Novinky

Vraciame sa ku krbu

Nie, že by už bola taká zima, ktorá by si žiadala kúrenie v kozube. Ale prázdniny sú za nami a my sa vraciame k našim obvyklým a tradičným aktivitám. K tým najobľúbenejším a najnavštevovanejším patrí diskusný večer pri ohni krbu s osobnosťou, ktorá nám má čo povedať. K takým patrí aj Mgr. Marek Zeliska, riaditeľ SOS Kinderdorf v Rakúsku s pôsobnosťou pre celý Burgenland. O práci tejto organizácie u našich južných susedov, ale aj o tom, čím všetkým sa môžeme inšpirovať my v našej farnosti, sa (v slovenčine) dozvieme 20. septembra od 19:00 hod. pri ohni nášho krbu v Pastoračnom centre. Potešíme sa prítomnosti každého!
Čítaj ďalej o Vraciame sa ku krbu »

Pozvánka aj pre nás

Slovensko je známe svojou úctou k Sedembolestnej Panne Márii. Všetci jej ctitelia sa môžu teraz tešiť na Národnú púť k Matke Božej, ktorú pripravujú rehoľníci – Pavlíni (OSPPE) – spravujúci Baziliku v Šaštíne. Púť sa bude konať v dňoch 13. až 16. septembra.
Čítaj ďalej o Pozvánka aj pre nás »

Pomoc. Hilfe. Segítség. Help.

Rôzne, v Rusovciach a okolí bežné jazyky, ale jedno slovo a jeden význam. Všetky jeho mutácie vyjadrujú to isté – potrebu našej farnosti pomôcť s jej ďalším projektom, premenou doteraz nevyužívaného a do značnej miery schátraného kostolíka sv. Víta na nové komunikačné centrum. Táto snaha je odrazom našej vnútornej potreby a dlhodobého plánu Farskej rady otvárať sa nielen Rusovčanom tak, aby sme sa vzájomne mohli obohacovať svojimi myšlienkami, názormi, nápadmi či sebou samým. Premena kostolíka na jeho nový účel však vyžaduje zdroje, ktoré nám chýbajú. Preto sa obraciame na všetkých, ktorým sú takéto ciele blízke a majú možnosť pomôcť, aby aj touto formou vyjadrili svoju podporu vytvoreniu príjemného, útulného a komorného prostredia vytvárajúceho ideálne podmienky pre najrozličnejšie formy duchovného, kultúrneho a spoločenského stretávania sa a pookriatia. Pomôžte, ak môžete. Vzniknutý priestor poslúži aj Vám.
Čítaj ďalej o Pomoc. Hilfe. Segítség. Help. »

Národný pochod za život 2019

Už tradičná celoslovenská akcia zameraná na podporu ochranu života od počatia až po prirodzenú smrť sa v tomto roku koná 22. septembra. Jej heslom je podľa Pastierskeho listu KBS k tejto udalosti "Za najmenších z nás." Hlavným iniciátorom je Konferencia biskupov Slovenska a nezisková organizácia Kanet. Nezabudnite si ju zaradiť do svojich kalendárov! Stretnime sa v čo najvyššom počte v uliciach Bratislavy, aby sme takto vyjadrili svoj názor na tieto mimoriadne dôležité otázky, ktoré hýbu nielen našou spoločnosťou, ale celým svetom. Veď ide aj o naše deti a tým aj o našu budúcnosť!
Čítaj ďalej o Národný pochod za život 2019 »

Dvadsiata tretia nedeľa v Cezročnom období – (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 8. septembra – Dvadsiata tretia nedeľa v Cezročnom období, (z); sviatok Narodenia Panny Márie (tento rok sa neslávi). pondelok, 9. septembra – Pondelok 23. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Peter Claver, kňaz, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Gorgonius, mučeník. utorok, 10. septembra – Utorok 23. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Mikuláš Tolentínsky, kňaz a rehoľník. streda, 11. septembra – Streda 23. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Emilián, biskup. štvrtok, 12. septembra – Štvrtok 23. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo Najsvätejšieho mena Panny Márie, ľubovoľná spomienka, (b). piatok, 13. septembra – Piatok 23. týždňa v Cezročnom období; sv. Jána Zlatoústeho, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka, (b); sv. Julián, kňaz a mučeník. sobota, 14. septembra – Sobota 23. týždňa v Cezročnom období; Povýšenie sv. Kríža, sviatok, (č).
Čítaj ďalej o Dvadsiata tretia nedeľa v Cezročnom období – (C) »

