Novinky

« Back

Príď darovať krv

Príď darovať krv

Vedeli ste, že už 300 ml darovanej krvi môže zachrániť ľudský život? Vedeli ste, že všetky transfúzne stanice na Slovensku v súčasnosti vyzývajú darcov, aby prišli darovať krv kvôli jej nedostatku? Preto teraz aj my v Rusovciach pozývame všetkých ochotných ľudí spĺňajúcich podmienky, aby darovali krv v našom farskom pastoračnom centre.

Do 15. februára zisťujeme záujem a ochotu potenciálnych darcov. Prosíme, aby ste sa prihlásili vyplnením svojich kontaktných údajov na hárky umiestnené v kostole alebo v pastoračnom centre. Zisťujeme meno, rok narodenia a telefónne číslo, aby sme mohli darcov kontaktovať a overiť niekoľko dní pred odberom. Pokiaľ sa nám podarí získať dostatočný počet potenciálnych darcov, dohodneme sa s Národnou transfúznou službou na termíne kedy prídu so všetkým potrebným vybavením do farského pastoračného centra v Rusovciach. O presnom dátume vás budeme včas informovať.

Prosíme, aby ste si prečítali niekoľko dôležitých informácií Národnej transfúznej služby:

- Základné kritériá, ktoré musia darcovia splniť

- Čo robiť a nerobiť pred darovaním krvi

- Ako prebieha samotný proces darovania, vrátane dotazníka, ktorý každý darca vypĺňa

 

Ak spĺňate základné kritériá darcu krvi a mali by ste záujem svojou kvapkou prispieť k záchrane ľudských životov, napíšte sa na kontaktné hárky vo farskom kostole v Rusovciach alebo v pastoračnom centre. 

ĎAKUJEME