Novinky

Kňaz – umelec u nás v rámci Slova o viere. Už zajtra!

Slovo o viere po diskusii s architektom liturgického priestoru v Šaštíne a výstave ornátov výtvarníčky Jany Zaujecovej pokračuje ďalšou časťou, tentokrát návštevou d. p. Martina Šafárika, kňaza, ktorý vyštudoval operný spev a je súčasne aj skvelým výtvarníkom. Na jeho návštevu sa tešíme v sobotu, 25. novembra. Otec Martin bude u nás celebrovať svätú omšu o 18:00 hodine a následne nám v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény predstaví svoje vnímanie miesta a postavenia hudby v liturgii svätej omše. Všetci záujemcovia o stretnutie s otcom Martinom sú srdečne pozvaní a vítaní.
Read More About Kňaz – umelec u nás v rámci Slova o viere. Už zajtra! »

Mikulášska zbierka pre ukrajinské deti

Staň sa sv. Mikulášom a urob radosť ukrajinským deťom žijúcim v Bratislave.
Read More About Mikulášska zbierka pre ukrajinské deti »

Sväté svetielka

Pozývame rodinky s menšími deťmi na oslavu sviatku všetkých svätých. V utorok večer 31. októbra začneme o 17:00 hod. v Pastoračnom centre výrobou lampášikov. Urobíme si malý sprievod s lampášmi do kostola, kde bude o 18:00 hod. detská sv. omša. Po nej si zamaškrtíme na sladkých dobrotách v Pastorku.
Read More About Sväté svetielka »

Šťastie je môj osud

Takýto názov mala jedna z piesní, ktorá odznela na koncerte Felice Band v našom Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény v podvečerný čas nedeľu, 15. októbra. Presne a výstižne charakterizovala životný príbeh protagonistu tejto formácie, kapucínskeho kňaza Jána Félixa Tkáča, ktorý k nám priviedol svoju kapelu v plnom zložení siedmich umelcov: dvoch spevákov – Félix a jeho brat Ondrej (ktorý je okrem vynikajúceho speváka aj excelentným sólistom na ústnu harmoniku), sólového gitaristu, bubeníka, basového gitaristu a dvoch ďalších gitaristov. Skvelá zostava umelcov, plný zvuk a vynikajúca dramaturgia večera z neho spravili nádherný zážitok, ktorý prítomní hostia na záver odmenili dlhým standing ovation, ktorého výsledkom boli dva prídavky. Prežili sme tak nádherný kultúrny a umelecký podvečer.
Read More About Šťastie je môj osud »

Mons. František Trstenský biskupom

Osobnosť Mons. prof. Františka Trstenského netreba farníkom našej farnosti nijako zvlášť predstavovať. Viackrát bol hosťom našej farnosti v programe diskusných večerov Slova o viere. Aj z týchto stretnutí ho poznáme ako hlboko fundovaného, skromného, priateľského a každej diskusii otvoreného kňaza. V sobotu, 21. októbra bude v Spišskej kapitule vysvätený za biskupa. Hlavným svätiteľom bude Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup-metropolita a predseda KBS. Neoddeliteľnou súčasťou úradu plného kňazstva je aj biskupský erb. Predstavme si erb nového spišského biskupa Mons. prof. PaedDr. ThDr. SSLic. Františka Trstenského, PhD.
Read More About Mons. František Trstenský biskupom »

Biskupská návšteva u nás v Rusovciach už 14. 10.

Slovo o viere po úspešnom otvorení tohto ročníka výstavou ornátov textilnej výtvarníčky Jany Zaujecovej pokračuje ďalšou časťou, tentokrát návštevou Mons. Františka Rábeka, ordinára Ozbrojených síl a Ozbrojených zborov Slovenskej republiky. Na túto návštevu sa tešíme v sobotu, 14. októbra. Otec biskup bude u nás celebrovať svätú omšu o 18:00 hodine a následne nám v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény predstaví postavenie svojho ordinariátu v systéme pastoračnej starostlivosti na Slovensku a jeho úlohy pre súčasnosť aj blízku budúcnosť. Všetci záujemcovia o stretnutie s otcom biskupom Rábekom sú srdečne pozvaní a vítaní.
Read More About Biskupská návšteva u nás v Rusovciach už 14. 10. »

Výstava umeleckých ornátov otvorená

Piatok, 8. septembra, bol v našej farnosti výnimočným dňom. Vernisážou prebehnuvšou v mimoriadne príjemnej slávnostnej atmosfére so spontánnosťou a neformálnym priebehom sebe vlastnou sme v priestoroch kostolíka sv. Víta, v čarovných priestoroch kaviarničky Skt. Vitus, otvorili výstavu ornátov poprednej slovenskej textilnej výtvarníčky a držiteľky prestížnej Ceny Fra Angelico Jany Zaujecovej. Exponáty budú návštevníkom k dispozícii do 22. septembra počas otváracích hodín kaviarničky.
Read More About Výstava umeleckých ornátov otvorená »

Ponuka dekanátu Bratislava-Juh

Farár farnosti Podunajské Biskupice ThLic. Jozef Vadkerti ponúka farníkom našej farnosti účasť na farskej púti Po stopách svätých, ktorá sa bude konať v čase 30. septembra až 7. októbra 2023. putuje sa po trase Loreto – Manoppello – Lanciano – Neapol – Siena – San Giovanni Rotondo- Mugnano Del Cardinale – Pompeje. Cena za jedného účastníka je 657 €. K dispozícii je viacero možností pripoistenia aj ubyr'tovania, stravovanie formou polopenzie. Doprava autobusom, sprievodcom - kňazom je pán farár Vadkerti.
Read More About Ponuka dekanátu Bratislava-Juh »

Stretnutie na Laura majeri – pozvánka

Všetkých záujemcov o históriu našej farnosti a jej sakrálne pamiatky srdečne pozývame na slávnostné stretnutie na Laura majeri, ktorého náplňou bude prezentácia Miesta zmierenia, príhovory hostí aj kultúrne vystúpenia. Stretnutie sa uskutoční za účasti viacerých hostí z okolitých farností aj Ústavu pamäti národa vo štvrtok, 10. augusta o 18:00 hod. Všetci záujemci sú srdečne vítaní!
Read More About Stretnutie na Laura majeri – pozvánka »

Organový festival - pozvánka

S príchodom leta opäť ožívajú aj tradičné prázdninové kultúrne akcie. Medzi ne už niekoľko rokov patrí aj hudobný festival prezentujúci slovenské historické organy, ktorých máme na Slovensku nemálo. Tento rok sa koná už 32. ročník tejto atraktívnej umeleckej akcie. Festival začína už 14. júla koncertom v rímsko-katolíckom kostole sv. Mikuláša v susedených Jarovciach a končí 23. júla u našich susedov z opačného konca Rusoviec – v kostole sv. Michala v Čunove. Tento festival každoročne prináša atraktívne diela, špičkových umelcov a nezvyčajné umelecké a duchovné zážitky umocnené atmosférou starých chrámov. Pozývame preto každého, kto má o tejto hodnoty záujem. Všetky koncerty začínajú o 19:00 hod. a vstup je voľný.
Read More About Organový festival - pozvánka »
Showing 1 - 10 of 327 results.
Items per Page 10
of 33