Novinky

33. týždeň cez rok (B)

33. týždeň cez rok (B) Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 18. novembra – 33. nedeľa v Cezročnom období, (z); bl. Anna Kolesárová, panna a mučenica, ľubovoľná spomienka; výročie posviacky bazilík sv. Petra a Pavla, apoštolov (tento rok sa neslávi); bl. Karolína Kózka, panna a mučenica. pondelok, 19. novembra – Pondelok 33. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Mechtilda. utorok, 20. novembra – Utorok 33. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Félix Vailos, vyznávač. streda, 21. novembra – Streda 33. týždňa v Cezročnom období, (b); Obetovanie Panny Márie, spomienka. štvrtok, 22. novembra – Štvrtok 33. týždňa v Cezročnom období, (č); sv. Cecília, panna a mučenica, spomienka. piatok, 23. novembra – Piatok 33. týždeň v Cezročnom období, (z); alebo sv. Kliment I., pápež a mučeník, ľubovoľná spomienka, (č); alebo sv. Kolumbán, opát, ľubovoľná spomienka, (b). sobota, 24. novembra – Sobota 33. týždňa v Cezročnom období; sv. Ondrej Dung-Lak, kňaz a spoločníci, mučeníci, spomienka, (č); sv. Emília.
Čítaj ďalej o 33. týždeň cez rok (B) »

Omša pre deti - v novembri dievčenská

Napĺňať detské mysle Božou prítomnosťou, vytvárať v nich vzťah k bohoslužbe a liturgii, budovať spoločenstvo, ktoré bude spoločne rásť nielen telesne, ale aj a najmä duchovne, vychovávať si novú generáciu farníkov – to je len pár z cieľov, ktoré sme si vytýčili, keď sme sa u nás rozhodli pripravovať pre deti „ich“ sväté omše. Tá novembrová bola v piatok, 16. 11. o 18:00 hod. Tentokrát jej detské osadenstvo tvorilo 8 dievčeniec.
Čítaj ďalej o Omša pre deti - v novembri dievčenská »

Farský stolnotenisový turnaj už túto nedeľu

Oddýchnuť si aktívnym pohybom, osožiť tak svojmu zdraviu a stretnúť sa pri športovej aktivite sú základnými cieľmi farského stolnotenisového turnaja, ktorý sa bude konať v priestoroch Pastoračného centra sv. Márie Magdalény už nastávajúcu nedeľu, 18. novembra, v čase od 15:00 hod. Príďte všetci, ktorí chcete aktívne relaxovať, budete vítaní!
Čítaj ďalej o Farský stolnotenisový turnaj už túto nedeľu »

32. týdeň cez rok (B)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 11. novembra – 32. nedeľa v Cezročnom období, (z); sv. Martin z Tours, biskup (tento rok sa neslávi). pondelok, 12. novembra – Pondelok 32. týždňa v Cezročnom období, (č); sv. Jozafát, biskup a mučeník, spomienka. utorok, 13. novembra – Utorok 32. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Stanislav Kostka; sv. Lívia, panna; sv. Eugen, biskup; sv. Anežka Česká. streda, 14. novembra – Streda 32. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Irmina. štvrtok, 15. novembra – Štvrtok 32. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Albert Veľký, biskup a učiteľ Cirkvi, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Leopold Zbožný, markgróf. piatok, 16. novembra – Piatok 32. týždeň v Cezročnom období, (z); alebo sv. Margita Škótska, ľubovoľná spomienka, (b); alebo sv. Gertrúda, panna, ľubovoľná spomienka, (b). sobota, 17. novembra – Sobota 32. týždňa v Cezročnom období; sv. Alžbeta Uhorská, rehoľníčka, spomienka, (b).
Čítaj ďalej o 32. týdeň cez rok (B) »

Slovo o viere s prof. F. Trstenským

Možnosti a spôsoby spoznávania Písma, ktoré má laik, záujemca o hlbšie štúdium základnej knihy kresťana katolíka, boli témou úvodného večera nového ročníka Slova o viere, ktorý v piatok, 9. novembra, otvoril popredný slovenský biblista, vysokoškolský pedagóg seminára v Spišskej Kapitule, profesor František Trstenský. Stretnutie tradične začalo svätou omšou o 18:00 hodine, po prednáške a diskusii v Pastoračnom centre svätej Márie Magdalény večer zavŕšila zaujímavá diskusia.
Čítaj ďalej o Slovo o viere s prof. F. Trstenským »

