Sväté omše za život

Ako oznámila Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska, v júli budú kňazi Bratislavskej arcidiecézy slúžiť sväté omše za život. V našom kostole sa do tejto iniciatívy zapojíme sobotnou večernou svätou omšou 9. júla o 18:00 hod.
Čítaj ďalej o Sväté omše za život »

Rozhodnutie pápeža Františka

22. júla si v našej Cirkvi pripomíname svätú Máriu Magdalénu, ktorej je zasvätený náš rusovský kostol. Liturgicky sme tento deň doteraz slávili ako spomienku. Z iniciatívy Svätého Otca vydala 3. júna Kongregácia pre Boží kult a disciplínu sviatostí, na čele ktorej stojí kardinál Robert Sarah (13. júna navštívi bratislavskú Petržalku), dekrét, ktorým sa doterajšia liturgická spomienka (memoria) povyšuje na liturgický sviatok (festum).
Čítaj ďalej o Rozhodnutie pápeža Františka »

Dvojitá slávnosť

Dnešná, liturgicky všedná 17. nedeľa v cezročnom období, bola pre nás v rusovskej farnosti osobitne slávnostná - pripomenuli sme si piatkový sviatok sv. Márie Magdalény, ktorá dala meno nášmu kostolu, mala teda prívlastok "hodová", a súčasne - keďže 25. júla slávime sviatok sv. Krištofa, ktorého považujeme za patróna a ochrancu pútnikov a cestujúcich, sme pokračovali v tradícii posvätenia dopravných prostriedkov. Vynikajúce počasie, plný kostol aj priľahlá plocha určená pre zaparkovanie áut boli základom pre nádhernú sviatočnú nedeľu.
Čítaj ďalej o Dvojitá slávnosť »

Klerikalizmus - diskusný večer

V ostatnom čase nie je zriedkavosťou stretnúť sa v masmédiách či diskusiách s problémom klerikalizmu. Aj sám pápež František sa k nemu vyjadril. Preto sa v našom Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény stretneme v piatok, 17. júna o 19.00 hod., aby sme si vypočuli prednášku na túto tému a zapojili sa do diskusie s cieľom objasniť si problém a jeho súvislosti.
Čítaj ďalej o Klerikalizmus - diskusný večer »

Noc kostolov 2016 v Rusovciach

Aj tento rok srdečne pozývame všetkých Rusovčanov aj hostí na podujatie Noc kostolov. Otvoríme naše chrámy, vrátane kostola sv. Víta, krypty a veže. Spolu s bratmi Evanjelikmi pridáme kultúrny a duchovný program. Osviežime sa pri čaši vína a občerstvení.
Čítaj ďalej o Noc kostolov 2016 v Rusovciach »

O prednáške prof. T. Halíka

V polovici apríla navštívil Bratislavu známy český kňaz, teológ, filozof a sociológ profesor Tomáš Halík. Pri tejto príležitosti predniesol aj prednášku o postsekulárnej spoločnosti. S mesačným odstupom budeme o podnetných myšlienkach, ktoré v tejto prednáške odzneli, diskutovať v našom Pastoračnom centre. 13. mája o 19:00 hod. privítame hostí, ktorí rozoberú hlavné myšlienky prof. Halíka, ale nám aj predstavia Fórum svetových náboženstiev.
Čítaj ďalej o O prednáške prof. T. Halíka »

Hľadáme katechéta

Na základnej škole v Rusovciach sa nečakane uvoľnilo miesto katechéta. Deti preto nemajú výuku katolíckeho náboženstva a aspoň do júna hľadáme náhradu. Rozsah výuky je 9 hodín týždenne. Pozývame záujemcov, aby sa hlásili na farskom úrade v Rusovciach alebo na riaditeľstve základnej školy v Rusovciach.
Čítaj ďalej o Hľadáme katechéta »

Príďte na farský piknik

Srdečne vás pozývame na piknik vo farskej záhrade, ktorý sa uskutoční na Deň matiek - v nedeľu 8. mája od 15:00 hod. Pripravené budú nápoje, pahreba, hry a dobrá nálada.
Čítaj ďalej o Príďte na farský piknik »

Milosrdenstvo a morálka v živote kresťana

Od decembra minulého roka žijeme vo Svätom roku milosrdenstva, ktorý vyhlásil Svätý Otec František vo svojej homílii v marci minulého roka na obdobie december 2015 - november 2016. Je to veľká príležitosť a šanca aj pre nás zamyslieť sa nielen nad tým, čím je Božie milosrdenstvo pre nás, ale či aj my plníme svoju úlohu v tomto smere a sme milosrdní k tým druhým.
Čítaj ďalej o Milosrdenstvo a morálka v živote kresťana »

Radosť evanjelia na Slovensku

Kníh, ktorých cieľom je otvorený a konštruktívny pohľad na súčasnosť našej Cirkvi, je na našom trhu ešte stále málo. Jedna vyšla celkom nedávno v nakladateľstve Hlbiny a my sme o nej v piatok, 8. apríla spolu s niektorými jej spoluautormi i osobnosťami diskutovali v našom Pastoračnom centre. Večer sa stretol s mimoriadnou odozvou.
Čítaj ďalej o Radosť evanjelia na Slovensku »