Novinky

Koledníci v Rusovciach vyzbierali 777,80 eur!

Tento rok sa naša farnosť po prvýkrát zapojila do charitatívneho projektu Dobrá novina. Skupina detí 25. decembra koledovala v rusovských domácnostiach a 26. decembra sa predstavili počas sv. omše.
Čítaj ďalej o Koledníci v Rusovciach vyzbierali 777,80 eur! »

Duchovná obnova, živý Betlehem, vianočný bazár

Tento týždeň nás čaká niekoľko zaujímavých a cenných podujatí. Chceme sa aj ich prostredníctvom duchovne pripravovať na narodenie Ježiša, stráviť čas v spoločenstve a vychutnať si predvianočnú atmosféru. Pozvaní sú všetci.
Čítaj ďalej o Duchovná obnova, živý Betlehem, vianočný bazár »

Teologický večer o Biblii

Po úvodnej prednáške pátra Milana Bubáka, SVD z 24. októbra sa cyklus vzdelávacích prednášok rozbehol podľa programu prvým okruhom - Bibliou. 28. novembra u nás prednášal biblista Mons. Jozef Jančovič. Okrem pohľadu do histórie a štruktúry svätého Písma nám poskytol aj viacero užitočných rád, ako správne Písmo čítať a akým spôsobom chápať niektoré výrazové prostriedky v Biblii i ako k jej samotnému štúdiu systematicky pristupovať.
Čítaj ďalej o Teologický večer o Biblii »

Mikuláš v pastoračnom centre

Milé deti, v nedeľu 7. decembra po sv. omši vás srdečne pozývame do pastoračného centra. Príde k nám Mikuláš, možno aj s anjelom a čertom.
Čítaj ďalej o Mikuláš v pastoračnom centre »

Diskusia s kandidátmi na starostu

Farský úrad Rusovce v spolupráci s Farskou radou pozýva všetkých obyvateľov našej mestskej časti Rusovce na stretnutie s kandidátmi na pozíciu starostu, ktoré bude v piatok, 7. novembra o 19:00 hod. v priestoroch Pastoračného centra.
Čítaj ďalej o Diskusia s kandidátmi na starostu »

V hlbinách viery

Takto nazval jeden z účastníkov piatkového večera v našom Pastoračnom centre úvodnú prednášku novo tvoreného cyklu vzdelávacích stretnutí s pracovným názvom Teologické večery, ktoré budeme nasledujúcich osem mesiacov pravidelne organizovať formou prednášky a diskusie vždy v posledný piatok mesiaca. Ich prvý ročník má štyri časti: Biblia, katolícka morálka, dogmatika a liturgika. Úvod a štart celého cyklu obstaral v piatkový večer páter Milan Bubák, SVD prednáškou Veriť, či neveriť.
Čítaj ďalej o V hlbinách viery »

Už je to rok

Asi to nie je len vekom, ale iste aj tempom tejto doby, že čas nám všetkým nejako veľmi rýchlo letí. Zvyčajne si to uvedomíme pri nejakej významnejšej udalosti. Takú sme si dnes prežili aj v našej farnosti. Počas slávnostnej svätej omše sme si pripomenuli prvé výročie posviacky nášho Pastoračného centra sv. Márie Magdalény.
Čítaj ďalej o Už je to rok »

Farský piknik

Srdečne vás pozývame na druhý piknik vo farskej záhrade, ktorý sa uskutoční v nedeľu 28. septembra o 14:30 hod. Príďte stráviť príjemné popoludnie s pohostením a zábavou pre veľkých i malých.
Čítaj ďalej o Farský piknik »

Farská škôlka

Farská škôlka od septembra v prevádzke.
Čítaj ďalej o Farská škôlka »

Váš názor je cenný

Činnosť farskej rady v Rusovciach chceme neustále zlepšovať a napomáhať tak rozvoju duchovného, kultúrneho a spoločenského života v našej farnosti. Prispieť k tomu môžete aj vy - nielen vyjadrením svojho názoru, ale aj konkrétnou aktívnou pomocou. Pripravili sme dotazník, ktorým vás žiadame o spätnú väzbu a ponúkame tiež možnosť prihlásiť sa a aktívne prispieť.
Čítaj ďalej o Váš názor je cenný »
Ukazujem 301 - 310 z 321 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 33