Novinky

Benefičné popoludnie 28. 10.

Okrem nášho hlavného kostola sv. Márie Magdalény patrí do našej farnosti aj najstaršia sakrálna pamiatka Rusoviec – kostolík sv. Víta. Ten však už dlhé roky neslúži svojmu účelu. Preto sme sa rozhodli usporiadať benefičnú akciu, ktorá by mohla pomôcť pri zbieraní finančných prostriedkov na jeho obnovu a hľadaní sponzorov. Všetci, ktorým na tomto kostolíku a jeho budúcnosti záleží, budú môcť prispieť počas benefície, na jeho obnovu. Stretneme sa v nedeľu, 28. októbra od 15:30 hod. v priestoroch kostola sv. Víta.
Čítaj ďalej o Benefičné popoludnie 28. 10. »

Divadielko pre deti 21. októbra

Našim najmenším farníkom u nás venujeme pozornosť nielen detskými svätými omšami, dobre vybaveným ihriskom vo farskej záhrade či prevádzkovaním materskej škôlky Magdalénka, ale najnovšie aj divadielkom. Všetky deti sú aj s rodičmi vítané 21. októbra o 17:00 hod. v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény. Čaká ich predstavenie Hadík Vadík a časostroj. Príďte, kto môžete, bude zábava!
Čítaj ďalej o Divadielko pre deti 21. októbra »

28. týždeň cez rok (B)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 14. októbra – 28. nedeľa v Cezročnom období, (z); sv. Kalixt I., pápež, mučeník, v tomto roku sa neslávi). pondelok, 15. októbra – Pondelok 28. týždňa v Cezročnom období, (b); sv. Terézia od Ježiša (z Ávily), panna a učiteľka Cirkvi, spomienka; sv. Tekla. utorok, 16. októbra – Utorok 28. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Hedviga, rehoľníčka, ľubovoľná spomienka, (b); alebo sv. Margita Mária Alacoque, panna, ľubovoľná spomienka, (b); alebo sv. Gál, kňaz, ľubovoľná spomienka (b). streda, 17. októbra – sv. Ignác Antiochijský, biskup a mučeník, (č), spomienka. štvrtok, 18. októbra – sv. Lukáš, evanjelista, sviatok, (č). piatok, 19. októbra – Piatok 28. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Ján de Brébeuf a Izák Jogues, kňazi, a ich spoločníci, mučeníci, ľubovoľná spomienka, (č); alebo sv. Pavol z Kríža, kňaz, ľubovoľná spomienka, (b). sobota, 20. októbra – Sobota 28. týždňa v Cezročnom období, (z), alebo Panna Mária v sobotu, ľubovoľná spomienka; sv. Vendelín.
Čítaj ďalej o 28. týždeň cez rok (B) »

27. týždeň cez rok (B)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 7. októbra – 27. nedeľa v Cezročnom období, (z); Ružencová Panna Mária, spomienka, (tento rok sa neslávi); sv. Justína, panna a mučenica. pondelok, 8. októbra – Pondelok 27. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Pelágia, panna a mučenica. utorok, 9. októbra – Utorok 27. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Dionýz, biskup, a spoločníci, mučeníci, spomienka, (č); alebo sv. Ján Leonardi, kňaz, ľubovoľná spomienka, (b). streda, 10. októbra – Streda 27. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. František Borgiáš; sv. Daniel Comboni. štvrtok, 11. októbra – Štvrtok 27. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Ján XXIII., pápež, ľubovoľná spomienka, (b). piatok, 12. októbra – Piatok 27. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Maximilián, biskup; sv. Serafín, rehoľník. sobota, 13. októbra – Sobota 27. týždňa v Cezročnom období, (z), alebo Panna Mária v sobotu, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Koloman; sv. Eduard.
Čítaj ďalej o 27. týždeň cez rok (B) »

Misijná nedeľa 2018 - už 21. októbra

Tretia októbrová nedeľa, v tomto roku 21. októbra, je dňom modlitieb za misie a misionárov. Je to svetový deň misií, ktorý v roku 1926 ustanovil pápež Pius XI. Veriaci sa v tento deň modlia a finančne prispievajú do svetového fondu solidarity, z ktorého sú podporované projekty na pomoc núdznym na celom svete. Touto nedeľou zároveň začína ročná príprava na Mimoriadny misijný mesiac október 2019, ktorý počas oslavy vlaňajšieho Svetového dňa misií vyhlásil Svätý Otec. Jeho téma je „Pokrstení a poslaní“.
Čítaj ďalej o Misijná nedeľa 2018 - už 21. októbra »

