Novinky

Pozvánka na detskú svätú omšu

Po mesiaci a vianočných sviatkoch opäť pozývame deti a ich rodičov na detskú svätú omšu venovanú práve im. Stretneme sa už v tento piatok, 18. januára o 18:00 hodine v našom kostole sv. Márie Magdalény. Ako vždy, aj teraz bude svätej omši za účasti detí predchádzať ich stretnutie v Pastoračnom centre od 17.00 hod., aby si dobre nacvičili všetko, čím k priebehu sv. omše prispejú. Po svätej omši sa ešte zhromaždia v pastoračnom centre na svojom stretku.
Čítaj ďalej o Pozvánka na detskú svätú omšu »

Bohemian Rhapsody v Rusovciach

Všetkých priaznivcov životopisných filmov a populárnej hudby pozývame na projekciu jedného z momentálne vo svete kinematografie najpopulárnejších filmov – Bohemian Rhapsody. Záujemcovia o tento hudobný snímok a fanúšikovia skupiny Queen si ho môžu pozrieť v rusovskom Kine Sľuk už vo štvrtok, 17. januára od 19:00 hodiny.
Čítaj ďalej o Bohemian Rhapsody v Rusovciach »

Tretia nedeľa po narodení Pána – (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 13. januára – Tretia nedeľa po narodení Pána; KRST KRISTA PÁNA, sviatok, (b); sv. Hilár, biskup a učiteľ Cirkvi, spomienka (v tomto roku sa neslávi); bl. Veronika Negroniaová, panna. pondelok, 14. januára – Pondelok 1. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Félix z Noly, kňaz; sv .Makrina. utorok, 15. januára – Utorok 1. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Arnold Janssen, kňaz. streda, 16. januára – Streda 1. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Marcel I., pápež. štvrtok, 17. januára – Štvrtok 1. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Anton, opát, spomienka, (b). piatok, 18. januára – Piatok 1. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Priska, panna a mučenica; sv. Margita Uhorská, panna, sobota, 19. januára – Sobota 1. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo Panna Mária v sobotu, (b); sv. Márius, Marta, Audifax a Abakus, mučeníci.
Čítaj ďalej o Tretia nedeľa po narodení Pána – (C) »

20-C+M+B-19

Sviatok Troch kráľov je okrem iného charakteristický aj tým, že príbytky veriacich navštevujú kňazi, aby posvätili priestory domácností ich pokropením svätenou vodou požehnanou počas trojkráľovej liturgie spolu s kriedou, a na veraje pri tom touto kriedou napísali text, ktorý je nadpisom tohto príspevku. Ak by sme spravili anketu o tom, ako čítame tento nadpis, je veľmi pravdepodobné, že veľká väčšina opýtaných by povedala, že tri písmená symbolizujú mená troch kráľov, ktorí prišli zložiť poklonu malému Ježiškovi – Gašpara, Melichera a Baltazára. Drobná nezrovnalosť v prvom písmene sa dá vysvetliť aj tak, že inou verziou mena Gašpar je aj Caspar, takže nápis je z tohto pohľadu v zhode s menami troch kráľov. Skutočnosť je však iná.
Čítaj ďalej o 20-C+M+B-19 »

Druhá nedeľa po narodení Pána – (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 6. januára – Druhá nedeľa po narodení Pána; ZJAVENIE PÁNA, slávnosť, (b) – prikázaný sviatok. pondelok, 7. januára – Pondelok po Zjavení Pána, (b); alebo sv. Rajmund z Peňafortu, kňaz, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Lucián, kňaz a mučeník. utorok, 8. januára – Utorok po Zjavení Pána; sv. Severín, kňaz a rehoľník; sv. Teofil. streda, 9. januára – Streda po Zjavení Pána, (b); sv. Marcelín, biskup a mučeník. štvrtok, 10. januára – Štvrtok po Zjavení Pána, (b); sv. Agatón, pápež; sv. Pavol, pustovník. piatok, 11. januára – Piatok po Zjavení Pána, (b); sv. Hygin, pápež. sobota, 12. januára – Sobota po Zjavení Pána, (b); sv. Aelréd, opát; sv. Ernest, mučeník.
Čítaj ďalej o Druhá nedeľa po narodení Pána – (C) »