31. týždeň cez rok (B)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 4. novembra – 31. nedeľa v Cezročnom období, (z); sv. Karol Boromejský, kňaz (tento rok sa neslávi). pondelok, 5. novembra – Pondelok 31. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Imrich. utorok, 6. novembra – Utorok 31. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Leonard, pustovník. streda, 7. novembra – Streda 31. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Engelbert, mučeník. štvrtok, 8. novembra – Štvrtok 31. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Bohumír, biskup. piatok, 9. novembra – Výročie posviacky lateránskej baziliky, sviatok, (b); sv. Teodor Studita, opát. sobota, 10. novembra – Sobota 31. týždňa v Cezročnom období; sv. Lev Veľký, pápež a učiteľ Cirkvi, spomienka, (b).
Čítaj ďalej o 31. týždeň cez rok (B) »

Sviečka za nenarodené deti

2. november je tradične dňom spomienky na všetkých verných zosnulých. Od roku 2003 je však súčasne aj dňom akcie Fóra života – Sviečky za nenarodené deti. Cieľom je senzibilizovať ľudí, aby si v tomto období okrem svojich blízkych zosnulých spomínali aj na nenarodené deti, ktoré zomreli pri umelom alebo spontánnom potrate. Kampaň má tri rozmery – duchovný, vzdelávací a praktický. Duchovnú dimenziu predstavuje modlitba za Božie milosrdenstvo pre nenarodené deti, za tých, čo zvažujú, či si ponechajú svoje ešte nenarodené dieťa, aj za tých, ktorí sa podieľajú na vykonávaní potratov. Vzdelávacia časť je zameraná na osvetu v súvislosti s ochranou života od počatia a praktická sa nesie v znamení finančnej podpory pre projekty a aktivity Fóra života.
Čítaj ďalej o Sviečka za nenarodené deti »

30. týždeň cez rok (B)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 28. októbra – 30. nedeľa v Cezročnom období, (z); sv. Šimon a Júda, apoštoli, sviatok, (tento rok sa neslávi). pondelok, 29. októbra – Pondelok 30. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Felicián, mučeník; sv. Zenóbius, kňaz a mučeník. utorok, 30. októbra – Utorok 30. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Marcel, stotník; sv. Eutropia, mučenica. streda, 31. októbra – Streda 30. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Wolfgang, biskup; bl. Krištof, kňaz. štvrtok, 1.novembra – Všetkých svätých, slávnosť, (b), PRIKÁZANÝ SVIATOK. piatok, 2. novembra – Spomienka na všetkých verných zosnulých, (f); sv. Malachiáš. sobota, 3. novembra – Sobota 30. týždňa v Cezročnom období, (z), alebo sv. Martin de Porres, rehoľník, ľubovoľná spomienka, (b); alebo Panna Mária v sobotu, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Hubert, biskup; sv. Silvia.
Čítaj ďalej o 30. týždeň cez rok (B) »

29. týždeň cez rok (B)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 21. októbra – 29. nedeľa v Cezročnom období, (z); sv. Hilarion; sv. Uršula. pondelok, 22. októbra – Pondelok 29. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Ján Pavol II., pápež, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Salome; sv. Kordula. utorok, 23. októbra – Utorok 29. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Ján Kapistránsky, kňaz, ľubovoľná spomienka, (b). streda, 24. októbra – Streda 29. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Anton Mária Claret, biskup, ľubovoľná spomienka, (b). štvrtok, 25. októbra – Štvrtok 29. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Maur, biskup, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Chryzant a Dária, mučeníci; sv. Maurus, biskup. piatok, 26. októbra – Piatok 29. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Evarist, pápež a mučeník. sobota, 27. októbra – Sobota 29. týždňa v Cezročnom období, (z), alebo Panna Mária v sobotu, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Sabína.
Čítaj ďalej o 29. týždeň cez rok (B) »

Benefícia pre kostolík sv. Víta

Hlavný kostol sv. Márie Magdalény v našej farnosti dopĺňa aj najstaršia sakrálna pamiatka Rusoviec – kostolík sv. Víta. Ten ale dlhé roky neslúži svojmu účelu. Dnes je však už na svete projekt jeho revitalizácie. Preto sme v jeho priestoroch usporiadali benefičnú akciu s ambíciou osloviť všetkých tých, ktorí by mohli sami prispieť sponzorsky, ale aj nájsť ďalších sponzorov.
Čítaj ďalej o Benefícia pre kostolík sv. Víta »
Ukazujem 1 - 10 z 198 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 20