Divadielko pre deti u nás

Našim najmenším farníkom u nás venujeme pozornosť nielen detskými svätými omšami, dobre vybaveným ihriskom vo farskej záhrade či prevádzkovaním materskej škôlky Magdalénka, ale najnovšie aj divadielkom. Mnohé deti aj s rodičmi prišli 21. októbra o 17:00 hod. do Pastoračného centra sv. Márie Magdalény, aby si pozreli predstavenie Hadík Vadík a časostroj.

Hadík Vadík je tvor večne nespokojný. Stačí len zmienka, že mu zas niečo „vadí“ na dnešnej dobe a mladé vedkyne Katrina Katrinovová a Silva Silvastein vedia, koho poslať časostrojom skúmať dávne „lepšie“ časy. Nuž, neváhajte, nasadajte – výlet do minulosti začína.

A kto je za týmto divadielkom?

Dušou je Mgr. art. Kristína Letková, vyštudovaná bábkoherečka s viac ako 12-ročnou praxou a nemenej ako 2700 predstaveniami. Je tiež vyštudovaná predškolská pedagogička.

Divadlo MaKiLe vzniklo postupne počas roku 2005, kedy bola Kristína Letková ešte doma na materskej dovolenke s ročným synčekom .Keďže sa jej hranie s oživenými predmetmi osvedčilo u syna, ktorý sa vo „veľkom“ v divadle bál tmy a zvukov, začala hrávať po materských centrách s oživenými predmetmi – hračkami, hrncami, vareškami. Prvé predstavenie Ako si vidlička Anička našla kamaráta je dodnes jedno z jej obľúbených predstavení.

Názov divadielka MaKiLe je vytvorený z mien Kristíninho manžela a Kristíny samotnej: Marek, Kika, Letko.

Zdrojhttps://divadlo.makile.net/divadlo-makile/facebook/

Obrázok: www.ceskadivadla.cz