Novinky

Svätý Otec pozýva aj nás, Rusovčanov

Nasledujúci mesiac október pozýva Svätý Otec František všetkých pokrstených kresťanov na slávenie Mimoriadneho misijného mesiaca. Vyzýva nás, aby sme kreatívnym a novým spôsobom priniesli tému misie medzi ľudí. Podnetom je storočnica encykliky pápeža Benedikta XV. Maximum illud o činnosti misionárov vo svete. Pápež František pripomína výzvu Benedikta XV. spred sto rokov, ktorá nestráca na aktuálnosti ani dnes, že Cirkev a jej misie potrebujú mužov a ženy, ktorí „vynikajú horlivosťou a svätosťou“.
Čítaj ďalej o Svätý Otec pozýva aj nás, Rusovčanov »

Slovo o viere s Mons. S. Zvolenským už tento piatok

Prázdniny sú už niekoľko týždňov minulosťou a my sa opäť vraciame aj k nášmu pravidelnému životnému rytmu farnosti, ku ktorému už šiesty rok patrí aj vzdelávací a diskusný večer Slovo o viere. A tak, ako oživujeme túto tradíciu posledného piatku v mesiaci venovanú pozvaným hosťom, rovnako obnovujeme tradíciu, v rámci ktorej nový ročník otvára bratislavský arcibiskup metropolita, Mons. Stanislav Zvolenský. Tento rok sa zameria na štúdium Písma tradičnou metódou Lectio divina a to, do akej miery je vhodná a použiteľná aj laikom, ktorý nemá teologické vzdelanie. Otca arcibiskupa privítame v našej farnosti v piatok, 27. septembra, kedy zaháji večer slávením svätej omše so začiatkom o 18:00 hod., po ktorej sa stretneme v pastoračnom centre pri úvahe otca arcibiskupa a následnej otvorenej diskusii. Všetci sú srdečne vítaní!
Čítaj ďalej o Slovo o viere s Mons. S. Zvolenským už tento piatok »

Sviatok Sedembolestnej Panny Márie

Panna Mária je oddávna patrónkou Slovenska, ku ktorej sa utiekame. Dnešný sviatok je veľkým dňom v cirkevnom roku s povinnosťou zúčastniť sa na svätej omši, ktorého význam umocňuje aj fakt, že je dňom pracovného pokoja. Na tento sviatok sa tradične koná aj púť do Šaštína s pontifikálnou svätou omšou. Nie inak tomu je aj dnes. Pripomeňme si aspoň základné informácie o tomto veľkom sviatku.
Čítaj ďalej o Sviatok Sedembolestnej Panny Márie »

Nedeľa Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska – (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 15. septembra – Nedeľa Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, slávnosť, (b). pondelok, 16. septembra – Pondelok 24. týždňa v Cezročnom období; sv. Kornel, pápež a Cyprián, biskupi, mučeníci, spomienka, (č); sv. Ľudmila, mučenica; sv. Edita. utorok, 17. septembra – Utorok 24. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Róbert Bellarmín, biskupa a učiteľa Cirkvi, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Hildegarda, panna. streda, 18. septembra – Streda 24. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Jozef Kupertínsky; sv. Viktor III., pápež. štvrtok, 19. septembra – Štvrtok 24. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Január, biskup a mučeník, ľubovoľná spomienka, (č). piatok, 20. septembra – Piatok 24. týždňa v Cezročnom období; sv. Ondrej Kim Taegon, kňaz a Pavol Chong Hasang, spoločníci, mučeníci, spomienka, (č); sv. Eustach, mučeník. sobota, 21. septembra – sv. Matúš, apoštol a evanjelista, sviatok, (č).
Čítaj ďalej o Nedeľa Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska – (C) »

Vraciame sa ku krbu

Nie, že by už bola taká zima, ktorá by si žiadala kúrenie v kozube. Ale prázdniny sú za nami a my sa vraciame k našim obvyklým a tradičným aktivitám. K tým najobľúbenejším a najnavštevovanejším patrí diskusný večer pri ohni krbu s osobnosťou, ktorá nám má čo povedať. K takým patrí aj Mgr. Marek Zeliska, riaditeľ SOS Kinderdorf v Rakúsku s pôsobnosťou pre celý Burgenland. O práci tejto organizácie u našich južných susedov, ale aj o tom, čím všetkým sa môžeme inšpirovať my v našej farnosti, sa (v slovenčine) dozvieme 20. septembra od 19:00 hod. pri ohni nášho krbu v Pastoračnom centre. Potešíme sa prítomnosti každého!
Čítaj ďalej o Vraciame sa ku krbu »

Pozvánka aj pre nás

Slovensko je známe svojou úctou k Sedembolestnej Panne Márii. Všetci jej ctitelia sa môžu teraz tešiť na Národnú púť k Matke Božej, ktorú pripravujú rehoľníci – Pavlíni (OSPPE) – spravujúci Baziliku v Šaštíne. Púť sa bude konať v dňoch 13. až 16. septembra.
Čítaj ďalej o Pozvánka aj pre nás »

Pomoc. Hilfe. Segítség. Help.

