Novinky

Vianočný bazár a živý Betlehem 16. 12.

Čas vianočný v našej farnosti už tradične napĺňame bohatým spoločným program určeným pre všetky generácie našich farníkov. Medzi najobľúbenejšie akcie patrí vianočný bazár, kde sa spoločne stretneme, vyberieme si z ponuky všakovakých užitočných vecí, ale pochutíme si aj na čerstvých, typicky vianočných špecialitách určených pre mlsný, teda každý jazýček. Ako bonus najmä pre tých najmenších bude v priestoroch vedľa fary pripravený živý Betlehem.
Čítaj ďalej o Vianočný bazár a živý Betlehem 16. 12. »

Mons. Jozef Haľko opäť u nás - 15. a 16. 12.

Bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko je známy svojou ochotou navštevovať rôzne spoločenstvá, zdieľať s nimi svoje myšlienky a otvorene o nich diskutovať. Jedným z tých spoločenstiev, ktoré má to šťastie stretávať sa s ním osobne, je aj naša farnosť. Otec biskup už tradične vedie u nás adventnú duchovnú obnovu. Inak tomu nebude aj tento rok: v sobotu, 15. decembra (18:00 hod.) a nedeľu, 16. decembra (9:30 hod.) bude naším vzácnym hosťom. Tohtoročná duchovná obnova pod jeho vedením bude rozoberať otázku, čo je to pravé odpustenie.
Čítaj ďalej o Mons. Jozef Haľko opäť u nás - 15. a 16. 12. »

2. adventná nedeľa (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 9. decembra – DRUHÁ ADVENTNÁ NEDEĽA (Biblická nedeľa), (f); sv. Ján Didak Cuauhtlatotzin, spomienka (tento rok sa neslávi); sv. Leokádia; sv. Peter Fourier, kňaz. pondelok, 10. decembra – Pondelok po 2. adventnej nedeli, (b); sv. Melchiades, mučeník; sv. Eulália, panna a mučenica. utorok, 11. decembra – Utorok po 2. adventnej nedeli, (f); sv. Damaz I., pápež, ľubovoľná spomienka, (b). streda, 12. decembra – Streda po 2. adventnej nedeli, (f); alebo Preblahoslavenej Panny Márie Guadalupskej, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Otília, panna a mučenica. štvrtok, 13. decembra – Štvrtok po 2. adventnej nedeli; sv. Lucia, panna a mučenica, spomienka, (č). piatok, 14. decembra – Piatok po 2. adventnej nedeli; sv. Ján z Kríža, kňaz a učiteľ Cirkvi, spomienka, (b). sobota, 15. decembra – Sobota po 2. adventnej nedeli, (f); sv. Valerián.
Čítaj ďalej o 2. adventná nedeľa (C) »

Program PC počas vianočných sviatkov

Vianočné obdobie je pre každého z nás okrem iného aj časom intenzívnejšej prítomnosti doma, v kruhu svojich najbližších, ale aj vo farskom či inom spoločenstve. Farská rada pripravila na tohtoročné vianočné dni bohatý program pre všetkých od kočíka až po dôchodcovskú legitimáciu. Stojí za pozornosť, každý si tam nájde to svoje.
Čítaj ďalej o Program PC počas vianočných sviatkov »

1. adventná nedeľa (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 2. decembra – PRVÁ ADVENTNÁ NEDEĽA, (f); sv. Bibiána, mučenica; sv. Silverius, pápež. pondelok, 3. decembra – Pondelok po 1. adventnej nedeli, (b); sv. František Xaverský, kňaz, spomienka. utorok, 4. decembra – Utorok po 1. adventnej nedeli, (f); sv. Ján Damascénsky, kňaz a učiteľ Cirkvi, ľubovoľná spomienka, (b); alebo sv. Barbora, panna a mučenica, ľubovoľná spomienka, (č). streda, 5. decembra – Streda po 1. adventnej nedeli, (f); sv. Sabas, opát. štvrtok, 6. decembra – Štvrtok po 1. adventnej nedeli, (f); sv. Mikuláš, biskup, ľubovoľná spomienka, (b). piatok, 7. decembra – Piatok po 1. adventnej nedeli, (b); sv. Ambróz, biskup a učiteľ Cirkvi, spomienka. sobota, 8. decembra – NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE, (b), slávnosť, prikázaný sviatok.
Čítaj ďalej o 1. adventná nedeľa (C) »

