Ako čítať Knihu Jób?

Túto tému svojej druhej prednášky na tému Biblia z tohtoročného cyklu Teologických večerov zvolil otec Jozef Jančovič na naše stretnutie s ním v posledný piatok mesiaca apríla v priestoroch nášho Pastoračného centra. O čo náročnejšia táto téma bola, o to bohatšia, podnetnejšia a zaujímavejšia bola bohatá diskusia po prednáške.
Čítaj ďalej o Ako čítať Knihu Jób? »

Sviatosť birmovania

V nedeľu, 19. apríla, v našej farnosti zavŕšili svoju krstnú milosť sviatosťou birmovania sedemnásti mladí ľudia. Vstup do duchovnej dospelosti im vyslúžil vzácny hosť: Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup a metropolita Slovenska.
Čítaj ďalej o Sviatosť birmovania »

Diskusia o dogmách

Náš cyklus vzdelávacích stretnutí o viere - Teologické večery - pokračoval 27. marca zamyslením nad dogmami a ich miestom v Cirkvi a našom živote. Prednášať a diskutovať s nami prišiel ThLic. Ing. Peter Mášik, farár farnosti Sedembolestnej Panny Márie v Petržalke v príznačne nazvanej prednáške: Dogmatika, to neznie dobre!
Čítaj ďalej o Diskusia o dogmách »

Teologický večer o morálke

Cyklus vzdelávacích prednášok Teologické večery pokračoval v našom Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény včera, 27. februára, prednáškou dekana Teologickej fakulty UK v Bratislave Mons. ThDr. Ing. Vladimíra Thurza, PhD. o katolíckej morálke.
Čítaj ďalej o Teologický večer o morálke »

Pôstna duchovná obnova

Pôstne obdobie je čas, kedy sa všetci potrebujeme stíšiť a zahĺbiť do svojho vnútra, aby sme sa mentálne nastavili a sústredili na podstatu prichádzajúcich veľkonočných dní. Ideálnou príležitosťou na takéto sústredenie sa je duchovná obnova. U nás sa konala 13. marca, prišiel k nám don Jozef Luscoň, SDB.
Čítaj ďalej o Pôstna duchovná obnova »

2% z Vaších daní pre občianske združenie VITUS

Vážení priatelia, aj tento rok sa občianske združenie VITUS uchádza o dve percentá z Vaších daní, ktorými nás môžete podporiť a pomôcť pri napĺňaní naších cieľov.
Čítaj ďalej o 2% z Vaších daní pre občianske združenie VITUS »

Medzináboženský dialóg

Dnešný trend multikulturalizmu má svoju odozvu aj na poli náboženskom. To, na čo sme boli zvyknutí v minulosti, teda tradičné regionálne členenie jednotlivých denominácií, sa stále viac a viac stáva minulosťou. Do kedysi tradične kresťanských krajín prenikajú východné náboženstvá, čo so sebou prináša rad problémov a komplikácií praktického života. Jednou z príčin môže byť aj malá vzájomná znalosť jednotlivých náboženstiev a z nej vyplývajúca neochota navzájom sa spoznávať. My sme sa tento nedostatok pokúsili riešiť diskusiou osobností viacerých vierovyznaní, ktorú sme v posledný januárový piatok zorganizovali v našom Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény.
Čítaj ďalej o Medzináboženský dialóg »

S poslancami o referende

Výsledok blížiaceho sa referenda o rodine nie je ľahostajný tým, ktorým záleží na tom, aby aj ďalšie generácie vyrastali v zdravom a prirodzenom prostredí a harmonicky sa rozvíjali. Preto sme si na stredu, 28.1. večer, pozvali do nášho Pastoračného centra na diskusiu dvoch členov KDH: Ing Pavla Abrhana, poslanca Parlamentu, a Doc. Dr. Karola Pastora, CSc. pôsobiaceho v petržalskom Okresnom centre. Chceli sme sa na referendum pozrieť aj očami našich politikov a získať tak väčší prehľad. Myslím, že sa nám to veľmi dobre podarilo.
Čítaj ďalej o S poslancami o referende »

Adorácia pred referendom o rodine

Všetko, čo zvýši pravdepodobnosť a pomôže úspešnosti nadchádzajúceho referenda o rodine, je potrebné a dobré. Vieme, že tá najdôležitejšia pomoc môže prísť od nášho dobrotivého Pána. Poďme ho o ňu poprosiť.
Čítaj ďalej o Adorácia pred referendom o rodine »

Pani Željka Markić v Bratislave

O úspešnom referende o rodine, ktoré prebehlo v Chorvátsku, osobne rozprávala jeho iniciátorka, doktorka a novinárka Željka Markić. Celú diskusiu si môžete pozriet tu.
Čítaj ďalej o Pani Željka Markić v Bratislave »