Opäť v Rusovciach

Radosť z narodenia Pána a jeho príchod na zem v ľudskom tele sme si na Prvý sviatok vianočný pripomenuli slávnostnou bohoslužbou. Už piaty rok sa však po tejto svätej omši nepresúvame hneď do pastoračného centra, ale vypočujeme si vianočné koledy v podaní detí a mládežníkov našich farníkov. Asi dvadsať spevákov nám v rámci Dobrej noviny zohrialo telá i duše pekne nacvičenými vianočnými piesňami, na ktoré niektorí možno už takmer zabudli a iní ich ešte ani nestihli spoznať. Koncert v plnom kostole sa stretol s mimoriadnym záujmom a veľmi pozitívnou odozvou. Výsledkom bol nielen dlhý aplauz prítomných, ale aj ich štedrosť vyjadrená vyzbieranou sumou 758, 36 €, ktorou naša farnosť prispeje do zbierky Dobrej noviny. Pán Boh odplať všetkým, ktorí pomohli dobrej veci.
Čítaj ďalej o Opäť v Rusovciach »

Prvá nedeľa po narodení Pána – (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 30. decembra – Prvá nedeľa po narodení Pána; SVATEJ RODINY JEŽIŠA, MÁRIE A JOZEFA, sviatok, (b); sv. Dávid. pondelok, 31. decembra – SIEDMY DEŇ OKTÁVY NARODENIA PÁNA, (b); sv. Silvester I., pápež, spomienka; sv. Melánia. utorok, 1. januára – Oktáva Narodenia Pána; SLÁVNOSŤ PANNY MÁRIE BOHORODIČKY, slávnosť, (b). streda, 2. januára – Streda vo Vianočnom období; sv. Bazil Veľký a Gregor Nazianzsky, biskupi a učitelia Cirkvi, spomienka, (b). štvrtok, 3. januára – Štvrtok vo Vianočnom období, (b); alebo Najsvätejšieho mena Ježiš, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Genovéva, panna; sv. Daniel, diakon a mučeník. piatok, 4. januára – Piatok vo Vianočnom období, (b); bl. Angela z Foligna, rehoľníčka; sv. Alžbeta Settonová. sobota, 5. januára – Sobota vo Vianočnom období, (b); sv. Telesfor, pápež.
Čítaj ďalej o Prvá nedeľa po narodení Pána – (C) »

Vianočný koncert v Jarovciach 26. 12.

Aj tento rok obohatí vianočnú atmosféru sviatočných dní umenie speváckeho zboru CHORUS CANTILENA. V tomto roku sa budeme môcť jeho spevom nasýtiť 26. decembra od 16:00 hodiny v kostole v Jarovciach. Všetci priaznivci tohto speváckeho telesa, ktoré už neraz prišlo so svojím umením aj k nám do Rusoviec, sú srdečne pozvaní.
Čítaj ďalej o Vianočný koncert v Jarovciach 26. 12. »

4. adventná nedeľa – (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 23. decembra – ŠTVRTÁ ADVENTNÁ NEDEĽA, (f); sv. Ján Kentský, kňaz (v tomto roku sa neslávi); sv. Micheáš, prorok. pondelok, 24. decembra – Pondelok po 4. adventnej nedeli, (f); NARODENIE PÁNA, slávnosť s oktávou (večer), (b); Adam a Eva. utorok, 25. decembra – NARODENIE PÁNA, slávnosť, (b), prvý sviatok vianočný; prikázaný sviatok. streda, 26. decembra – SV. ŠTEFAN, PRVÝ MUČENÍK, sviatok, (č); druhý sviatok vianočný. štvrtok, 27. decembra – SV. JÁN, APOŠTOL A EVANJELISTA, sviatok, (b). piatok, 28. decembra – SV. NEVINIATKA, MUČENÍCI, sviatok, (č). sobota, 29. decembra – PIATY DEŇ OKTÁVY NARODENIA PÁNA, (b); sv. Tomáš Becket, biskup a mučeník, spomienka.
Čítaj ďalej o 4. adventná nedeľa – (C) »

3. adventná nedeľa – GAUDETE (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 16. decembra – TRETIA ADVENTNÁ NEDEĽA (Gaudete), (f, r); sv. Adelhaida, cisárovná. pondelok, 17. decembra – Pondelok po 3. adventnej nedeli, (f); sv. Modest, biskup. utorok, 18. decembra – Utorok po 3. adventnej nedeli, (f); sv. Gracián, biskup. streda, 19. decembra – Streda po 3. adventnej nedeli, (f); alebo sv. Urban, pápež. štvrtok, 20. decembra – Štvrtok po 3. adventnej nedeli, (f); sv. Zefrín, pápež. piatok, 21. decembra – Piatok po 3. adventnej nedeli, (f); sv. Peter Kanízius, kňaz a učiteľ Cirkvi, spomienka; sv. Micheáš, prorok. sobota, 22. decembra – Sobota po 3. adventnej nedeli, (f); sv. Adela, opátka.
Čítaj ďalej o 3. adventná nedeľa – GAUDETE (C) »
Ukazujem 1 - 10 z 216 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 22