Noc kostolov 2018 už tento piatok

Noc kostolov 2018 už tento piatok

Aj tento rok sa naša farnosť zapojí do celoeurópskeho podujatia Noc kostolov, ktoré už tradične odštartujú zvony kostola v piatok 25. mája 2018 o 17:55 hod. Na tomto mieste budeme postupne dopĺňať informácie o programe.
Sedem darov Ducha Svätého

Sedem darov Ducha Svätého

Na 50. deň po Veľkej noci slávime sviatok Zoslania Ducha Svätého. A tak, ako sme od Boha Otca dostali dar Desatora, od Jeho Syna Ježiša Krista dar lásky, tak sme od Ducha Svätého dostali sedem darov. Poďme si ich pripomenúť.
Ôsma veľkonočná nedeľa – Zoslanie Ducha Svätého (B)

Ôsma veľkonočná nedeľa – Zoslanie Ducha Svätého (B)

Liturgický kalendár týždňa: nedeľa, 20. mája – Zoslanie Ducha Svätého, slávnosť, (č); sv. Bernard Sienský, kňaz (neslávi sa); sv. Lýdia; pondelok, 21. mája – Preblahoslavenej Panny Márie, Matky Cirkvi, sviatok, (b); sv. Krištof Magallanes, kňaz, a spoločníci mučeníci, ľubovoľná spomienka (č); utorok, 22. mája – Utorok 7. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Rita z Cascie, rehoľníčka, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Emil, mučeník; streda, 23. mája – Streda 7. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Dezider, biskup a mučeník; štvrtok, 24. mája – Nášho Pána Ježiša Krista, Najvyššieho a večného kňaza, sviatok, (b); sv. Vincent Lirinský, kňaz; piatok, 25. mája – Piatok 7. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Béla Ctihodný, kňaz a učiteľ Cirkvi, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Gregor VII., pápež, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Mária Magdaléna de‘ Pazzi, panna, ľubovoľná spomienka, (b); sobota, 26. mája – Sobota 7. týždňa v Cezročnom období; sv. Filip Neri, kňaz, spomienka, (b); sv. Eleuter, pápež.
Májová detská svätá omša

Májová detská svätá omša

Tradícia svätých omší venovaných deťom pokračovala v tretí májový piatok, 18. mája. Deti - dnes samé dievčatá - začali o 17:00 hod. nácvikom spevu v Pastoračnom centre, po ktorom sa mimoriadne aktívne zúčastnili na svätej omši v tradičnom čase o 18:00 hod. Bol to veľmi pekný zážitok pre všetkých zúčastnených, nielen pre deti samotné.
Farský piknik na Deň matiek

Farský piknik na Deň matiek

V našej farnosti je už dobre zavedenou tradíciou, že krásne jarné počasie využívame aj na stretnutie vo farskej záhrade pri grilovaných dobrotách a koláčikoch nielen našich šikovných farníčiek, ale aj niektorých farníkov. Tento rok sme sa stretli priamo na Deň matiek, teda v nedeľu, 13. mája, od 15:00 hodiny. Bolo vynikajúco!
Ukazujem 1 - 5 z 160 výsledkov.
Položiek na stránku 5
z 32