Detská svätá omša a ruženec pred ňou

V piatok, 12. októbra v tradičný čas - 18:00 hod., sme sa stretli na krásnom večeri - detskej svätej omši predchádzal bolestný ruženec v podaní našich najmladších. Bohato zastúpená najmladšia generácia, tentokrát nielen dievčat, ale aj chlapcov, nás vytrhla zo stereotypu a pripravila krásny večer.
Čítaj ďalej o Detská svätá omša a ruženec pred ňou »

J. Žitňanská pri našom krbe - už tento piatok!

S príchodom jesene sa vraciame k našim tradičným posedeniam pri krbe s významnými alebo zaujímavými hosťami. Do oboch týchto kategórií patrí aj naša nadchádzajúca hosťka, europoslankyňa Mgr. Jana Žitňanská. Jej myšlienky a názory môžeme spoznať a otázky jej položiť už 19. októbra od 19:00 hodiny. Tešíme sa na Vás pri horiacom krbe nášho Pastoračného centra sv. Márie Magdalény.
Čítaj ďalej o J. Žitňanská pri našom krbe - už tento piatok! »

Svätý Otec pozýva. Aj nás.

Svätý Otec sa rozhodol pozvať všetkých veriacich celého sveta, aby sa modlili Svätý ruženec každý deň počas celého mariánskeho mesiaca október a aby sa ako Boží ľud zjednotili v spoločenstve a v kajúcnosti a vyprosovali od Svätej Matky Božej a sv. Michala archanjela ochranu pre Cirkev pred diablom, ktorý stále hľadá, ako by nás oddelil od Boha a vzájomne rozdelil.
Čítaj ďalej o Svätý Otec pozýva. Aj nás. »

26. týždeň cez rok (B)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 30. septembra – 26. nedeľa v Cezročnom období, (z); sv. Hieronym, kňaz a učiteľ Cirkvi, spomienka (tento rok sa neslávi). pondelok, 1. októbra – Pondelok 26. týždňa v Cezročnom období, (b); sv. Terézia od Dieťaťa Ježiša (z Lisieux), panna a učiteľka Cirkvi, spomienka. utorok, 2. októbra – Utorok 26. týždňa v Cezročnom období, (b); sv. anjeli strážcovia, spomienka. streda, 3. októbra – Streda 26. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Maximián; sv. Dionýz Aeropagita. štvrtok, 4. októbra – Štvrtok 26. týždňa v Cezročnom období, (b); sv. František Assiský, spomienka. piatok, 5. októbra – Piatok 26. týždňa v Cezročnom období, (z), alebo sv. Faustína Kowalska, panna, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Placidus, mučeník. sobota, 6. októbra – Sobota 26. týždňa v Cezročnom období, (z), alebo sv. Bruno, kňaza, ľubovoľná spomienka, (b); alebo Panna Mária v sobotu, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Viera, mučenica.
Čítaj ďalej o 26. týždeň cez rok (B) »

Môžete pomôcť. Urobíte tak?

Všetci, ktorí pravidelne či sporadicky navštevujeme náš kostol sv. Márie Magdalény vieme, že náš vzácny historický organ má svoje najlepšie roky za sebou a nevyhnutne potrebuje zásah odborníka. Ten sa k jeho stavu už vyjadril a definoval, čo všetko je v záujme jeho zachovania v použiteľnom, jeho histórii zodpovedajúcom stave, urobiť. Farnosť však momentálne nedisponuje dostatkom financií potrebných na opravu nášho organu. Preto sme sa vo Farskej rade rozhodli obrátiť sa aj touto cestou na veriacich, podnikateľov či firmy pôsobiace v Rusovciach s výzvou o finančnú pomoc, ktorú môžete zasielať na účet farnosti (IBAN: SK44 0900 0000 0051 4019 4014) a do poznámky uviesť „milodar organ“. Prosíme Vás, prispejte, pomôžete dobrej veci!
Čítaj ďalej o Môžete pomôcť. Urobíte tak? »
Ukazujem 1 - 10 z 189 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 19