Môžete pomôcť. Urobíte tak?

Všetci, ktorí pravidelne či sporadicky navštevujeme náš kostol sv. Márie Magdalény vieme, že náš vzácny historický organ má svoje najlepšie roky za sebou a nevyhnutne potrebuje zásah odborníka. Ten sa k jeho stavu už vyjadril a definoval, čo všetko je v záujme jeho zachovania v použiteľnom, jeho histórii zodpovedajúcom stave, urobiť. Aj Ministerstvo kultúry uznalo, že je nielen v záujme našej farnosti do tohto vzácneho nástroja investovať a poskytlo dotáciu, ktorá však nestačí na všetko, čo je potrebné urobiť. Preto sme sa vo Farskej rade rozhodli obrátiť sa aj touto cestou na veriacich, podnikateľov či firmy pôsobiace v Rusovciach s výzvou o finančnú pomoc, ktorú môžete zasielať na účet farnosti (IBAN: SK44 0900 0000 0051 4019 4014) a do poznámky uviesť „milodar organ“. Prispejte, pomôžete dobrej veci!
Detská svätá omša otvorila školský rok

Prázdniny ubehli ako voda (najmä deťom) a my sme sa opäť vrátili k tradičným detským svätým omšiam. Tá úvodná v tomto školskom roku bola v našom kostole v piatok, 21. septembra v obvyklý čas o 18:00 hodine. Naše mamičky však deti na túto svätú omšu pripravovali od 17:00 hodiny v priestoroch Pastoračného centra. Dnes to boli samé dievčatá.
24. týždeň cez rok (B)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 16. septembra – 24. nedeľa v Cezročnom období, (z); sv. Kornélius, pápež, a Cyprián, biskup, mučeníci, spomienka (tento rok sa neslávi); sv. Ľudmila, mučenica; sv. Edita. pondelok, 17. septembra – Pondelok 24. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Róbert Bellarmín, biskup a učiteľ Cirkvi, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Hildegarda, panna. utorok, 18. septembra – Utorok 24. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Eugen, biskup; sv. Jozef Kupertínsky; sv. Viktor III., pápež. streda, 19. septembra – Streda 24. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Január, biskup a mučeník, ľubovoľná spomienka, (č). štvrtok, 20. septembra – Štvrtok 24. týždňa v Cezročnom období, (č); sv. Ondrej Kim Taegon, kňaz a Pavol Chong Hasang, mučeníci, spomienka; sv. Andrej, kňaz a Pavoj, mučeníci; sv. Eustach, mučeník. piatok, 21. septembra – Piatok, sv. Matúš, apoštol a evanjelista, sviatok, (č). sobota, 22. septembra – Sobota 24. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo Panna Mária v sobotu, ľubovoľná spomienka, (b).
23. týždeň cez rok (B)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 9. septembra – 23. nedeľa v Cezročnom období, (z); sv. Claver, kňaz, spomienka (tento rok sa neslávi); sv. Gorgonius, mučeník. pondelok, 10. septembra – Pondelok 23. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Mikuláš Tolentínsky, kňaz a rehoľník. utorok, 11. septembra – Utorok 23. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Emilián, biskup. streda, 12. septembra – Streda 23. týždňa v Cezročnom období, (z); Najsvätejšie meno Panny Márie, ľubovoľná spomienka, (b). štvrtok, 13. septembra – Štvrtok 23. týždňa v Cezročnom období, (b); sv. Ján Zlatoústy, biskup a učiteľ Cirkvi, spomienka; sv. Julián, kňaz a mučeník. piatok, 14. septembra – Piatok, (č); Povýšenie Svätého Kríža, sviatok, (č). sobota, 15. septembra – Sobota, Sedembolestná Panna Mária, patrónka Slovenska, (b); slávnosť.
22. týždeň cez rok (B)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 2. septembra – 22. nedeľa v Cezročnom období, (z); sv. Egídius, opát; bl. Bronislava, panna; sv. Ingrida, rehoľníčka. pondelok, 3. septembra – Pondelok 22. týždňa v Cezročnom období, (b); sv. Gregora Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi, spomienka. utorok, 4. septembra – Utorok 22. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Rozália, panna a pustovníčka; sv. Ida. streda, 5. septembra – Streda 22. týždňa v Cezročnom období, (z); bl. Matka Terézia z Kalkaty, panna a rehoľníčka. štvrtok, 6. septembra – Štvrtok 22. týždňa v Cezročnom období, (z); bl. Magnus, opát; sv. Zachariáš, prorok; sv. Mansvét, biskup. piatok, 7. septembra – Piatok 22. týždňa v Cezročnom období, (č); sv. Marka Križina, kanonika, Melichara Grodzieckeho, SK a Štefana Pongrácza, SJ, košických mučeníkov, spomienka; sv. Regína, mučenica. sobota, 8. septembra – Sobota 22. týždňa v Cezročnom období, (b); Narodenie Panny Márie, sviatok.
Zeige 1 - 5 von 180 Ergebnissen.
Elemente pro Seite 5
von 36