Novinky

Autor sochy na Butkove u nás

Koncom apríla sa z našej farnosti chystáme navštíviť pútnické miesto na Považí – horu Butkov. Tá je známa aj monumentálnou, 6 metrov vysokou sochou Panny Márie. Jej autor – akademický sochár Vladimír Višváder – nám svoje dielo i toto nádherné miesto prišiel osobne predstaviť. Autentickú výpoveď tohto umelca spolu s vynikajúcim dokumentom o hore Butkov sme si vypočuli a zhliadli v piatok, 22. marca, od 19:00 hod. v Pastoračnom centre Márie Magdalény.
Čítaj ďalej o Autor sochy na Butkove u nás »

Februárová detská sv. omša

V piatok, 15. februára, sa deti našej farnosti aj s rodičmi opäť zišli pri príležitosti konania detskej svätej omše. Už od 17:00 hod. si nacvičovali svoje spevy, prednes čítaní i drobné choreografie k svojmu spevu. Potom, od 18:00 hodiny, sme výnimočne v Pastoračnom centre slávili svätú omšu. A po nej si už deťúrence spoločne vymieňali svoje dojmy z uplynulého týždňa absolvovali svoje krátke stretko.
Čítaj ďalej o Februárová detská sv. omša »

Tohtoročné fašiangy

Vianoce a Nový rok sú už nenávratne za nami a aj vonkajšie teploty nám pomaly začínajú pripomínať, že zima sa postupne chystá na odchod. A to je pre nás čas, aby sme pripravili pre farníkov príležitosti precítiť fašiangové obdobie jemu vlastným spôsobom. Na svoje si prídu nielen dospelí farníci, ale v nemalej miere aj naše deti.
Čítaj ďalej o Tohtoročné fašiangy »

Marek Vagovič bol pri našom krbe

Stretnutia so známymi osobnosťami slovenského verejného života pri krbe nášho Pastoračného centra pokračovali v marci večerom so známym slovenským investigatívnym novinárom Marekom Vagovičom z portálu aktuality.sk, kolegom zavraždeného Jána Kuciaka. Témou večera bolo Hľadanie pravdy. Preplnené centrum počúvalo aj diskutovalo skoro 3 hodiny. Atmosféru, priebeh aj dojmy hosťa ideálne zachytáva jeho vlastný príspevok na sociálnej sieti.
Čítaj ďalej o Marek Vagovič bol pri našom krbe »

Každý svätý má svoju minulosť a hriešnik budúcnosť

Týmito slovami nás vo svojej kázni hneď na úvod večera oslovil d.p. Benjamín Kosnáč, ktorý bol hosťom januárovej časti vzdelávacieho a diskusného cyklu Slovo o viere. Dynamický kňaz plný energie sa prišiel s nami podeliť o svoje spomienky a skúsenosti zo svojho 19 ročného pôsobenia v detroitskej diecéze v USA. Nielen on, ale v závere večer aj všetci spolu sme vo veľmi inšpiratívnej diskusii hovorili o živote slovenského kresťana v USA a prežívaní viery v tomto vysoko sekularizovanom prostredí. Večer bol plný zaujímavých informácií, prekvapivých skúseností aj autentických fotografií. Tradične bohatá diskusia bola už zvyčajnou „čerešničkou na torte“.
Čítaj ďalej o Každý svätý má svoju minulosť a hriešnik budúcnosť »

Bohemian Rhapsody ako zrkadlo duše

Priaznivci životopisných filmov a populárnej hudby sa vo štvrtok, 17. januára, v našom rusovskom kine v hojnom počte zišli na projekcii jedného z momentálne vo svete kinematografie najpopulárnejších filmov – Bohemian Rhapsody. Plná sála i s veľkým záujmom snímok pozrela, aby po ňom v diskusii zhodnotila svoje dojmy a podelila s as ostatnými o to, čo bolo pre koho najzaujímavejším okamihom filmu. Sála kina už dlho nebola tak plná ako v tento večer.
Čítaj ďalej o Bohemian Rhapsody ako zrkadlo duše »