Slovo o viere - posledné chvíle života očami lekára a kňaza

Skôr či neskôr sa to dotkne každého z nás: ukončenie života človeka na Zemi a jeho odchod na večnosť. Niekedy je to nečakané, často je to však zjavný, viditeľný a sledovaný proces, mnohokrát sprevádzaný ťažkosťami rôzneho druhu. Každý kresťan by mal preto vedieť, ako sa k človeku končiacemu svoju pozemskú púť chovať, aby mu neklamal, ale zároveň mu účinne na tejto ťažkej ceste pomáhal. Najmä v dnešnej dobe plnej nezdravých prístupov ku koncu životu. Preto sme sa na túto tému v rámci cyklu Slovo o viere stretli v piatok, 30. novembra o 18:45 hod. v Pastoračnom centre.
Čítaj ďalej o Slovo o viere - posledné chvíle života očami lekára a kňaza »

34. týždeň cez rok (B)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 25. novembra – 34. nedeľa v Cezročnom období, (b); Krista Kráľa sv. Katarína Alexandrijská, panna a mučenica, spomienka; (tento rok sa neslávi). pondelok, 26. novembra – Pondelok 34. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Silvester Guzzolini, opát. utorok, 27. novembra – Utorok 34. týždňa v Cezročnom období, (z); Panna Mária od Zázračnej medaily, spomienka; sv. Virgil; bl. Bronislav. streda, 28. novembra – Streda 34. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Rúfus, biskup; sv. Katarína Labouré. štvrtok, 29. novembra – Štvrtok 34. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Saturnin, biskup; bl. Alfréd, kňaz a mučeník. piatok, 30. novembra – Piatok, sv. Ondreja, apoštola, sviatok (č). sobota, 1. decembra – Sobota 34. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo Panny Márie v sobotu, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Edmund, mučeník.
Čítaj ďalej o 34. týždeň cez rok (B) »

Prvý farský fitness u sv. Víta!

Nedávno sme v komornom prostredí kostolíka sv. Víta strávili príjemné nedeľné popoludnie v objatí výtvarného a hudobného umenia počúvajúc o projekte jeho revitalizácie. Túto sobotu, 24. novembra, sme prešli od slov k činom a prvou brigádou začali meniť plány na skutočnosť. Hneď zrána sme začali pripravovať vnútro na položenie novej dlažby a podlahového kúrenia.
Čítaj ďalej o Prvý farský fitness u sv. Víta! »

33. týždeň cez rok (B)

33. týždeň cez rok (B) Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 18. novembra – 33. nedeľa v Cezročnom období, (z); bl. Anna Kolesárová, panna a mučenica, ľubovoľná spomienka; výročie posviacky bazilík sv. Petra a Pavla, apoštolov (tento rok sa neslávi); bl. Karolína Kózka, panna a mučenica. pondelok, 19. novembra – Pondelok 33. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Mechtilda. utorok, 20. novembra – Utorok 33. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Félix Vailos, vyznávač. streda, 21. novembra – Streda 33. týždňa v Cezročnom období, (b); Obetovanie Panny Márie, spomienka. štvrtok, 22. novembra – Štvrtok 33. týždňa v Cezročnom období, (č); sv. Cecília, panna a mučenica, spomienka. piatok, 23. novembra – Piatok 33. týždeň v Cezročnom období, (z); alebo sv. Kliment I., pápež a mučeník, ľubovoľná spomienka, (č); alebo sv. Kolumbán, opát, ľubovoľná spomienka, (b). sobota, 24. novembra – Sobota 33. týždňa v Cezročnom období; sv. Ondrej Dung-Lak, kňaz a spoločníci, mučeníci, spomienka, (č); sv. Emília.
Čítaj ďalej o 33. týždeň cez rok (B) »

Omša pre deti - v novembri dievčenská

Napĺňať detské mysle Božou prítomnosťou, vytvárať v nich vzťah k bohoslužbe a liturgii, budovať spoločenstvo, ktoré bude spoločne rásť nielen telesne, ale aj a najmä duchovne, vychovávať si novú generáciu farníkov – to je len pár z cieľov, ktoré sme si vytýčili, keď sme sa u nás rozhodli pripravovať pre deti „ich“ sväté omše. Tá novembrová bola v piatok, 16. 11. o 18:00 hod. Tentokrát jej detské osadenstvo tvorilo 8 dievčeniec.
Čítaj ďalej o Omša pre deti - v novembri dievčenská »
Ukazujem 1 - 10 z 206 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 21