Novinky

Pôstne krížové cesty

V našej farnosti sa stalo už krásnou a veľmi oceňovanou tradíciou, že počas pôstneho obdobia mávame v našom kostole sv. Márie Magdalény každý piatok o 17:30 hod. krížové cesty. Aj tento rok túto peknú tradíciu naplníme, aj keď vzhľadom na sanačné práce v kostole ich tentokrát budeme mávať v pastoračnom centre. Svetlou výnimkou bude Veľký piatok, kedy si zopakujeme krížovú cestu v rusovskom lesoparku, ktorá sa nám tak veľmi osvedčila pred rokom. Všetci ste srdečne pozvaní!
Čítaj ďalej o Pôstne krížové cesty »

Profesor F. Trstenský u nás

Pandémia koronavírusu významne zasiahla do života každého z nás, či už po osobnej a rodinnej stránke, alebo aj pracovne. Následné vlny očkovania boli poznačené vplyvom rôznych negativistov, ktorí ho rôznym spôsobom znevažovali, s dešpektom sa vyjadrovali aj o opatreniach, ktoré prijala štátna správa a rozporuplne boli vnímané či hodnotené aj niektoré postoje vedenia Rímskokatolíckej cirkvi. Preto sme si na naše ďalšie stretnutie Slova o viere pozvali dekana a farára v Kežmarku profesora Františka Trstenského, špičkového biblistu, aby sme sa spolu s ním očami odkazu Písma pozreli na toto obdobie, ktoré sa ešte stále neskončilo, s nadhľadom očami veriaceho.
Čítaj ďalej o Profesor F. Trstenský u nás »

Spiritualita ťažko chorých

Pozývame vás na II. ročník odborného seminára "Význam spirituality u onkologického pacienta". Konať sa bude v piatok, 3. marca 2023 od 13:00 hod. v priestoroch Národného onkologického ústavu na Klenovej.
Čítaj ďalej o Spiritualita ťažko chorých »

Farský karneval pre deti 12. februára

Milé deti, kamaráti! Pripravte si masky, srdečne vás pozývame na karneval v nedeľu 12.2. od 15:00 hod. O občerstvenie je postarané, ale potešia nás aj dobroty od vás, šikovných pekárov a pekáriek. Tešíme sa na vás.
Čítaj ďalej o Farský karneval pre deti 12. februára »

Večer spomienok na kardinála Tomka

Minulý rok sme sa rozlúčili s velikánom slovenskej katolíckej Cirkvi, východoslovenským rodákom a dlhoročným popredným predstaviteľom vatikánskej kúrie, naposledy emeritným prefektom Kongregácie pre evanjelizáciu národov, J. E. Jozefom kardinálom Tomkom. Mons. Marián Gavenda bol osobným priateľom otca kardinála, preto prijal naše pozvanie a v prvý februárový piatok sa prišiel s nami podeliť o svoje spomienky na čas prežitý v prítomnosti otca kardinála.
Čítaj ďalej o Večer spomienok na kardinála Tomka »

Svätá omša s koncertom - pozvánka

V nedeľu, 5. februára, nás v našom kostole sv. Márie Magdalény poctí svojou návštevou a hudobno-speváckym vystúpením na svätej omši o 9:30 hod. speváčka Monika Ližbetin.
Čítaj ďalej o Svätá omša s koncertom - pozvánka »

Vianočný bazár už túto nedeľu

Srdečne Vás pozývame na rusovský Vianočný bazár v nedeľu 18. decembra od 15:00 hod. Budeme mať príležitosť stretnúť sa pri varenom vínku a malom pohostení a zaobstarať si darčeky aj tradičné špeciality na Vianoce. Bude sa podávať aj poctivý ukrajinský boršč. Tento rok bude bazár výnimočný tým, že celý finančný vyťažok venujeme podpore projektu Hniezdočko, ktoré v našom pastoračnom centre funguje od leta.
Čítaj ďalej o Vianočný bazár už túto nedeľu »

Laura majer – ako ďalej?

Kultúrnosť národa sa okrem iného pozná aj podľa toho, aký má vzťah k svojej histórii a pamiatkam, ktoré nám zanechala. Na Slovensku je táto oblasť v mnohých smeroch rozpačitá a neuspokojivá: nie je výnimkou, že vzácne stáročné budovy chátrajú alebo sú predávané súkromníkom s následnou úplnou stratou vplyvu na ich ďalší rozvoj a využitie. Paradoxom, ktorému dlhodobo čelíme aj u nás v Rusovciach, je fakt, že tí, ktorí by mali byť pri rekonštrukciách, obnovovaní a novom využívaní historických objektov slovenskému vlastníkovi pomocou a podporou, pretože sú za to štátom, teda z daní slovenských občanov, platení, bývajú neraz zásadnou byrokratickou prekážkou. Konkrétnym príkladom je práve objekt bývalého Laura majera, ku ktorému máme často problém sa aj dostať. Napriek tomu, že naša farnosť tento objekt vlastní. O histórii tohto objektu a možnostiach (verme, že nielen teoretických) jeho ďalšieho rozvoja budeme hovoriť v Sankt Vitus Kaffé 10. decembra od 15:00 hod. s okruhom naslovovzatých odborníkov.
Čítaj ďalej o Laura majer – ako ďalej? »

Vianočná zbierka núdznym

V nedeľu 4. decembra budeme v našom Pastoračnom centre zhromažďovať potraviny, šatstvo a iné potrebné veci. Určené sú pre bezdomovcov a ľudí, ktorých z domovov vyhnala vojna na Ukrajine. Chceme, aby sa všetky potrebné veci dostali k núdznym ešte pred Vianocami. Prosíme, aby ste prispeli do zbierky a pomohli tým, ktorí našu pomoc potrebujú.
Čítaj ďalej o Vianočná zbierka núdznym »

Farská kronika

História je učiteľkou súčasnosti a archív skúseností či významných udalostí. Najmä pre tých, ktorí sa z nej chcú poučiť alebo inšpirovať, ktorí chcú cítiť ducha miesta alebo spoločnosti a možno aj rozumieť súčasnosti. Jednou z typických foriem uchovávania histórie pre budúce generácie je aj kronika. Píšu si ju mestá, dediny, spolky, ale aj umelecké telesá a v neposlednom rade i farnosti. Tá naša ešte donedávna patrila k tým, ktoré túto užitočnú tradíciu nemali naplnenú. Dnes však s radosťou a hrdosťou konštatujeme, že situácia sa zmenila. Farská kronika je založená, náš pán farár Dr. Július Marián Prachár ju počas svätej omše dňa 16. októbra slávnostne prevzal z rúk jej autorky – pani Anny Dostálovej.
Čítaj ďalej o Farská kronika »
Ukazujem 11 - 20 z 321 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 33