Zaujímavá prednáška - pozvánka na 19. 5.

Zaujímavá prednáška - pozvánka na 19. 5.

Všetkých záujemcov o vplyv architektúry a umenia na život a psychiku človeka srdečne pozývame na prednášku kapucína doc. Mgr. Ladislava Tkáčika, PhD. PRIESTOR, ARCHITEKTÚRA, PREŽÍVANIE, ktorá bude v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény v piatok, 19. mája 2023 o 19:00 hod. Tešíme sa na Vašu účasť!
Noc kostolov v Rusovciach

Noc kostolov v Rusovciach

Pozývame vás na Noc kostolov v Rusovciach - v piatok 2. júna 2023 od 18:00 hod. Bude pripravený bohatý program zaujímavý pre všetky generácie. Od objavovania tajomstiev rusovských kostolov, cez koncerty klasickej a filmovej hudby, až po nočnú sv. omšu pri sviečkach.
O nulite manželstva už v piatok, 28. apríla

O nulite manželstva už v piatok, 28. apríla

V dnešnej modernej dobe sa čoraz častejšie stáva, že aj kresťanskí manželia dospejú do takého štádia svojho vzťahu, že rozchod je jediným riešením. Cirkevne uzavreté manželstvo však nie je možné jednoducho rozviesť tak ako to civilné. Ako sa takéto situácie riešia, nám v piatok, 28. apríla po sv. omši o 18:45 hod. v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény porozpráva a naše otázky zodpovie cirkevný právnik ICLic. Mgr. Milan Puškar, cirkevný právnik.
Duchovná príprava na Veľkú Noc už v piatok, 31. 3.!

Duchovná príprava na Veľkú Noc už v piatok, 31. 3.!

Najväčšie kresťanské sviatky roku, v ktorých si pripomíname, ako sa Pán obetoval, trpel a napokon premohol smrť, čím dal všetkým ľuďom nádej večného života, sa nezadržateľne blížia. Každý z nás cíti, že okrem domácností je nevyhnutné pripraviť na tieto veľké dni aj svoju dušu – účasťou na sviatosti zmierenia, či stíšením sa a uvažovaním nad hĺbkou udalostí, ktoré si o pár dní budeme pripomínať, a ich vplyve na život každého z nás. Pomocnú ruku nám pre tieto úvahy príde podať don Jozef Luscoň, saleziánsky kazateľ a publicista, ktorý sa v piatok, 31. marca po svätej omši o cca 18:45 hod. bude v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény venovať problematike hriechu proti Duchu Svätému, o ktorom vieme, že je neodpustiteľný.
Pozvánka na prednášku Nevracajme sa do stredoveku (Pútavá cesta dejinami liečby rakoviny)

Pozvánka na prednášku Nevracajme sa do stredoveku (Pútavá cesta dejinami liečby rakoviny)

Rakovina bola po dlhé stáročia nevyliečiteľným ochorením bez šance na prežitie. Toto neželané dedičstvo sa podvedome vpíja do mysle každého pacienta. Historička Žofia Lysá, PhD. preto príde medzi nás do pastoračného centra v piatok, 17. marca o 19:00 hod., aby nás nielen previedla dejinami liečebných metód nádorových ochorení, ale nám aj predstavila obrovský pokrok vedy, ktorá stále detailnejšie odhaľuje mechanizmy ženúce nádorovú bunku k nekontrolovanému deleniu.
Showing 1 - 5 of 316 results.
Items per Page 5
of 64