Novinky

Pozvánka pre milovníkov organovej hudby

Nielen nám, Rusovčanom, sú známi manželia Puhovichovci, žijúci v susednom Čunove. Veď nejedenkrát u nás zorganizovali benefičný či iný druh koncertu, ktorým nás podporili. Pre toto leto naši priatelia pripravili sériu organových koncertov na miestach, kde sa môžu popýšiť krásnymi historickými kráľovskými nástrojmi. V druhej polovici augusta môžeme navštíviť niekoľko blízkych kostolov, v ktorých si k historickým nástrojom sadnú majstri s talentom oživiť tento famózny nástroj a naplniť chrámové priestory nádhernými melódiami. Príležitosť pre každého z nás.
Čítaj ďalej o Pozvánka pre milovníkov organovej hudby »

Posviacanie dopravných prostriedkov pri SĽUKu

V nedeľu 2. augusta po svätej omši bude pán farár už tradične posviacať autá, motorky, kolobežky, traktory, dodávky, bicykle, či akékoľvek iné dopravné prostriedky. Na rozdiel od minulých rokov, posviacanie neprebehne pri kostole, ale na parkovisku pri SĽUKu.
Čítaj ďalej o Posviacanie dopravných prostriedkov pri SĽUKu »

Hodová nedeľa

V dnešných náročných časoch sledujeme denne skôr čísla informujúce o počtoch pozitívne diagnostikovaných na infekciu novým koronavírusom ako kalendár. Ten však s neustúpčivou pravidelnosťou odpočítava dni, v rámci ktorých nám vždy uprostred leta pripomenie, komu je zasvätený náš kostol. 22. júla sme si opäť pripomenuli svätú Máriu Magdalénu, po novom už sviatok, keďže Svätý Otec povýšil túto pôvodne spomienku na hierarchicky vyšší liturgický stupeň. O dôvod viac, aby sme sa i napriek dovolenkového obdobiu stretli nielen ako farnosť, ale aj ako mestská časť, a podľa tradície spoločne oslávili hody. Tie tohtoročné zahájime v nedeľu, 26. júla o 10:30 hod. svätou omšou slúženou na priestranstve pri futbalovom ihrisku.
Čítaj ďalej o Hodová nedeľa »

Piatkový kultúrny večer

Renovované, nedávno otvorené priestory kostolíka sv. Víta a jeho históriou dýchajúci interiér či príjemné sedenie v chládku okolitých stromov už zlákali nejedného, aj náhodného okoloidúceho. Výborná káva, lahodné domáce zákusky, voňavý čaj a iné pochúťky sú zárukou, že každý návštevník odíde z týchto priestorov spokojný. Toto očarujúce miesto má však aj vyššie ambície - okrem lahôdok pre telo dať z času na čas priestor aj potrave pre dušu. A presne program takéhoto charakteru naplní kostolík sv. Víta v piatok, 24. júla od 18:00 hod. Všetci ste srdečne pozvaní!
Čítaj ďalej o Piatkový kultúrny večer »

Mons. Stanislav Zvolenský o spôsobe podávania sv. prijímania

Aktuálna epidemiologická situácia si vyžiadala množstvo najrôznejších opatrení, ktoré zasahujú nielen do nášho zabehnutého civilného života, ale aj rokmi osvedčených zvykov, medzi ktoré patrí aj spôsob podávania svätého prijímania. Žiaľ, úprimná snaha našich otcov biskupov sa v niektorých prípadoch stretla s istou mierou nepochopenia, či priam odmietnutia. Iste aj to podnietilo otca arcibiskupa Mons. Zvolenského, aby k tejto téme zaujal písomné stanovisko. Je určené nielen pre kňazov, ale aj nás - laikov. Prečítajme si ho starostlivo a s porozumením!
Čítaj ďalej o Mons. Stanislav Zvolenský o spôsobe podávania sv. prijímania »

Vieš správne prijímať na ruku?

Všetci sme roky zvyknutí sväté prijímanie dostávať do úst. V našej Cirkvi je to tradíciou už od 6. storočia. Až dnešná pandémia nového koronavírusu si vynútila rozhodnutie otcov biskupov umožniť v rámci mnohých preventívnych opatrení, ktoré sú v záujme ochrany zdravia potrebné, rozdávať sväté prijímanie aj na ruku. Pre veľkú väčšinu z nás je to postup, s ktorým sa stretávame prvýkrát, preto je vhodné povedať si, ako má veriaci prijímať hostiu, ak sa podáva na ruku. Ako teda správne postupovať?
Čítaj ďalej o Vieš správne prijímať na ruku? »

Návrat k Pánovmu stolu

Po dlhých týždňoch núteného odlúčenia od bohoslužieb a nášho spoločenstva nastal čas, kedy nám situácia dovoľuje vrátiť sa do chrámu a nasýtiť sa nielen Božím slovom, ktoré sme si asi už zvykli vnímať iba sprostredkovane cez vysielania rozhlasových staníc, televízne obrazovky či sociálne siete, ale modlitbu duchovného svätého prijímania konečne nahradiť Božím telom, stretnúť sa v našich známych laviciach, spoločne sa pomodliť alebo zaspievať. Veru – atmosféru chrámu a bezprostrednú účasť na bohoslužbe plnohodnotne nenahradí žiadne vysielanie. S radosťou sa teda vraciame k Pánovmu stolu, na hostinu, ktorá nám dáva silu i radosť zo života a jeho pravého zmyslu. Samozrejme, pri stálej opatrnosti a dodržaní viacerých zásad. Na čo sa teda máme pripraviť?
Čítaj ďalej o Návrat k Pánovmu stolu »

Príďte darovať krv - aktualizácia

Milí priatelia, vzhľadom na aktuálnu situáciu nebolo možné uskutočniť našu pravidelnú akciu hromadného darovania krvi v plánovanom termíne 24. apríla. Napriek tomu vás pozývame, aby ste individuálne darovali krv, nakoľko jej je nedostatok. Ak nám o svojej skúsenosti napíšete, môžete vyhrať pekný darček.
Čítaj ďalej o Príďte darovať krv - aktualizácia »

Pomôž farnosti, pomôžeš aj sebe!

Priatelia, keď idete v týchto dňoch do obchodu, na poštu alebo krátku zdravotnú prechádzku, prekvapí Vás, že stretávate iba ľudí s rúškami na tvári? Určite nie. Ak si naladíte spravodajskú reláciu na niektorom televíznom kanáli alebo rozhlasovej stanici, považujete za nečakané, že temer všetok vysielací čas venujú redaktori koronavírusu? Stavím sa, že tiež nie. A takisto sa asi necítite zaskočení, ak si v poštovej schránke aj napriek epidemiologickej situácii pravidelne nájdete účet od dodávateľa elektrickej energie či plynu. Preto som si istý, že ani naša nasledujúca prosba Vás neprekvapí, aj keď ju možno neočakávate.
Čítaj ďalej o Pomôž farnosti, pomôžeš aj sebe! »

Svätá spoveď v Rusovciach

Pán farár J.M. Prachár ponúka možnosť prijatia sviatosti zmierenia. V utorok 31. marca medzi 16:00 a 18:00 z auta pri kostole sv. Víta. V stredu 1. apríla v rovnakom čase na detskom ihrisku za budovou fary. A v piatok 3. apríla v priestore pred pastoračným centrom, tiež medzi 16:00 a 18:00 hodinou. V tieto dni bude možnosť prijať aj sviatosť eucharistie o 18:20 hod. pred farským kostolom.
Čítaj ďalej o Svätá spoveď v Rusovciach »
Ukazujem 1 - 10 z 266 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 27