Posvätenie dopravných prostriedkov bude 29. júla

Dnešný život si nikto z nás bez dopravného prostriedku predstaviť nevie, nechce ani nemôže. Počnúc bicyklom, cez motorku až po auto. A každý z nás sa zo svojej cesty chce bezpečne vrátiť domov. Preto radi využívame možnosť dať si svoje dopravné prostriedky posvätiť. Tejto krásnej tradícii po roku venujeme v našej farnosti aj budúcu nedeľu, 29. júla, kedy po sv. omši posvätí náš pán farár J. M. Prachár všetky dopravné prostriedky, ktoré budú na tento účel pristavené pred farskou budovou. Príďte aj Vy!
Nastávajúcu nedeľu hodujeme!

Štvrtú júlovú nedeľu, kedy oslavujú svoje meniny Magdalény, je v cirkevnom kalendári meno Márie Magdalény. Keďže náš rusovský hlavný kostol je zasvätený práve tejto svätici, je zrejmé, že dátum 22. júl pre našu farskú komunitu znamená slávenie tradičnej hodovej nedele vo svätej omši o 9:30 hod. a nasledujúcom agapé. Kto teda bola sv. Mária Magdaléna a kde sa vzala tradícia hodov? Pozrime sa na to bližšie.
15. týždeň cez rok (B)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 15. júla – 15. nedeľa v Cezročnom období, (z); sv. Bonaventúra, biskup a učiteľ Cirkvi (spomienka sa tento rok neslávi); sv. Vladimír, knieža. pondelok, 16. júla – Pondelok 15. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo Preblahoslavenej Panny Márie Karmelskej, ľubovoľná spomienka, (b); bl. Ľubica (Amata), panna a mučenica. utorok, 17. júla – Utorok 15. týždňa v Cezročnom období, (b); sv. Andreja Svorada a Benedikta, pustovníkov, spomienka, (b); sv. Marcelína, panna. streda, 18 júla – Streda 15. týždňa v Cezročnom období, (b); sv. Fridrich; bl. Tarzícia, panna a mučenica; sv. Peter Pavol Gejdič, biskup a učeník. štvrtok, 19. júla – Štvrtok 15. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Zlatica (Aurea), panna a mučenica. piatok, 20. júla – Piatok 15. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Apolinára, biskupa a mučeníka, ľubovoľná spomienka, (č); sv. Eliáš, prorok. sobota, 21. júla – Sobota 15. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Vavrinca z Brinidisi, kňaza a učiteľa Cirkvi, ľubovoľná spomienka, (b); alebo Panny Márie v sobotu, ľubovoľná spomienka, (b).
14. týždeň cez rok (B)

Liturgický a cirkevný kalendár týždňa: nedeľa, 8. júla – 14. nedeľa v Cezročnom období, (z); sv. Akvila a Priska; sv. Prokop, mučeník; pondelok, 9. júla – Pondelok 14. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Augustín Zhao Rong, kňaz a spoločníci, mučeníci, ľubovoľná spomienka, (č); Peter Sans, biskup a spoločníci, čínski mučeníci; sv. Lujza; utorok, 10. júla – Utorok 14. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Libuša (Amalberga); sv. Kanút, kráľ a mučeník; sv. Anatolia, panna a mučenica; streda, 11. júla – sv. Benedikt, opát, patrón Európy, sviatok, (b); sv. Oľga; štvrtok, 12. júla – Štvrtok 14. týždňa v Cezročnom období, (z); sv. Ján Gualbert, opát; piatok, 13. júla – Piatok 14. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Henrich, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Klélia Barbieriová, panna; sobota, 14. júla – Sobota 14. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Kamil de Lellis, kňaz, ľubovoľná spomienka, (b); alebo Panny Márie v sobotu, ľubovoľná spomienka, (b); bl. Hroznata, mučeník. Streda je dňom 26. výročia biskupskej vysviacky Mons. Andreja Imricha, emeritného spišského pomocného biskupa.
13. týždeň cez rok (B)

Liturgický kalendár týždňa: nedeľa, 1. júla – 13. nedeľa v cezročnom období, (z); sv. Oliver Plunkett, biskup a mučeník; pondelok, 2. júla – Návšteva Panny Márie, sviatok, (b); bl. Eugénia Joubert, panna; utorok, 3. júla – sv. Tomáš, apoštol, sviatok, (č); sv. Anatol, biskup; streda, 4. júla – Streda 13. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Alžbeta Portugalská, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Prokop Sázavský, opát a vyznávač; štvrtok, 5. júla – sv. Cyril a Metod, slovenskí vierozvestcovia, slávnosť, (b); piatok, 6. júla – Piatok 13. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Mária Goretti, panna a mučenica, ľubovoľná spomienka, (č); sobota, 7. júla – Sobota 13. týždňa v Cezročnom období, (z); alebo sv. Anton Mária Zaccaria, kňaz a zakladateľ rádu, ľubovoľná spomienka, (b); alebo Panny Márie v sobotu, ľubovoľná spomienka, (b); sv. Vilibald, biskup; bl. Ifigénia, panna.
Zeige 1 - 5 von 175 Ergebnissen.
Elemente pro Seite 5
von 35