Noc kostolov 2017 (pozvánka)

Už po štvrtýkrát sa naša farnosť zapojí do peknej tradície otvorenia kostola pre širokú verejnosť. Bohatý sprievodný program, atraktívne prednášky, sprístupnené aj tie priestory, ktoré zvyčajne nie sú návštevníkom ani samotným farníkom k dispozícii a v neposlednom rade aj aktivity s deťmi, to všetko bude 9. júna od 17:00 hod. pripravené v kostole a jeho priľahlých priestoroch, Pastoračnom centre a farskej záhrade pre tých, ktorí prídu medzi nás.
Čítaj ďalej o Noc kostolov 2017 (pozvánka) »

Farský piknik

Stalo sa už tradíciou, že keď sa zima prelomí do jarného obdobia, stretávame sa v našej farskej záhrade, aby sme sa nasýtili jarného ovzdušia a príjemnej teploty a na voňavom trávniku, pri prestretých stoloch a zapálenom ohníku si utužili svoje vzťahy, vytvorili priestor na rozhovor či spoznanie nových ľudí. Nebolo tomu inak ani druhá májovú nedeľu - sviatku matiek, kedy sme sa všetky generácie - deti, rodičia, starí rodičia, priatelia a známi stretli v pokosenej záhrade za farskou budovou, aby sme si vychutnali krásne počasie a vzájomnú prítomnosť.
Čítaj ďalej o Farský piknik »

Slovo o viere - o citlivých otázkach s právnikom Juricom (pozvánka)

Posledné stretnutie v cykle Slovo o viere v tomto školskom roku je na programe v piatok 2. júna po večernej svätej omši, kedy privítame cirkevného právnika Doc. ICDr. JUDr. Juraja Juricu, PhD., s ktorým budeme diskutovať o cirkevnom manželskom práve v súčasnosti a aktuálnych výzvach pre kresťanských manželov. Tešíme sa na stretnutie v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény 2. júna 2017 o 18:45 hod.
Čítaj ďalej o Slovo o viere - o citlivých otázkach s právnikom Juricom (pozvánka) »

Pri krbe s prof. Balažovjechom

V stretnutiach s významnými osobnosťami pri našom krbe sme pokračovali v piatok, 21. apríla, stretnutím s významným kardiológom profesorom MUDr. Ivanom Balažovjechom, DrSc. Večer mal príznačný názov: Srdce - centrum života a symbol lásky v umení. Tento názov pán profesor vo svojom príhovore doslova a do písmena naplnil atraktívnym obsahom, takže formálna aj neformálna diskusia, ktorá nasledovala, posunula koniec večera do neskorých hodín.
Čítaj ďalej o Pri krbe s prof. Balažovjechom »

Bratislavské Hanusove dni

Už 19. apríla sa v Bratislave začína populárny mestský akademický festival predstavujúci širokej verejnosti, osobitne mladým, kritický pohľad na súčasnú kresťanskú kultúru. Program má rozmanité formáty - prednášky, diskusie, workshopy, kultúrne podujatia, ... Program už tradične nastoľuje témy reagujúce na výzvy dneška a účastníkom prináša intelektuálny zážitok, ochutnanie bohatstva kresťanského myslenia, radosť z hľadania pravdy a spoločného nachádzania odpovedí. V bohatom programe si každý nájde pre seba zaujímavé body.
Čítaj ďalej o Bratislavské Hanusove dni »

Slovo o viere - nádherný večer s Rádiom LUMEN

Po januárovej návšteve TV LUX sme sa v rámci cyklu Slovo o viere v posledný aprílový piatok stretli aj s predstaviteľmi Rádia LUMEN. Početná návšteva z banskobystrického aj bratislavského štúdia nám predstavila naše katolícke rádio v celej jeho komplexnosti. Večer sme začali svätou omšou, ktorej hlavným celebrantom bol generálny riaditeľ Rádia LUMEN otec Juraj Spuchľák, koncelebrantmi otec Ján Sabol a náš pán farár Július Marián Prachár. Po svätej omši sme sa zhromaždili v Pastoračnom centre, kde sme si vypočuli tradičný príhovor hostí a rozprúdili veľmi živú a zaujímavú diskusiu.
Čítaj ďalej o Slovo o viere - nádherný večer s Rádiom LUMEN »

Slovo o viere - s pátrom Bubákom

Posledný marcový piatok už po druhýkrát patril priestor vo večernej svätej omši a následne aj v Pastoračnom centre pátrovi Milanovi Bubákovi, SVD, ktorý po analýze hnevu, jeho príčin, vyjadrovania a zvládania prišiel s nemenej lákavou témou: Konflikty vo vzťahoch a ich riešenie. Ako sa dalo čakať, téma mimoriadne zaujala, takže diskusia natiahla večerné stretnutie do neskorších hodín, ako sme čakali.
Čítaj ďalej o Slovo o viere - s pátrom Bubákom »

J.M. Prachár: Pápež František oslovil viac ľudí mimo cirkvi ako v nej

Našej katolíckej cirkvi bol bližší Ján Pavol II. než František, lebo neotváral témy, ktoré robia ľudom problémy, tvrdí kňaz Marián Prachár v rozhovore uverejnenom 12. marca na SME.sk.
Čítaj ďalej o J.M. Prachár: Pápež František oslovil viac ľudí mimo cirkvi ako v nej »

Modlitbové stretnutia mužov

Modlitba ako osobný rozhovor s Bohom môže byť nielen individuálna, ale aj skupinová. Známe sú v tomto smere Modlitby matiek fungujúce celoslovensky. V našej farnosti sa však pravidelne stretávajú aj muži. Každý štvrtok o 19:45 hod. má každý možnosť prísť do Pastoračného centra a v chlapskej spoločnosti sa spoločne porozprávať s Bohom a rozjímať nad Svätým Písmom.
Čítaj ďalej o Modlitbové stretnutia mužov »

Krížové cesty u nás

Ako býva zvykom v predveľkonočnom období, aj v našom kostole máme tradíciu pôstnych krížových ciest. U nás budú každý piatok až do Veľkej noci so začiatkom o 17:25 hod. Vo vedení krížových ciest sa budeme striedať.
Čítaj ďalej o Krížové cesty u nás »