Dvadsiata druhá nedeľa v Cezročnom období – (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 1. septembra – Dvadsiata druhá nedeľa v Cezročnom období, (z); sv. Egídius, opát; bl. Bronislava, panna. pondelok, 2. septembra – Pondelok 22. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Ingrida, rehoľníčka. utorok, 3. septembra – Utorok 22. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Gregora Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi, spomienka. streda, 4. septembra – Streda 22. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Rozália; sv. Ida. štvrtok, 5. septembra – Štvrtok 22. týždňa v Cezročnom období, (z); bl. Matka Terézia z Kalkaty, panna a rehoľníčka. piatok, 6. septembra – Piatok 22. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Zachariáš, prorok; sv. Mansvét, biskup. sobota, 7. septembra – Sobota 22. týždňa v Cezročnom období; sv. Marka Križina, Melichara Grodzieckeho a Štefana Pongrácza, kňazov a mučeníkov, (č).
Čítaj ďalej o Dvadsiata druhá nedeľa v Cezročnom období – (C) »

Hody 2019 po novom

V júli, na sviatok sv. Márie Magdalény, už tradične slávime patrocínium nášho kostola, teda jeho zasvätenie vybranému svätcovi, ľudovo povedané hody. Pochopiteľne, ani tento rok tomu nebude inak. Vďaka ústretovosti a aktívnej spolupráci s Miestnym zastupiteľstvom a v snahe priblížiť sa aj tým, ktorí náš chrám ešte pravidelne nenavštevujú, prípadne chodia do iných kostolov mesta, budeme slávnostnú svätú omšu sláviť v parku pri futbalovom ihrisku. Všetkých teda srdečne pozývame na toto miesto v nedeľu, 21. júla, na 11:00 hod. Po svätej omši bude možnosť v priateľských rozhovoroch a pri dobrom občerstvení zotrvať až do popoludňajších hodín.
Čítaj ďalej o Hody 2019 po novom »

Vydarená nedeľa

Predposledná tohtoročná júnová nedeľa mala v našej farnosti mimoriadne sviatočný nádych – naše deti ďakovali za uplynulý školský rok a my dospelí sme sa spolu s nimi vrátili k štvrtkovému sviatku Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi pri peknom agapé, na ktorom sa lámal a dával čerstvý, pánom farárom posvätený chlebík, všetkým prítomným. Počasie bolo ako na objednávku, takže sme opäť strávili nádherné predpoludnie s Pánom.
Čítaj ďalej o Vydarená nedeľa »

Vzácni hostia na nedeľnej svätej omši

Svätú omšu najbližšej nedele, 16. júna, obohatia dvaja vzácni sólisti: barytónista a klavírna sólistka. Každý, kto chce zažiť nielen tradičné duchovné pookriatie, ale aj umelecký vokálny a inštrumentálny zážitok mimoriadnej hodnoty, je srdečne zvaný na našu nedeľnú svätú omšu v obvyklý čas o 9:30 hod.
Čítaj ďalej o Vzácni hostia na nedeľnej svätej omši »

2. rusovská kvapka krvi už dnes!

Po mimoriadnom úspechu minuloročnej prvej Rusovskej kvapky krvi nemôžeme inak, ako túto vydarenú a potrebnú akciu zopakovať aj tento rok. V pondelok, 27. mája sa v našom Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény od 8:00 hod. stretnú všetci tí, ktorým nie je ľahostajný osud ľudí odkázaných na nezištnú pomoc druhých. Národná transfúzna služba príde aj so svojom mobilnou odberovou jednotkou, aby umožnila dobrým ľuďom darovať tú najcennejšiu tekutinu – krv, ktorá je nenahraditeľnou zložkou liečby mnohých chorôb. Záujemcov prosíme o prihlásenie sa na adrese kvapka.krvi.rusovce@gmail.com.
Čítaj ďalej o 2. rusovská kvapka krvi už dnes! »
Ukazujem 11 - 20 z 248 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 25