Rôzne, v Rusovciach a okolí bežné jazyky, ale jedno slovo a jeden význam. Všetky jeho mutácie vyjadrujú to isté – potrebu našej farnosti pomôcť s jej ďalším projektom, premenou doteraz nevyužívaného a do značnej miery schátraného kostolíka sv. Víta na nové komunikačné centrum. Táto snaha je odrazom našej vnútornej potreby a dlhodobého plánu Farskej rady otvárať sa nielen Rusovčanom tak, aby sme sa vzájomne mohli obohacovať svojimi myšlienkami, názormi, nápadmi či sebou samým. Premena kostolíka na jeho nový účel však vyžaduje zdroje, ktoré nám chýbajú. Preto sa obraciame na všetkých, ktorým sú takéto ciele blízke a majú možnosť pomôcť, aby aj touto formou vyjadrili svoju podporu vytvoreniu príjemného, útulného a komorného prostredia vytvárajúceho ideálne podmienky pre najrozličnejšie formy duchovného, kultúrneho a spoločenského stretávania sa a pookriatia. Pomôžte, ak môžete. Vzniknutý priestor poslúži aj Vám.
Čítaj ďalej o Pomoc. Hilfe. Segítség. Help. »

Národný pochod za život 2019

Už tradičná celoslovenská akcia zameraná na podporu ochranu života od počatia až po prirodzenú smrť sa v tomto roku koná 22. septembra. Jej heslom je podľa Pastierskeho listu KBS k tejto udalosti "Za najmenších z nás." Hlavným iniciátorom je Konferencia biskupov Slovenska a nezisková organizácia Kanet. Nezabudnite si ju zaradiť do svojich kalendárov! Stretnime sa v čo najvyššom počte v uliciach Bratislavy, aby sme takto vyjadrili svoj názor na tieto mimoriadne dôležité otázky, ktoré hýbu nielen našou spoločnosťou, ale celým svetom. Veď ide aj o naše deti a tým aj o našu budúcnosť!
Čítaj ďalej o Národný pochod za život 2019 »

Dvadsiata tretia nedeľa v Cezročnom období – (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 8. septembra – Dvadsiata tretia nedeľa v Cezročnom období, (z); sviatok Narodenia Panny Márie (tento rok sa neslávi). pondelok, 9. septembra – Pondelok 23. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Peter Claver, kňaz, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Gorgonius, mučeník. utorok, 10. septembra – Utorok 23. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Mikuláš Tolentínsky, kňaz a rehoľník. streda, 11. septembra – Streda 23. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Emilián, biskup. štvrtok, 12. septembra – Štvrtok 23. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo Najsvätejšieho mena Panny Márie, ľubovoľná spomienka, (b). piatok, 13. septembra – Piatok 23. týždňa v Cezročnom období; sv. Jána Zlatoústeho, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka, (b); sv. Julián, kňaz a mučeník. sobota, 14. septembra – Sobota 23. týždňa v Cezročnom období; Povýšenie sv. Kríža, sviatok, (č).
Čítaj ďalej o Dvadsiata tretia nedeľa v Cezročnom období – (C) »

Dvadsiata druhá nedeľa v Cezročnom období – (C)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 1. septembra – Dvadsiata druhá nedeľa v Cezročnom období, (z); sv. Egídius, opát; bl. Bronislava, panna. pondelok, 2. septembra – Pondelok 22. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Ingrida, rehoľníčka. utorok, 3. septembra – Utorok 22. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Gregora Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi, spomienka. streda, 4. septembra – Streda 22. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Rozália; sv. Ida. štvrtok, 5. septembra – Štvrtok 22. týždňa v Cezročnom období, (z); bl. Matka Terézia z Kalkaty, panna a rehoľníčka. piatok, 6. septembra – Piatok 22. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Zachariáš, prorok; sv. Mansvét, biskup. sobota, 7. septembra – Sobota 22. týždňa v Cezročnom období; sv. Marka Križina, Melichara Grodzieckeho a Štefana Pongrácza, kňazov a mučeníkov, (č).
Čítaj ďalej o Dvadsiata druhá nedeľa v Cezročnom období – (C) »
Ukazujem 1 - 10 z 242 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 25