Dvojitá slávnosť

Dnešná, liturgicky všedná 17. nedeľa v cezročnom období, bola pre nás v rusovskej farnosti osobitne slávnostná - pripomenuli sme si piatkový sviatok sv. Márie Magdalény, ktorá dala meno nášmu kostolu, mala teda prívlastok "hodová", a súčasne - keďže 25. júla slávime sviatok sv. Krištofa, ktorého považujeme za patróna a ochrancu pútnikov a cestujúcich, sme pokračovali v tradícii posvätenia dopravných prostriedkov. Vynikajúce počasie, plný kostol aj priľahlá plocha určená pre zaparkovanie áut boli základom pre nádhernú sviatočnú nedeľu.

Predpoveď počasia i nočný dážď aj zrážky skoro ráno neveštili pre slávnostnú nedeľu nič dobrého. Ale opak bol pravdou: už pred deviatou hodinou sa obloha rozjasnila a trávnatá plocha pri farskej budove sa začala plniť autami, motorkami aj bicyklami. V kuchyni pastoračného centra rýchlym tempom pribúdali všakovaké dobroty a lavice v kostole sa zaplnili do posledného miesta farníkmi všetkých generácií. Slávnostná svätá omša bola venovaná sv. Márie Magdaléne. Po nej pán farár individuálne posvätil každý pristavený dopravný prostriedok, medzi ktorými nechýbali napr. veľký hasičský voz, atraktívne motorky či elektrobicykel. Každý majiteľ pri posvätení svojho dopravného prostriedku dostal krásny medailón so svätým Krištofom. Po posvätení posledného auta, ktoré stálo až na príjazdovej ceste, sme sa všetci v dobrej hodovej nálade stretli v Pastoračnom centre a jeho blízkom okolí a až do poludňajších hodín zotrvali v priateľských diskusiách pri výborných koláčikoch i čaši vynikajúceho ríbezľového vínka. Tohtoročný dvojitý sviatok sa nám po všetkých stránkach nad očakávanie vydaril a bol príjemným osviežením letných dovolenkovo-prázdninových dní.