Novinky

Váš názor je cenný

Činnosť farskej rady v Rusovciach chceme neustále zlepšovať a napomáhať tak rozvoju duchovného, kultúrneho a spoločenského života v našej farnosti. Prispieť k tomu môžete aj vy - nielen vyjadrením svojho názoru, ale aj konkrétnou aktívnou pomocou. Pripravili sme dotazník, ktorým vás žiadame o spätnú väzbu a ponúkame tiež možnosť prihlásiť sa a aktívne prispieť.
Čítaj ďalej o Váš názor je cenný »

Rusovské hody

Ako píšeme na inom mieste, 22. júla je v cirkevnom kalendári sviatok svätej Márie Magdalény, ktorej je zasvätený náš rusovský chrám. To je na Slovensku už dlho tradičným dôvodom na slávnostnú svätú omšu a hodové slávnosti. Inak tomu nebolo ani u nás a nepochybne i v ďalších 11 miestach na Slovensku, kde sú tejto svätici zasvätené miestne Božie chrámy.
Čítaj ďalej o Rusovské hody »

Mária Magdaléna - kajúcnica a svätica

Cirkevný kalendár si dňa 22. júla pripomína sv. Máriu Magdalénu - patrónku nášho farského chrámu. V Rusovciach sa pri tejto príležitosti konajú hodové slávnosti organizované mestskou časťou i farnosťou. Poznáme však príbeh sv. Márie Magdalény?
Čítaj ďalej o Mária Magdaléna - kajúcnica a svätica »

Farské popoludnie

Blížiaci sa koniec školského roku, nastávajúce dovolenkové obdobie, počas ktorého sa rozídeme do rôznych viac či menej vzdialených destinácií a budeme sa tak vídať menej i ideálne počasie nás podnietilo k zorganizovaniu neformálneho farského popoludnia, na ktorom sme sa chceli v čo najširšom kruhu stretnúť, zhrnúť a zhodnotiť, čo sa nám podarilo urobiť alebo sa len tak pozhovárať a utužiť vzájomné vzťahy. Rozchádzali sme sa viac ako spokojní.
Čítaj ďalej o Farské popoludnie »

Sviatok Božieho Tela

Vo štvrtok, 19.6. sme slávili sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi (Božie Telo). Túto oslavu daru Eucharistie a úcty k nášmu Spasiteľovi si v našej farnosti už tradične pripomíname nielen v samotný deň sviatku, ale i počas nasledujúcej nedele, kedy sa pred naším kostolom svätej Márie Magdalény po svätej omši stretávame pri skyve čerstvého voňavého chlebíka, čaši dobrého vína a vľúdnom priateľskom slove.
Čítaj ďalej o Sviatok Božieho Tela »

Všetky moje deti

Tak sa volá unikátny dokument manželov Ladislava a Svatavy Marie Kabošovcov o mimoriadnej sociálnej práci a aktivitách známeho žakovského farára Mariána Kuffu, ktorý sme si vo štvrtok, 12.6. mali možnosť pozrieť v našom Pastoračnom centre. Tento film pripravil pre početných farníkov i obyvateľov okolitých obcí, ktorí zaplnili všetky pripravené stoličky, celkom výnimočný večer. Film nás natoľko vnútorne zasiahol, že sme s obomi autormi zostali v neformálnej a bohatej diskusii do neskorého večera a jeho posolstvo sme si odnášali aj vo svojom vnútri.
Čítaj ďalej o Všetky moje deti »

Aj deti môžu pomôcť

Pozývame všetky deti aj dospelých v nedeľu po sv. omši do areálu pastoračného centra a fary na zaujímavé ukážky a prezentácie policajného zboru a dobrovoľných hasičov. Bude pripravené aj malé občerstvenie.
Čítaj ďalej o Aj deti môžu pomôcť »

Rusovské kino - Všetky moje deti

Vo štvrtok 12. júna 2014 o 19:00 hod. bude v pastoračnom centre v Rusovciach videoprojekcia filmu Ladislava Kaboša - Všetky moje deti.
Čítaj ďalej o Rusovské kino - Všetky moje deti »

Noc kostolov - Krásna noc pre všetkých

V piatok 23. mája otvorili svoje brány i tajné zákutia dva rusovské kostoly pre všetkých. Veriaci i neveriaci, zvedaví a hľadajúci, deti i dospelí mohli zakúsiť všetkými zmyslami atmosféru kostolov, krypty a pastoračného centra.
Čítaj ďalej o Noc kostolov - Krásna noc pre všetkých »

Veľkonočný koncert Trio Tenerezza

Počas sv. omše v nedeľu Božieho milosrdenstva 27. apríla o 9:30 hod. obohatí liturgiu Trio Tenerezza.
Čítaj ďalej o Veľkonočný koncert Trio Tenerezza »
Ukazujem 301 - 310 z 312 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 32