Tretia nedeľa po narodení Pána – (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 13. januára – Tretia nedeľa po narodení Pána; KRST KRISTA PÁNA, sviatok, (b); sv. Hilár, biskup a učiteľ Cirkvi, spomienka (v tomto roku sa neslávi); bl. Veronika Negroniaová, panna. pondelok, 14. januára – Pondelok 1. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Félix z Noly, kňaz; sv .Makrina. utorok, 15. januára – Utorok 1. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Arnold Janssen, kňaz. streda, 16. januára – Streda 1. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Marcel I., pápež. štvrtok, 17. januára – Štvrtok 1. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Anton, opát, spomienka, (b). piatok, 18. januára – Piatok 1. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Priska, panna a mučenica; sv. Margita Uhorská, panna, sobota, 19. januára – Sobota 1. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo Panna Mária v sobotu, (b); sv. Márius, Marta, Audifax a Abakus, mučeníci.
Čítaj ďalej o Tretia nedeľa po narodení Pána – (C) »

20-C+M+B-19

Sviatok Troch kráľov je okrem iného charakteristický aj tým, že príbytky veriacich navštevujú kňazi, aby posvätili priestory domácností ich pokropením svätenou vodou požehnanou počas trojkráľovej liturgie spolu s kriedou, a na veraje pri tom touto kriedou napísali text, ktorý je nadpisom tohto príspevku. Ak by sme spravili anketu o tom, ako čítame tento nadpis, je veľmi pravdepodobné, že veľká väčšina opýtaných by povedala, že tri písmená symbolizujú mená troch kráľov, ktorí prišli zložiť poklonu malému Ježiškovi – Gašpara, Melichera a Baltazára. Drobná nezrovnalosť v prvom písmene sa dá vysvetliť aj tak, že inou verziou mena Gašpar je aj Caspar, takže nápis je z tohto pohľadu v zhode s menami troch kráľov. Skutočnosť je však iná.
Čítaj ďalej o 20-C+M+B-19 »

Druhá nedeľa po narodení Pána – (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 6. januára – Druhá nedeľa po narodení Pána; ZJAVENIE PÁNA, slávnosť, (b) – prikázaný sviatok. pondelok, 7. januára – Pondelok po Zjavení Pána, (b); alebo sv. Rajmund z Peňafortu, kňaz, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Lucián, kňaz a mučeník. utorok, 8. januára – Utorok po Zjavení Pána; sv. Severín, kňaz a rehoľník; sv. Teofil. streda, 9. januára – Streda po Zjavení Pána, (b); sv. Marcelín, biskup a mučeník. štvrtok, 10. januára – Štvrtok po Zjavení Pána, (b); sv. Agatón, pápež; sv. Pavol, pustovník. piatok, 11. januára – Piatok po Zjavení Pána, (b); sv. Hygin, pápež. sobota, 12. januára – Sobota po Zjavení Pána, (b); sv. Aelréd, opát; sv. Ernest, mučeník.
Čítaj ďalej o Druhá nedeľa po narodení Pána – (C) »

Opäť v Rusovciach

Radosť z narodenia Pána a jeho príchod na zem v ľudskom tele sme si na Prvý sviatok vianočný pripomenuli slávnostnou bohoslužbou. Už piaty rok sa však po tejto svätej omši nepresúvame hneď do pastoračného centra, ale vypočujeme si vianočné koledy v podaní detí a mládežníkov našich farníkov. Asi dvadsať spevákov nám v rámci Dobrej noviny zohrialo telá i duše pekne nacvičenými vianočnými piesňami, na ktoré niektorí možno už takmer zabudli a iní ich ešte ani nestihli spoznať. Koncert v plnom kostole sa stretol s mimoriadnym záujmom a veľmi pozitívnou odozvou. Výsledkom bol nielen dlhý aplauz prítomných, ale aj ich štedrosť vyjadrená vyzbieranou sumou 758, 36 €, ktorou naša farnosť prispeje do zbierky Dobrej noviny. Pán Boh odplať všetkým, ktorí pomohli dobrej veci.
Čítaj ďalej o Opäť v Rusovciach »
Ukazujem 11 - 20 z 230 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 23