Zaujímavá pozvánka

14. a 15. decembra, vždy o 19:00 hod. bude divadlo SĽUK v Rusovciach miestom unikátnej akcie - svetovej premiéry scénického uvedenia barokovej opery Johannesa Patzelta Castor et Pollux. Projekt realizuje občianske združenie Priatelia starého divadla a Katedra hudby Pedagogickej fakulty UKF v Nitre. Vstupné je voľné.
Čítaj ďalej o Zaujímavá pozvánka »

Živý Betlehem a vianočný bazár už v nedeľu

Všetky deti i celé rodiny pozývame na tradičný živý Betlehem, ktorý bude v priestoroch vedľa kostola sv. Márie Magdalény v nedeľu, 17. decembra v čase od 15:00 hodiny. V rovnakom čase bude prebiehať vianočný predajný bazár, ktorý si nájde svoje miesto v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény.
Čítaj ďalej o Živý Betlehem a vianočný bazár už v nedeľu »

Nová farská rada

Prvá adventná nedeľa nového cirkevného roka bola slávnostná nielen svojím liturgickým obsahom, ale aj vyhlásením výsledkov volieb do Farskej rady. Prvá skupina ukončila svoje funkčné obdobie a tak dostali farníci dva týždne čas, aby na pripravených volebných lístkoch označili tých, ktorí majú ich dôveru pre nasledovné funkčné obdobie. A práve v závere svätej omše tejto nedele pán farár predstavil farníkom nové zloženie Farskej rady.
Čítaj ďalej o Nová farská rada »

Duchovná obnova s Mons. J. Haľkom. Večery na tému odpustenia.

Vďaka veľkorysosti, obetavosti a pochopeniu bratislavského pomocného biskupa Mons. Jozefa Haľka pre naše farské vzdelávanie, súčasťou ktorého sú aj adventné duchovné obnovy, sa už pomaly stáva tradíciou, že osobnosť jeho formátu prichádza medzi nás, tohto roku už po tretí krát, aby nás svojimi myšlienkami pripravil na prežívanie Vianoc. V dňoch 8. a 9. decembra nás, vždy o 18:00 hod. v rámci svätej omše a následne o 18:45 hod. aj v Pastoračnom centre, oslovil témou "Čo to znamená naozaj odpustiť?".
Čítaj ďalej o Duchovná obnova s Mons. J. Haľkom. Večery na tému odpustenia. »

KDH nás pozýva

Naše Pastoračné centrum sv. Márie Magdalény sa stáva čoraz známejšie a atraktívne pre viaceré organizácie i jednotlivcov, ktorí v ňom chcú usporiadať nejakú svoju akciu. Tentokrát bude naším hosťom miestny klub KDH z Petržalky, ktorý v sobotu, 16. decembra od 16:00 hod. u nás usporiada vianočné stretnutie svojich členov, sympatizantov a priateľov hnutia, na ktoré sme všetci srdečne pozvaní.
Čítaj ďalej o KDH nás pozýva »

Verbisti nás pozývajú

Komunita verbistov, misionárov Božieho slova, sídliaca na Krupinskej ulici v Petržalke, založila pred časom peknú predvianočnú tradíciu - dobročinný jarmok. Táto tradícia ožije aj tento rok. Na tretiu adventnú nedeľu - 17. decembra - sme všetci pozvaní prísť a počas bohatého programu trvajúceho od rannej sv. omše o 8:00 hod. až do popoludňajších hodín podporiť misiu verbistu Michala Marhefku, SVD v Rusku.
Čítaj ďalej o Verbisti nás pozývajú »

Podnikanie ako misijné poslanie? Skvelý diskusný večer.

V rámci našich stretnutí s kresťansky orientovanými podnikateľmi a vedcami pri krbe nášho Pastoračného centra sme sa tentokrát 1. decembra o 19:00 hod. stretli s Marekom Markušom, ktorý sa s nami porozprával na tému hľadania duchovného rozmeru svojej každodennej práce a podnikania ako návratu k celistvosti nášho pracovného, rodinného a spoločenského života.
Čítaj ďalej o Podnikanie ako misijné poslanie? Skvelý diskusný večer. »

Slovo o viere - Mons. J. Jančovič. Návšteva Svätej zeme.

Náš už tradičný vzdelávací cyklus pokračoval svojím novembrovým dielom. V posledný novembrový piatok, 24. 11., medzi nás prišiel Mons. Jozef Jančovič, bývalý správca našej farnosti, aby nám predstavil miesta vo Svätej zemi, ktoré by každý kresťan mal poznať a navštíviť. Jeho pobyt na týchto miestach bol zárukou, že sme sa dozvedeli tie najautentickejšie informácie doplnené bohatou obrazovou dokumentáciou zhotovenou otcom Jozefom.
Čítaj ďalej o Slovo o viere - Mons. J. Jančovič. Návšteva Svätej zeme. »

Hubertovská sv. omša

Náš spriatelený spevácky zbor a orchester Chorus CANTILENA aj tento rok pozýva na tradičnú svätohubertovskú svätú omšu, ktorá bude v nedeľu, 12. novembra o 18:30 hod. vo Františkánskom kostole Zvestovania Pána.
Čítaj ďalej o Hubertovská sv. omša »

Slovo o viere - doc. M. Lichner. Výlet do stredoveku.

Po prázdninách a septembri, ktorý bol prirodzene koncentrovaný na slávnosť blahorečenia dona Titusa Zemana, SDB, sme sa v piatok, 27. októbra, vrátili k nášmu farskému vzdelávaniu. Privítali sme vzácneho hosťa - dekana Teologickej fakulty v Trnave a čerstvého viceprezidenta Európskej spoločnosti pre katolícku teológiu - doc. Miloša Lichnera, ktorý sa venoval cirkevným škandálom v dobe sv. Augustína a ich riešeniu.
Čítaj ďalej o Slovo o viere - doc. M. Lichner. Výlet do stredoveku. »