Novinky

J.M. Prachár: Pápež František oslovil viac ľudí mimo cirkvi ako v nej

Našej katolíckej cirkvi bol bližší Ján Pavol II. než František, lebo neotváral témy, ktoré robia ľudom problémy, tvrdí kňaz Marián Prachár v rozhovore uverejnenom 12. marca na SME.sk.
Čítaj ďalej o J.M. Prachár: Pápež František oslovil viac ľudí mimo cirkvi ako v nej »

Modlitbové stretnutia mužov

Modlitba ako osobný rozhovor s Bohom môže byť nielen individuálna, ale aj skupinová. Známe sú v tomto smere Modlitby matiek fungujúce celoslovensky. V našej farnosti sa však pravidelne stretávajú aj muži. Každý štvrtok o 19:45 hod. má každý možnosť prísť do Pastoračného centra a v chlapskej spoločnosti sa spoločne porozprávať s Bohom a rozjímať nad Svätým Písmom.
Čítaj ďalej o Modlitbové stretnutia mužov »

Krížové cesty u nás

Ako býva zvykom v predveľkonočnom období, aj v našom kostole máme tradíciu pôstnych krížových ciest. U nás budú každý piatok až do Veľkej noci so začiatkom o 17:25 hod. Vo vedení krížových ciest sa budeme striedať.
Čítaj ďalej o Krížové cesty u nás »

Hovoriť, počúvať a láskavo konať - v pôste i po celý život

Marec sa spája s pôstnym obdobím, ktoré začína tradične dvomi výrokmi z Popolcovej stredy: „Pamätaj človeče, že si prach...“ a „Kajajte sa a verte Evanjeliu“.
Čítaj ďalej o Hovoriť, počúvať a láskavo konať - v pôste i po celý život »

Krížové cesty v Marianke

Stalo sa už tradíciou, že veriaci bratislavských farností majú možnosť začleniť do svojej duchovnej prípravy na veľkonočné sviatky aj krížové cesty v krásnom údolí v Marianke. Nie je tomu inak ani tento rok. Každú nedeľu o 15:00 hod. začína krížová cesta organizovaná a vedená niektorou z petržalských farností. Je to vynikajúca príležitosť spojiť duchovné vyžitie s pohybom v krásnom prostredí a na čerstvom vzduchu.
Čítaj ďalej o Krížové cesty v Marianke »

Tóny pre Ugandu

Benefičné koncerty sú tradičnou a veľmi efektívnou formou, ako pre potrebné, zväčša charitatívne projekty získať prostriedky. Tento spôsob si zvolil aj kňaz - kaplán blumentálskeho kostola a vyštudovaný operný spevák d.p. Mgr. Martin Šafárik. V jarou dýchajúci sobotný večer, 4. marca, nám po odslúžení večernej svätej omše z prvej pôstnej nedele zaspieval niekoľko nádherných piesní i operných árií, aby nám následne ponúkol DVD, ktoré sme si mohli zakúpiť a tak prispieť na hladujúce deti v Ugande.
Čítaj ďalej o Tóny pre Ugandu »

Diskusia o hazarde v Bratislave s poslancom R. Jenčíkom

Petíciu za úplný zákaz hazardu v Bratislave podpísalo rekordných vyše 136-tisíc občanov. Ani to však nestačilo na to, aby hazard z nášho mesta úplne zmizol. Rusovský mestský poslanec Radovan Jenčík prijal pozvanie na diskusiu s Rusovčanmi, v ktorej nám opísal priebeh, okolnosti a historický vývoj predchádzajúci kontroverznému hlasovaniu mestského zastupiteľstva ako aj svoje dôvody pre nezahlasovanie za zákaze hazardu. V Pastoračnom centre sme sa s naším poslancom stretli v podvečerný čas v nedeľu, 26.2.
Čítaj ďalej o Diskusia o hazarde v Bratislave s poslancom R. Jenčíkom »

Slovo o viere - svätá omša

Na svätej omši sa zúčastňujeme spravidla vždy v nedeľu a vo sviatok, mnohí prichádzajú do kostola aj cez bežný deň. Vieme ako samozrejmosť, čím svätá omša začína alebo končí, čo kedy odpovedať, kedy sedieť, stáť či kľačať. Máme pocit, že od prvej do poslednej chvíle vieme, čo sa deje a o čo ide. Ale predsa - sme si vo všetkom istí? Vieme, z akých častí sa skladá bohoslužba slova a bohoslužba obety? Rozumieme podstate a poslaniu všetkých ich súčastí? Chápeme, prečo sa raz sedí, inokedy kľačí a prečo je potrebné aj stáť? Poznáme rozdiel medzi fériou, spomienkou, sviatkom a slávnosťou? Vieme, čo je pontifikálna svätá omša a aké má špecifiká? Sme si istí tým, kedy a čo v kostole počas svätej omše urobiť? Objasniť nám niektoré zo základných aspektov liturgie nám v piatok, 24. februára v rámci večerov Slovo o viere prišiel ThLic. Daniel Dian.
Čítaj ďalej o Slovo o viere - svätá omša »

Vaše 2 % z daní pre OZ Vitus

Aj vďaka vám, ktorí ste minulý rok darovali dve percentá z daní, mohlo občianske združenie Vitus v Rusovciach realizovať množstvo aktivít. Pomôžte nám pokračovať v našej činnosti aj v roku 2017!
Čítaj ďalej o Vaše 2 % z daní pre OZ Vitus »

Slovo o viere - privítali sme TV LUX

Televízne vysielanie sa už dávno stalo integrálnou súčasťou nášho života. Pri dnešnej ponuke káblových televízií, satelitných služieb či internetu je ponuka prakticky neobmedzená. Všetci však vieme, že v neprebernom množstve ponúkaných kanálov nie je jednoduché vybrať si, najmä ak hľadáme program, ktorý vyhovuje kresťansky zameranému divákovi. Preto sme sa rozhodli pozvať k nám zástupcu katolíckej TV LUX, aby nám o svojej/našej televízii osobne porozprával. V rámci nášho vzdelávacieho cyklu Slovo o viere prišiel 27. januára o 18:00 hod. medzi nás dramaturg televízie d.p. ThLic. Juraj Drobný.
Čítaj ďalej o Slovo o viere - privítali sme TV LUX »
Ukazujem 1 - 10 z 87 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 9