostolov (výnimkou boli dva “covidové” roky). Tento rok sme ju už opakovane pripravovali v aktívnej spolupráci s fíliou Evanjelickej cirkvi augsburskébo vyznania. V rámci Bratislavy sme boli spolu s evanjelickou farnosťou v Prievoze dve farnosti, ktoré túto tradíciu ešte stále udržiavajú. Celoeurópskym mottom tohtoročnej Noci kostolov bol citát z Knihy múdrosti (7,30): Po svetle dňa totiž nasleduje noc, ale proti múdrosti zloba nič nezmôže.
Čítaj ďalej o Mimoriadne vydarená Noc kostolov 2023 v Rusovciach »

O nulite manželstva už v piatok, 28. apríla

V dnešnej modernej dobe sa čoraz častejšie stáva, že aj kresťanskí manželia dospejú do takého štádia svojho vzťahu, že rozchod je jediným riešením. Cirkevne uzavreté manželstvo však nie je možné jednoducho rozviesť tak ako to civilné. Ako sa takéto situácie riešia, nám v piatok, 28. apríla po sv. omši o 18:45 hod. v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény porozpráva a naše otázky zodpovie cirkevný právnik ICLic. Mgr. Milan Puškar, cirkevný právnik.
Čítaj ďalej o O nulite manželstva už v piatok, 28. apríla »

Duchovná príprava na Veľkú Noc už v piatok, 31. 3.!

Najväčšie kresťanské sviatky roku, v ktorých si pripomíname, ako sa Pán obetoval, trpel a napokon premohol smrť, čím dal všetkým ľuďom nádej večného života, sa nezadržateľne blížia. Každý z nás cíti, že okrem domácností je nevyhnutné pripraviť na tieto veľké dni aj svoju dušu – účasťou na sviatosti zmierenia, či stíšením sa a uvažovaním nad hĺbkou udalostí, ktoré si o pár dní budeme pripomínať, a ich vplyve na život každého z nás. Pomocnú ruku nám pre tieto úvahy príde podať don Jozef Luscoň, saleziánsky kazateľ a publicista, ktorý sa v piatok, 31. marca po svätej omši o cca 18:45 hod. bude v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény venovať problematike hriechu proti Duchu Svätému, o ktorom vieme, že je neodpustiteľný.
Čítaj ďalej o Duchovná príprava na Veľkú Noc už v piatok, 31. 3.! »

Pozvánka na prednášku Nevracajme sa do stredoveku (Pútavá cesta dejinami liečby rakoviny)

Rakovina bola po dlhé stáročia nevyliečiteľným ochorením bez šance na prežitie. Toto neželané dedičstvo sa podvedome vpíja do mysle každého pacienta. Historička Žofia Lysá, PhD. preto príde medzi nás do pastoračného centra v piatok, 17. marca o 19:00 hod., aby nás nielen previedla dejinami liečebných metód nádorových ochorení, ale nám aj predstavila obrovský pokrok vedy, ktorá stále detailnejšie odhaľuje mechanizmy ženúce nádorovú bunku k nekontrolovanému deleniu.
Čítaj ďalej o Pozvánka na prednášku Nevracajme sa do stredoveku (Pútavá cesta dejinami liečby rakoviny) »
Ukazujem 1 - 10 z 321 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 33