Vianočný bazár a živý Betlehem

Čas vianočný v našej farnosti už tradične napĺňame bohatým spoločným program určeným pre všetky generácie našich farníkov. Medzi najobľúbenejšie akcie patrí vianočný bazár, kde sa spoločne stretneme, vyberieme si z ponuky všakovakých užitočných vecí, ale pochutíme si aj na čerstvých, typicky vianočných špecialitách určených pre mlsný, teda každý jazýček. Ako bonus najmä pre tých najmenších bude v priestoroch vedľa fary pripravený živý Betlehem. A najmä: opäť sa spolu stretneme a zdieľame.

Priestory Pastoračného centra boli aj tento rok počas bazáru tradične plné ponúkajúcich aj kupujúcich, ale aj a najmä dobrej nálady, priateľských stretnutí a spoločenskej pohody. Stoly sa prehýbali najrôznejšími vianočnými predmetmi, ale výnimkou neboli ani farníci pripravujúci priamo pred očami prítomných skvelé, voňavé a chrumkavé vianočné oblátky alebo ponúkajúci voňavé štrúdle či iné pamlsky. Vôňa všetkých týchto dobrôt pripravených so srdcom a patričným kumštom osvedčených rusovských gazdiniek, ale aj čaju (s myšlienkou aj bez) či vareného vínka bola neodolateľná a vytvorila prirodzený základ pre jedinečnú predsviatočnú atmosféru. A pre tých, ktorí prišli aj s malými deťmi, bola v priestoroch vedľa fary atrakcia pre deti ako stvorená – živý Betlehem, ktorý je každoročne mimoriadne navštevovanou atrakciou. Tento rok bol ozvláštnený tým, že Pannu Máriu stelesnila novo zvolená starostka mestskej časti Lucia Tuleková. Ako inak - aj tento rok sa popoludnie mimoriadne vydarilo a jeho poslední účastníci už doma nestihli ani záver správ v televízii.